PDA

View Full Version : مشکل در ذخیره داده های فارسی در SQL 2005

nilmil_nil
شنبه 02 آبان 1388, 14:37 عصر
سلام بچه ها من توی اس کیو ال 2005 یک دیتا بیس ساختم ولی هرچی اطلاعات فارسی داخلش ذخیره می کنم از طریق کد نویسی به طورت علامت سوال ؟ ذخیره میشه و وقتی که توی داده ها رو لود می کنم و در دیتاگرید ویو نشون می دم به صورت علام ؟؟؟؟ نشون میده لطفاً کمک کنید

Yasersadegh
شنبه 02 آبان 1388, 14:47 عصر
سلام دوست عزيز
احتمالا اگه تويه كوئري insert into كه نوشتي اگه قبل از مقدار فيلدهاي فارسيت يك حرف N بذاري مشكلت حل بشه!!! مثل اين:

string strQeury = "INSERT INTO Athlete (ID,Name_Ath,Family_Ath) value ('" + txtID.Text.Trim() + "', N'" + txtName.Text.Trim() + "', '" +
txtFamily.Text.Trim() + "')";

موفق باشي:چشمک:

nilmil_nil
شنبه 02 آبان 1388, 14:52 عصر
سلام دوست عزيز
احتمالا اگه تويه كوئري insert into كه نوشتي اگه قبل از مقدار فيلدهاي فارسيت يك حرف N بذاري مشكلت حل بشه!!! مثل اين:

string strQeury = "INSERT INTO Athlete (ID,Name_Ath,Family_Ath) value ('" + txtID.Text.Trim() + "', N'" + txtName.Text.Trim() + "', '" +
txtFamily.Text.Trim() + "')";

موفق باشي:چشمک:

سلام دوست عزیز ممنون که جواب دادید ولی من دو سه تا دیتابیس دارم که درست کار می کنم ولی نمی دونم تازگی ها چرا اینجوری شده از کدی که شما گفتید هم استفاده نکرده بود ولی مشکلی نداشتم حتی دیتابیسم رو دوباره ساختم ولی بازم نشد .

Yasersadegh
شنبه 02 آبان 1388, 15:03 عصر
خوب شايد تنظيمات sql موقع نصب مجدد رو تغيير داديد!!
تازگي sql رو دوباره نصب نكرديد!!؟ تنظيماتش رو مثل قبل انجام داديد!!؟
به هر صورت كدي رو كه در پست قبل نوشتم رو يه بار امتحان كنيد ممكنه مشكلتون حل بشه!!!:چشمک:

powerboy2988
شنبه 02 آبان 1388, 16:00 عصر
چون شما collation مناسب براي ذخيره اطلاعاتت استفاده نكردي...
شما كليك راست كن رو اسم ديتابيس و برو تو Properties... و بعدش برو تو Option و بعد Collation رو به Arabic_CI_AI تنظيم كن..

اينم عكسش :

nilmil_nil
شنبه 02 آبان 1388, 22:45 عصر
چون شما collation مناسب براي ذخيره اطلاعاتت استفاده نكردي...
شما كليك راست كن رو اسم ديتابيس و برو تو Properties... و بعدش برو تو Option و بعد Collation رو به Arabic_CI_AI تنظيم كن..

اينم عكسش :
ممنون power boy عزیز مشکلم حل شد
از سایر دوستان بخاطر پاسخشون ممنونم