PDA

View Full Version : پيغام خطاي access value

DlphIran
شنبه 02 آبان 1388, 15:00 عصر
سلام
از وقتي كه از كامپوننت alphacontrol در دلفي 6 استفاده كردم بعضي جاهاي برنامه پيغام

access values ...........
رو نشون ميده، مخصوصا در هنگام ظاهر شدن پنجرهاي چاپي quick report .

لطفا راهنماييم كنيد.

hadisalahi2
یک شنبه 03 آبان 1388, 09:17 صبح
بارها در سایت مطرح شده که خطاهای AV مربوط به آدرس دهی اشتباه برای دسترسی به عناصر بجود می آید.
کسی نمیتونه بدون داشتن کد برنامه و اجرای خط به خط آن بفهمد که چرا خطای AV رخ داده است.
معمولا این خطا ها زمانی داده می شود که شما میخواهید به کنترل و یا آدرسی دسترسی داشته باشید که وجود ندارد یا اجازه دسترسی به آن را ندارید.
بهترین راه اینه که برنامه رو خط به خط Trace کنید تا بفهمید کدوم خط خطا رو تولید میکنه.
در غیر اینصورت هیچ کس نمیتونه به شما کمک کنه.
در ضمن شما دارید از کامپوننتی خارج از کامپوننتهای استاندارد استفاده میکنید، که اصلا ممکنه پیغام خطا از نحوه نادرست کامپوننت باشه یا اینکه فایلهای کامپوننت ناقص باشه.
یا حق

DlphIran
دوشنبه 04 آبان 1388, 16:20 عصر
يكي از قسمتهايي كه ازش پيغام خطا ميگيره، مربوط به نمايش فرم گزارش هست كه يك خطي نوشته شده بصورت :

form10.quickreport1.preview

مشكلي كه تازه متوجه شدم اينه كه اگه نوار كشويي كنار پنجره ظاهر شده رو حركت بديم به پايينتر يا بالاتر ( درهر جايي غيراز حالت اوليه بازشدن پنجره) و پنجره رو ببنديم باز هم اين پيام خطا ظاهر ميشه.

در ضمن شما دارید از کامپوننتی خارج از کامپوننتهای استاندارد استفاده میکنید، که اصلا ممکنه پیغام خطا از نحوه نادرست کامپوننت باشه یا اینکه فایلهای کامپوننت ناقص باشه.

متوجه نمي شم ، چه كامپوننتهايي استاندارد هستن؟ من از vclskin استفاده مي كردم بعلت مشكلش با برنامه تبديل تاريخ ميلادي به شمسي و ظاهر قشنگتر alpha control اومدم و از اين كامپوننت استفاده مي كنم.

hadisalahi2
دوشنبه 04 آبان 1388, 16:40 عصر
يكي از قسمتهايي كه ازش پيغام خطا ميگيره، مربوط به نمايش فرم گزارش هست كه يك خطي نوشته شده بصورت :

form10.quickreport1.previewمشكلي كه تازه متوجه شدم اينه كه اگه نوار كشويي كنار پنجره ظاهر شده رو حركت بديم به پايينتر يا بالاتر ( درهر جايي غيراز حالت اوليه بازشدن پنجره) و پنجره رو ببنديم باز هم اين پيام خطا ظاهر ميشه.

متوجه نمي شم ، چه كامپوننتهايي استاندارد هستن؟ من از vclskin استفاده مي كردم بعلت مشكلش با برنامه تبديل تاريخ ميلادي به شمسي و ظاهر قشنگتر alpha control اومدم و از اين كامپوننت استفاده مي كنم.

با سلام
خوب این مشخصه که هنگام پیش نمایش گزارش دلفی نمیتونه به آدرسی از کنترلهای گزارش دسترسی داشته باشه به همین دلیل پیغام AV صادر میکنه.
در مورد کامپوننت ها هم باید خدمتتون عرض کنم که منظور از کامپوننت ها و کنترل های استاندارد ، همون کامپوننتهایی است که همزمان با نصب دلفی به صورت پیش فرض در لیست کامپوننت های آن قرار دارند و احتیاجی نیست که شما اونها رو به دلفی معرفی کنید یا اونها رو دوباره نصب کنید.
در مورد Alpha هم باید بگم که این یک کامپوننت مجزا است که همراه با دلفی ارائه نمیشه و شما باید اون رو جداگانه روی دلفی نصب کنید.
در ضمن پیش نهاد دوستانه و بسیار بسیار مهم برای تهیه گزارش ، استفاده از FR است.
مشکلاتی که QR داره بسیار زیاد ، خسته کننده و اعصاب خرد کن هستند ، من همیشه آرزو میکردم که کامپوننتی پیدا بشه که اینقدر تهیه گزارش خسته کننده نباشه.
حالا این آرزو برآورده شده و شما هم میتونید از آرزوی اجابت شده من استفاده کنید
اگه هم خواستید آدرس رایانامه خودتون رو بدید تا آخرین ورژنش رو براتون بفرستم
یا حق