PDA

View Full Version : استفاده از ImageList

kamalhamidi
جمعه 01 آبان 1388, 15:35 عصر
سلام

من با کد نویسی یه imagelist به برنامه اضافه کردم

حالا میخوام با همان کد نویسی به این imagelist چندتا عکس بصورت یک پارچه بدم

منظورم اینه که میخوام یه عکس مثل عکس زیر رو به imagelist بدم و خود imagelist آیکونها رو از هم جدا بکنه

http://tora-dora.org/imagehost/up/cf37764303bfdad5cfdb7afc8b77c326.bmp

Felony
جمعه 01 آبان 1388, 16:28 عصر
فرمت عکس چی هست ؟ آیا فاصله ی عکس ها از هم یکسان هستند ؟ شما نمیتونید به صورت عادی این عکسها رو تو ImageList بریزید و اون هم براتون جدا کنه ، اگر فاصله ی عکسها یکسان باشه میتونید طول عکس رو بگیرید و با یه تقسیم تعداد عکسها رو حدس برنید و با یه حلقه از هم جداشون کنید و بعد بریزیدشون تو ImageList .

khorsandreza
جمعه 01 آبان 1388, 16:53 عصر
ImageList خودش بصورت خودکار اين نوع تصاوير را ميشناسد ولي ايستائي هست ديناميکي نميباشد شما بعد ار کامپايل برنامه اجازه تعويض تصاوير را نداريد
البته با عقل ناقص من قبلا دنبال همچين کاري بود نشد؟
البته يک اينطور دستوري هست من نتوانستم استفده کنم

ImageList1.Insert();

Felony
جمعه 01 آبان 1388, 17:54 عصر
ImageList خودش بصورت خودکار اين نوع تصاوير را ميشناسد ولي ايستائي هست ديناميکي نميباشد شما بعد ار کامپايل برنامه اجازه تعويض تصاوير را نداريد
البته با عقل ناقص من قبلا دنبال همچين کاري بود نشد؟
البته يک اينطور دستوري هست من نتوانستم استفده کنم

ImageList1.Insert();

من هم منظورم همین بود ، زمانی که از داخل IDE دلفی این نوع عکس ها رو بارگزاری میکنی یه سوال میپرسه و در صورت تایید اون ها رو جدا میکنه ولی اگر بعد از کامپایل بخواین این کار رو انجام بدید یه پیغام خطا با مضمون غیر استاندارد بودن عکس دریافت میکنید ، شاید هم راه حلی داشته باشه که من از آن اطلاعی ندارم .

در مورد متد Insert هم همین چند هفته پیش نحوه ی استفاده رو برای یکی از دوستان گفتم ، کافیه یه شئ از کلاس TBitmap بسازین و عکس مورد نظرتون رو توش بارگزاری کنید و بعد به متد Insert اختصاص بدیدش .

kamalhamidi
جمعه 01 آبان 1388, 18:12 عصر
من میخوام یه سری عکس رو حالا میکیم به صورت ایستایی بعد از کامپایل به برنامه اضافه کنیم

خب من بعد از کامپایل برنامه یه سری آبجکت به همراه imagelist ساختم و روی فرم قرار دادم

حالا میخوام به این imagelist یه سری عکس (منظورم آیکونه) با فرمت bmp اضافه کنم

آقای silversoft من میخوام یه چیزی شبیه Listview در پلاگین uo مربوط به جناب Freeman درست کنم

Felony
جمعه 01 آبان 1388, 19:20 عصر
این یک نمونه کد که یک عکس رو وارد ImageList میکنه و به یک BitBtn تخصیص میدش .

var
BM:TBitmap;
begin
BM:=TBitmap.Create;
BM.LoadFromFile('D:\Test.bmp');
ImageList1.Insert(0,BM,nil);
ImageList1.GetBitmap(0,BitBtn1.Glyph);
BM.Free;
end;