PDA

View Full Version : سوال: تغییر سایز سلول های گرید ویو

neda_dela
جمعه 01 آبان 1388, 21:28 عصر
سلام خدمت مهندسین ارجمند
من توی گریدم عکس هم ذخیره می کنم منتها چون عرض سلول های گرید کم هست در ابتدا عکس رو کامل نشون نمیده و من مجبورم روی دیواره سلول مربوطه دابل کلیک کنم تا اندازه عکسم بشه
حالا چطوری میشه که همون اول عرض سلول های گرید بیشتر باشه. خب اگه مثلا تعداد زیادی رکورد داشته باشیم که کاربر وقت نداره که همه اونا رو اندازه کنه که:افسرده:
چی کار می تونم بکنم؟:قلب:

Reza_Yarahmadi
جمعه 01 آبان 1388, 22:45 عصر
اگه از طریق ویزارد گرید رو به دیتاست وصل کردی که میتونی از منوی Properties به خاصیت Columns بری و اندازه ستون رو تعیین کنی. ولی اگه با کد میخوای این کارو انجام بدی میتونی از کد زیر استفاده کنی.

dataGridView1.Columns[0].Width = 200;
foreach (DataGridViewRow dgvr in dataGridView1.Rows)
dgvr.Height = 100;

sunn789
جمعه 01 آبان 1388, 22:46 عصر
ندونستم منظور از سلول سطر هست یا ستون اما براس ستون و سطر شبیح به هم هست اگه درست فهمیده باشم این کد کارون رو راه می اندازه

dataGridView1.ColumnHeadersHeightSizeMode = DataGridViewColumnHeadersHeightSizeMode.AutoSize;

neda_dela
جمعه 01 آبان 1388, 23:06 عصر
اگه از طریق ویزارد گرید رو به دیتاست وصل کردی که میتونی از منوی Properties به خاصیت Columns بری و اندازه ستون رو تعیین کنی. ولی اگه با کد میخوای این کارو انجام بدی میتونی از کد زیر استفاده کنی.

dataGridView1.Columns[0].Width = 200;
foreach (DataGridViewRow dgvr in dataGridView1.Rows)
dgvr.Height = 100;
ممنون ولی من هر دو روش رو امتحان کردم اما تغییری نکرد:ناراحت:
من گرید رو از طریق ویزارد به بانک وصل کردم
توی خصیصه columns گزینه width رو مقدار بیشتری میدم اما تغییر نمی کنه
این کدی رو هم که گذاشتین رو گذاشتم توی لود فرمم اما بازم بی نتیجه

esmartiz_red
جمعه 01 آبان 1388, 23:58 عصر
http://support.microsoft.com/kb/812422
http://www.codeproject.com/KB/grid/PersistentDataGridView.aspx?msg=2655369

sara.f
شنبه 02 آبان 1388, 00:13 صبح
ممنون ولی من هر دو روش رو امتحان کردم اما تغییری نکرد:ناراحت:
من گرید رو از طریق ویزارد به بانک وصل کردم
توی خصیصه columns گزینه width رو مقدار بیشتری میدم اما تغییر نمی کنه
این کدی رو هم که گذاشتین رو گذاشتم توی لود فرمم اما بازم بی نتیجه
سلام ندا جان
چرا نشد دوستم؟
من الان هر دو روش را امتحان کردم
اگر به صورت ویزاردی به بانک وصل شده باشی و از قسمت columns بیای width را تغییر بدی تنها عرض سلول های دیتا گرید زیاد میشه، اگر بیای کد آقای رضا را استفاده کنی، کاملا جواب میده.
به هر حال استفاده از این کد چه به صورت ویزاردی گرید را به بانک وصل کرده باشی و چه با کد نویسی جواب میده.
حالا شما بگو چرا نشد؟ یعنی هیچ تغییری نکرد؟

neda_dela
شنبه 02 آبان 1388, 10:06 صبح
سلام ندا جان
چرا نشد دوستم؟
من الان هر دو روش را امتحان کردم
اگر به صورت ویزاردی به بانک وصل شده باشی و از قسمت columns بیای width را تغییر بدی تنها عرض سلول های دیتا گرید زیاد میشه، اگر بیای کد آقای رضا را استفاده کنی، کاملا جواب میده.
به هر حال استفاده از این کد چه به صورت ویزاردی گرید را به بانک وصل کرده باشی و چه با کد نویسی جواب میده.
حالا شما بگو چرا نشد؟ یعنی هیچ تغییری نکرد؟
سلام دوستی جونم
راستش دات نت نمی دونم چرا بعضی وقتا قاط(قات:گیج:) میزنه هر چی تغییر میدمش قبل از اجرا محسوسه اما همین که اجرا میشه دیگه تغییرات جدید رو نمیشناسه
ولی یه نیو زدم و توی اون گریدم رو گذاشتم جواب داد