PDA

View Full Version : گفتگو: کلاس کار با دیتابیس(DatabaseManager)

nilmil_nil
یک شنبه 03 آبان 1388, 23:52 عصر
از این کلاس رو خیلی وقته که دارم استفاده می کنم
میذارم واسه دوستان استفاده کنند اگه مشکلی داشت بگید حلش کنم
نظرتون رو از ما دریغ نفرمائید
http://www.4shared.com/file/143592970/c1783635/DataBaseManager.html

اَرژنگ
دوشنبه 04 آبان 1388, 07:07 صبح
از این کلاس رو خیلی وقته که دارم استفاده می کنم
میذارم واسه دوستان استفاده کنند اگه مشکلی داشت بگید حلش کنم
نظرتون رو از ما دریغ نفرمائید
http://www.4shared.com/file/143592970/c1783635/DataBaseManager.html
۲ سوال
۱.دلیل احتیاج به استفاده کردن از این کلاس؟
۲.قبل از سی‌شارپ PHP کار کردید؟
در مورد اشکلات:
این روش درست override کردن ToStringنیست:

public override string ToString()
{
return " " +
"\n 1388/06/27";
}

public bool ConnectToSql()
کمبود زیاد دارد، فقط اس‌کیو ال سرور ۲۰۰۰ و اکسپرس پیاده سازی شده،

نمیشه در مورد اشکالات ادامه داد، هر کدام از متدها از روشهایه اصولی استفاده نمیکنند و اشکالات زیادی دارند، لطفاً در مورد هر کدام از روشها مطالعه کنید.

nilmil_nil
دوشنبه 04 آبان 1388, 11:17 صبح
۲ سوال
۱.دلیل احتیاج به استفاده کردن از این کلاس؟
۲.قبل از سی‌شارپ PHP کار کردید؟
در مورد اشکلات:
این روش درست override کردن ToStringنیست:

public override string ToString()
{
return " " +
"\n 1388/06/27";
}

public bool ConnectToSql()
کمبود زیاد دارد، فقط اس‌کیو ال سرور ۲۰۰۰ و اکسپرس پیاده سازی شده،

نمیشه در مورد اشکالات ادامه داد، هر کدام از متدها از روشهایه اصولی استفاده نمیکنند و اشکالات زیادی دارند، لطفاً در مورد هر کدام از روشها مطالعه کنید.
ممنون که نظر خودتون رو گفتید اگه می شه یکی از توابع رو به میل خودتون از روش اصولی برام مثال بزنید تا بتونم بقیه رو خودم اصولی بنویسم
ممنون می شم اگه این کار رو انجام بدبد
چون من برنامه نویسی رو از روی کتاب یا دانشگاه یاد نگرفتم فقط تنها منبع من اینترنت بوده و خلاقیت خودم ممنون می شم کمکم کنید

اَرژنگ
دوشنبه 04 آبان 1388, 12:03 عصر
ممنون که نظر خودتون رو گفتید اگه می شه یکی از توابع رو به میل خودتون از روش اصولی برام مثال بزنید تا بتونم بقیه رو خودم اصولی بنویسم
ممنون می شم اگه این کار رو انجام بدبد
چون من برنامه نویسی رو از روی کتاب یا دانشگاه یاد نگرفتم فقط تنها منبع من اینترنت بوده و خلاقیت خودم ممنون می شم کمکم کنید
در مورد ToString:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms173154(VS.80).aspx
روحیه درست برایه پیشرفت را دارید، خود بیل‌گیتس هم دانشگاه نرفت، برنامه‌نویسی اصلی به دانشگاه نیست (ایده یاد میدادند ولی الان با وجود یو تیوب دیگر زمان دانشگاه رفتن مستقیم هم گذشته).
فقط ۲ تا نقطه:
۱.به دلایل استفاده کردن از این کلاس فکر کنید، در چه زمانی ممکن است که از این کلاس استفاده بشه، برایه مثال فکر کنید که اصلاً در مورد اینکه داخل این کلاس چی هست هیچ نمیدانید، و خودتان را جایه استفاده کنندش قرار بدید، باید بشه که خارج از این کلاس فقط با دانستن اینکه متدها چکار میکنند بشه استفاده‌اشان کرد، از نشان دادن مساج باکسها خودداری کنید، کد را تا جایی که میتوانید ساده کنید، متدها باید کمترین مقدار عوارض جانبی را داشته باشند، از تبدیل اکسپشن به استرینگ خودداری کنید، استفاده کننده از متد عهده اینکه در مورد اکسپشن چکار کند را دارد.
در مورد دانشگاه : فقط ۲ تا استاد داشتم که ازشان واقعا چیزی یاد گرفتم و اونهم این بود که چطوری برایه خودم فکر کنم، همه چیز را که در دانشگاه یاد میدن در قابلیت دسترسی شما با اینترنت است.
در مورد استفاده از این کلاس: اینکه پرسیدم پی‌اج‌پی کار کردید این بود که معمولا این نوع کد در پی‌اچ‌پی معمولا استفاده میشد، در دات‌نت روشهایه دیگری وجود دارد. از یک لحاض قابل استفاده هست ولی باید به این فکر کنید که کد باید در بدترین حالت کار کند.
منظور از بدترین حالت این است که مثلا اگر با تابع مکس آخرین عدد یک جدول را بدست آوردید ممکن است قبل از اینکه رکورد بعدی اینسرت بشه یک رکورد دیگر اضافه بشه! پس به جایه بدست آوردن آخرین شماره اول و اینسرت کردنش ، اول اینسترش کنید وبعد شماره‌اش را بدست بیارید.

در مورد کمک : در خدمت کسانی که برایه پیشرفتشان از شنیدن اشکالات خوشحال میشند و مانند شما با اینترنت و خلاقیت خودشان به خودشان میاموزند هستم.