PDA

View Full Version : مشکل در هنگام نصب 10g در ویندوز xp

m0rteza
دوشنبه 04 آبان 1388, 11:10 صبح
باسلام
مشکل
Configuration assistant "Oracle Database Configuration Assistant" failed

در تصویر زیر هم مشکل نشان داده شده

ممنون
389293893038931

babila
چهارشنبه 06 آبان 1388, 22:26 عصر
شما در اینجا اوراکل 9i ریلیز دو رو نصب میکنید. من هم با این مورد برخورد داشتم. فکر کنم یکی از باگهای خود اوراکله که موقع ایجاد دیتابیس می ده.
برای حل این مورد شما میتونید ایم پیغام خطای خالی رو کلیک کنید و عملیات ساخت ذیتابیس رو متوقف کنید و بعد از کامل شدن عملیات نصب اوراکل از طریق Database configuration assistant خودتون اقدام به ساخت دیتابیس کنید من امتحان کردم و مشکلی نبود .
موفق باشید.

m0rteza
شنبه 09 آبان 1388, 13:52 عصر
دوست عزیز واقعا ممنون . نصب شد و بعدش همون کار رو کردم . و هیچ مشکلی پیدا نکرد
قبل از اینکه مشکل بعدیم رو بگم ، لطف می کنید بگید چرا باید این DB رو اول ایجاد میکردیم؟

حالا وقتی به آدرس زیر میرم :

http://aryan:5500/em/تصویر زیر میاد که من به هر بخشش رفتم و هرچی
Username و Password دادم وارد نشد .
مثلا :
Sys
1
یا
sysdba
1
39117

39118

39119

39120

میشه راهنمایی کنید چه کار باید برای ادامه کار انجام بدم؟

babila
شنبه 09 آبان 1388, 21:30 عصر
تصویر زیر میاد که من به هر بخشش رفتم و هرچی
Username و Password دادم وارد نشد .
مثلا :
Sys
1
یا
sysdba
1

شما هر پسوردی رو به کاربر sys و یا system نمیتونید بدید چون این کاربرها پسوردهای پیش فرض خودشون رو دارند که در انتهای ایجاد دیتابیس شما میتونید این پسوردها رو تغییر بدید.
پسورد پیش فرض sys = change_on_install و پسورد پیش فرض system=manager می باشد که چون همه از این پسوردها آگاه هستند DBA باید در انتهای create کردن دیتابیس این پسورد ها رو تغییر بده.

babila
شنبه 09 آبان 1388, 21:34 عصر
در ضمن موقع login شدن با کاربر sys باید کمبو باکس مربوط به connect as رو بذاری رو sysdba .
(هر کاری کردم post قبلی ویرایش نشد)

m0rteza
یک شنبه 10 آبان 1388, 09:11 صبح
دوست عزیز ممنون که با حوصله پاسخ میدید
در اوایل نصب من یک پسورد 1 به SYS ,...دادم .
پسوردی که شما دادید هم وارد نشد . پسورد مربوط به ویندوز چی بدم ؟ ویندوزم پسورد نداره . ولی هر چیز میدم قبول میکنه.
خلاصه گیج شدم . به نظرتون اشکال از کجا می تونه باشه؟
ممنون از صمیم قلب

aidin300
یک شنبه 10 آبان 1388, 12:25 عصر
برای اینکه بتونی از Oracle Enterprise Manager راحت استفاده کنی نکات زیر رو در نظر بگیر

آخرین Patch اوراکل رو نصب کن (فعلا 10.2.0.4) و در صورت امکان از نسخه 11.2.0.1 استفاده کن
از TimeZone ایران و زبان فارسی در سمت سرور به علت تحریم ها استفاده نکن (البته احتمالا این مشکل در پچ 10.2.0.5 حل شده).
در اسم سرور از _ استفاده نکن
به کاربری که اوراکل رو نصب کرده و عضو گروه ora_dba(در ویندوز) هست مجوز Log on as a batch job رو بده.

در مورد password هم password های بالا به صورت پیش فرض برای نسخه های قدیمی اوراکل بود که در 10g این مورد وجود نداره و برای تغییر پسورد هم می تونی توی این فروم جستجو کنی و با استفاده از sqlplus / as sysdba پسورد ها رو تغییر بدی

babila
یک شنبه 10 آبان 1388, 12:28 عصر
شما دو نام کاربری و پسورد در محیط enterprise manager لازم دارید.
1-نام کاربری و پسوردهای اوراکل مثل SYS و SYSTEM و SCOTT که موقع ساخت دیتابیس وارد می کنیم.
2-نام کاربری و رمز عبور مربوط به کاربر adminin سیستم عامل که برای استفاده از این کاربر در Enterprise manager باید ابتدا بر روی این کاربر عملیات ذکر شده در لینک زیر را انجام دهید.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=186490

hamid1752
سه شنبه 12 آبان 1388, 14:20 عصر
با سلام
من وقتي مي خوام oracle 10g را روي ويندوز xp نصب كنم با اين error مواجه مي شم
microsoft visual c++ runtime library .
چي كار بايد بكنم
ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

babila
سه شنبه 12 آبان 1388, 18:14 عصر
با سلام
من وقتي مي خوام oracle 10g را روي ويندوز xp نصب كنم با اين error مواجه مي شم
microsoft visual C++‎‎ runtime library .

به نظر من این error ربطی به نصب اوراکل نداره و به احتمال زیاد سیستم عامل شما دچار مشکل و یا ویروس شده.
پیشنهاد من اینه که ویندوز رو دوباره نصب کنید و بعد از نصب ویندوز و درایورهاتون اول اوراکل رو نصب کنید.