PDA

View Full Version : php compiled!!!?

houtanal
پنج شنبه 11 فروردین 1384, 17:06 عصر
<span dir=ltr>
Caching PHP Programs with PEAR
PHP scripts are compiled and HTML is generated each time a web page is requested. Sebastian Bergmann uses PEAR caching to store these dynamic requests and speed up PHP web sites.
</span>
منبع:http://www.programmersheaven.com/zone27/articles/article588.htm

مگه php تفسیر نمیشه؟
تا جایی که من میدونم کد ها کمپایل نمیشه

sirbijan
پنج شنبه 11 فروردین 1384, 21:13 عصر
سلام
جواب این سوالت را نمی تونم بدم، ولی میگم که smarty (http://www.smarty.php.net) هم دقیقا همینجوریه![/url]

shaniaki
جمعه 12 فروردین 1384, 00:10 صبح
با عرض ادب:
در اصل همین طوره که شما می گید و باید تفسیر بشه. اما خیلی وقت پیش اومدن دیدن حجم زیادی از کاری که مفسر انجام می ده تو اغلب صفحات تکراریه به همین خاطر هم از همون ابتدا یه جاهایی مثل zend اومدن شتاب دهنده هایی رو با هدف افزایش سرعت تحویل صفحات توسط وب سرور نوشتن که کارش این بود که کد صفحات رو در مرحله ای نزدیک تر به باینری نگه داری می کرد و هر بار آن را با پارامتر های جدید فراخوانی می نمود. به همین خاطر صفحات php از حالت یک سری صفحاتی که صرفا تفسیر می شوند خارج شده اند.

یه ... خفن

oxygenws
جمعه 12 فروردین 1384, 02:22 صبح
من در این مورد اطلاعات دقیقی ندارم، اما حدس ام کامپایل شدن به یک زبان میانی است (صحبتی شبیه صحبت آقای نیاکی)

در ضمن، هوتن جان، به کلمه cache و البته تعریف cache خیلی دقت کن. :)

بیژن عزیز، smarty صفحات template رو به صفحه php تبدیل می کنه، یعنی تا حدودی مرحله اجرای template engine حذف می شه.

shaniaki
شنبه 13 فروردین 1384, 00:31 صبح
با عرض ادب:
http://www.onlamp.com/pub/a/php/2001/10/11/pearcache.html

یه ... خفن

houtanal
شنبه 13 فروردین 1384, 13:43 عصر
جاهایی مثل zend اومدن شتاب دهنده هایی رو با هدف افزایش سرعت تحویل صفحات توسط وب سرور نوشتن که کارش این بود که کد صفحات رو در مرحله ای نزدیک تر به باینری نگه داری می کرد
پس در صورتیکه صرفا موتور خود php به تنهایی نصب بشه چنین امکانی وجود نداره؟

ممنون مقاله جالبی بود

please یه مقداری در این زمینه (نحوه اجرای کد ها و ارسال به خروجی) توضیح دهید.

tnx

nematia
پنج شنبه 18 فروردین 1384, 08:58 صبح
پس در صورتیکه صرفا موتور خود php به تنهایی نصب بشه چنین امکانی وجود نداره؟
اتفاقا وجود داره- اگر روی وب پیدا نکردید بگید تا توضیح بدم!

oxygenws
پنج شنبه 18 فروردین 1384, 14:35 عصر
اتفاقا وجود داره- اگر روی وب پیدا نکردید بگید تا توضیح بدم!
ممنون میشیم :)

houtanal
سه شنبه 23 فروردین 1384, 12:45 عصر
ممنون میشیم

ali_hadian
سه شنبه 23 فروردین 1384, 13:47 عصر
سلام
تو مجله دانش و کامپیوتر خوندم که(مقاله آموزش PHP) :
PHP
هم مانند ASP.NET‌توانایی کامپایل صفحات را دارد ولی این امکان به طور پیش فرض فعال نمیباشد

Administrator2004
پنج شنبه 25 فروردین 1384, 13:32 عصر
کی میگه php کامپایل نمیشه.
اگه باور نمیکنید دنبال roadsend compiler تو گوگل بگردید حتما php compiler اونم GUI پیدا میکنید. :sunglass:

houtanal
پنج شنبه 25 فروردین 1384, 16:10 عصر
کی میگه php کامپایل نمیشه.
مسلما همانند زبان هایی مثل سی کامپایل نمیشه.
من قبلا هم چیزی راجع به تکنولوژی زند حهت بالا بردن سرعت اجرای اسکریپت با تبدیل اون به کدی واسط باعث اجرای سریع تر اون میشه.
اما سوال من اینه که در صورتی که صرفا موتور خود php به تنهایی نصب بشه آیا باز هم چنین اتفاقی می افته؟

Administrator2004
جمعه 26 فروردین 1384, 12:21 عصر
بله.
شما دنبال PHP GTK باش.هم GUI و هم Client Side Scripting رو داره اما compile نمیشه.

houtanal
جمعه 26 فروردین 1384, 13:48 عصر
PHP GTK
حقیقتش من ربط خاصی بین موضوع و این نمی بینم میشه بیشتر توضیح بدی.

nematia
شنبه 27 فروردین 1384, 09:45 صبح
اینجا را ببینید:
http://pobs.berlios.de/links.html

nematia
شنبه 27 فروردین 1384, 09:48 صبح
این هم مصداق چیزی که گفتم:

Roadsend Compiler for PHP
Roadsend Compiler for PHP produces optimized stand alone applications, GUI applications &#40;with GTK&#41;, libraries, and web applications from standard PHP source code.
The compiler produces native machine code, not PHP byte code, so no interpreter is required

houtanal
شنبه 27 فروردین 1384, 13:00 عصر
پس این امکان وجود داره که با استفاده از نرم افزارهایی کد php رو کمپایل کرد اما من میخوام بدونم زمانی که صرفا موتور خود PHP نصب بشه.(نه هیچ چیز دیگر)چه بلای سر کد ها می اد تا پردازش شوند.

ali_hadian
شنبه 27 فروردین 1384, 16:35 عصر
سلام
یعنی خود کامپایلر PHP که در سایت www.php.net عرضه میشود قابلیت کامپایل کدهای PHP را دارد؟