PDA

View Full Version : سوال: جستجوي فارسي در جدول sql

shabe_barani
شنبه 02 آبان 1388, 15:40 عصر
با سلام من يك جدول داده در sql دارم و از dataset براي اتصال و جستجو در آن استفاده ميكنم و در dataset از دستور select.....,like استفاده كردم جستجوي ركوردها به زبان انگليسي و اعداد مشكل ندارد ولي زبان فارسي نميتونه تشخيص بده هيچ ركوردي را برام نمياره .اگه راه حل رو ميدونيدكمكم كنيد ممنون.

MohsenTi
شنبه 02 آبان 1388, 18:30 عصر
احتمالا تو دستوری که می نویسی از حروفی مثل (ی و ک و گ و ...) استفاده می کنی در بعضی مواقع این حروف شناسایی نمیشن و باید از نماد اسکی استفاده کنی یا اینکه به روش دیگه ای عمل کنی

حسین شهریاری
یک شنبه 03 آبان 1388, 08:49 صبح
اگه ویندوز شما درست فارسی شده باشه و از نسخه های سرویس پک2 استاندارد یعنی همون نسخه ای که خود ماکروسافت به عنوان پک2 بیرون داد استفاده کنی هیچ مشکلی پیش نمیاد.ضمنا به عرض برسونم
امکان داره یه قلم از یه نسخه از ویندوز تا ویندوز دیگه کمی با هم متفاوت باشه حتی در یک یا چند کاراکتر.
من که تا حالا مشکلی با این موضوع نداشتم.

MohsenTi
یک شنبه 03 آبان 1388, 11:38 صبح
امکان داره یه قلم از یه نسخه از ویندوز تا ویندوز دیگه کمی با هم متفاوت باشه حتی در یک یا چند کاراکتر.
من که تا حالا مشکلی با این موضوع نداشتم.
حق با شماست ولی تفاوت در کاراکتر ست هست که تاغییر این قابلیت در فونت شکل درستش نشون داده میشه از طرفی SQL , Ado به کاراکتر ست کاری ندارن ولی BDE یا Paradox نمیدونم کدومش ولی یکیشون به کاراکتر ست حساسند و داده ها رو خراب می کنن
نمونه ای از این فونت ها iran system هست
نرم افزار هایی که به IDE دلفی اضافه میشن هم این کار رو مکنن مثل (CnWizard(CnPackکه چینی مکنن .

حسین شهریاری
یک شنبه 03 آبان 1388, 12:25 عصر
بله دوست عزیز شما درست میفرمایید.
البته اگه دوستمون جناب شب بارانی از قلم Tahoma استفاده کنند بسیاری از این موارد
حل میشه.نظر شما چیه؟؟

shabe_barani
یک شنبه 03 آبان 1388, 13:44 عصر
ممنون از توجه تون دوستان .من از قلم tahoma استفاده ميكنم . و windows هم مشكل فارسي نداره سرويس پك 2.

aminghaderi
شنبه 07 آذر 1388, 15:03 عصر
برای دوستانی که بعدا نگاه می کنند...
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=183240

alinikaein
یک شنبه 08 آذر 1388, 20:23 عصر
براي مورد حروف ك و ي پيشنهاد مي‌كنم به تاپيك زير مراجعه كنيد.
در پست شماره 13 مطالبي نوشتم كه فكر مي‌كنم براي همه‌ي دوستان مفيد باشه:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=844404#post844404

يا علي... موفق باشيد...

final_boot
جمعه 07 مرداد 1390, 20:38 عصر
سلام
زحمت بکشید دوستان از کاراکتر N به معنای استفاده به صورت UNICODE از داده ها استفاده کنید به این شکل :

"select * from
table1 where name = N'" & textbox1.text & "' "

final_boot
جمعه 07 مرداد 1390, 20:39 عصر
از کاراکتر N به صورت زیر قبل از مقدار مدنظر برای جستجو استفاده کنید

"select * from
table1 where name = N'" & textbox1.text & "' "