PDA

View Full Version : سوال: آيا مي شه يك CMS با Asp.net توليد كرد ؟

mjfakhr
شنبه 02 آبان 1388, 10:04 صبح
حتما تا حالا با CMS ها كار كرديد . اين محيط ها به كاربر اجازه مي دن بدون اينكه كد نويسي بدونه بتويه يك وب سايت حرفه اي طراحي كنه البته در حدي كه ما‍ژول هاي CMS سش بهش اجازه مي ده . تا حالا هرچي من از اين دست ديدم با PHP توليد شدند .

من مايلم بدونم آيا مي شه هسته مركزي يك CMS رو با Asp.net توليد كرد و بعد هم با Asp.net براش ماژول نوشت ؟

Ghafarnia
شنبه 02 آبان 1388, 10:28 صبح
چون PHP رایگان هست به همین خاطر شما اکثر CMS ها را به این زبان پیدا می کنید، ولی خیلی از CMS ها نیز با ASP.NET ایجاد شده اند، در داخل ایران اگر بگردید و سایت هایی که CMS می فروشند را ملاحظه کنید می بینید که تکنولوژی اکثر آن ها ASP.NET می باشد.

سار
شنبه 02 آبان 1388, 10:29 صبح
به نظر خودت چی میشه؟ :متفکر:
http://www.dotnetnuke.com

mjfakhr
شنبه 02 آبان 1388, 11:10 صبح
من CMS هايي كه با PHP توليد شدند مثل مامبو رو بررسي كردم .
سوالي كه براي من مطرح اينكه PHP نيازي به كامپايل نداره ولي Asp.net رو بايد كامپايل كرد تا اجرايي بشه ، حالا چطور ميشه يك ماژول جديد به CMS اضافه كرد در حالي كه هسته اون رو قبلا كامپايل كرديم .

مهدی کرامتی
شنبه 02 آبان 1388, 15:13 عصر
اینجا را ببینید:
Enabling Your Application to Become a Plugin Host (http://www.codeproject.com/KB/cs/Plugin_Basics.aspx)

ebnsina
شنبه 02 آبان 1388, 16:43 عصر
حتما تا حالا با CMS ها كار كرديد . اين محيط ها به كاربر اجازه مي دن بدون اينكه كد نويسي بدونه بتويه يك وب سايت حرفه اي طراحي كنه البته در حدي كه ما‍ژول هاي CMS سش بهش اجازه مي ده . تا حالا هرچي من از اين دست ديدم با PHP توليد شدند .

من مايلم بدونم آيا مي شه هسته مركزي يك CMS رو با ASP.NET توليد كرد و بعد هم با ASP.NET براش ماژول نوشت ؟

لطفا به این مورد توجه کنید که قدرت و امکانات برنامه نویسی در این دو نوع تکنولوژی بطور تقریبی یکسان است.

ماژول نویسی و قابلیت پذیرش ماژول هم یک تکنیک طراحی و برنامه نویسی است که بقدرت در تکنولوژی asp.net قابل پیاده سازی است.

salehbagheri
شنبه 02 آبان 1388, 19:19 عصر
من مايلم بدونم آيا مي شه هسته مركزي يك CMS رو با ASP.NET توليد كرد و بعد هم با ASP.NET براش ماژول نوشت ؟

بله ميشه، برنامه نويسي نشد نداره! همه چي پشتکار ميخواد!

golagha_program
یک شنبه 03 آبان 1388, 09:01 صبح
يه سر برو سايت www.asp.net و تو بخش starterkit سايت mywebpage رو دانلود كن يك cms با asp.net البته ايجكس اينا نداره ولي برا شروع خوبه.سايت thebeerhouse يك cms ديگس كه خيلي جالب و با webpart هاي asp.net است البته asp.net mvc هم هست كه ايجكس و jquery داره.همشون با asp.net نوشته شدن

دانش آموز
یک شنبه 03 آبان 1388, 09:30 صبح
آره میشه درست کرد ولی در حدی که بتونی منوها وچیزهای جزیی دیگه ای تولید کرد(توسط مدیر).
ولی اینکه مثل جوملا کاربر 3 سوته سایت تولید کنه من ندیدم شاید باشه
یه نرم افزار است اگه اشتباه نکنم به اسم kentrino که مخصوص cms با asp.net هستش

ebnsina
دوشنبه 11 آبان 1388, 20:01 عصر
آره میشه درست کرد ولی در حدی که بتونی منوها وچیزهای جزیی دیگه ای تولید کرد(توسط مدیر).
ولی اینکه مثل جوملا کاربر 3 سوته سایت تولید کنه من ندیدم شاید باشه
یه نرم افزار است اگه اشتباه نکنم به اسم kentrino که مخصوص cms با ASP.NET هستش

دوست عزیز به پست های بالا که توسط اساتیدی چون کرامتی زده شده توجه کنیم و بعد مطلب مفیدی بنویسم. :متفکر:
هر چند اظهار نظر آزاده اما مهمتر اینکه مفید باشه. :لبخندساده:

با تشکر