PDA

View Full Version : سوال: رمزنگاری کاراکترهای فارسی

Mahdi.Delphi
دوشنبه 04 آبان 1388, 12:07 عصر
سلام
من برای رمزنگاری متن هام از کامپوننتی که روش TripleDES رو ارائه میده استفاده می کنم(Lock Box 2) ولی برای رشته های فارسی بعد از Decrypt کردن Cipher Text کاراکترها به صورت علامت سوال نمایش داده می شود.
ویندوز من Vista Home است و برای نوشتن متن فارسی مشکلی ندارم.
آیا مشکل از کامپوننت مورد استفاده ست؟ اگه این طوره کامپوننتی برای رمزنگاری که یونیکد رو ساپورت کنه وجود داره؟
ممنون

hadisalahi2
دوشنبه 04 آبان 1388, 17:22 عصر
خوب به نظر شما چطور ما کامپوننتی رو که در اختیار نداریم باید خطای مربوط به اون رو حدس بزنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

vcldeveloper
دوشنبه 04 آبان 1388, 20:38 عصر
خوب به نظر شما چطور ما کامپوننتی رو که در اختیار نداریم باید خطای مربوط به اون رو حدس بزنیم؟
کامپوننتش Open-source هست.

من برای رمزنگاری متن هام از کامپوننتی که روش TripleDES رو ارائه میده استفاده می کنم(Lock Box 2) ولی برای رشته های فارسی بعد از Decrypt کردن Cipher Text کاراکترها به صورت علامت سوال نمایش داده می شود.
از چه نسخه ایی از دلفی استفاده می کنید؟ نسخه ایی از LockBox که استفاده می کنید، آیا برای همین نسخه از دلفی هست، یا مربوط به نسخه دیگه ایی بوده؟

متن رمز شده را به چه شکلی ذخیره می کنید؟ بصورت باینری، هگزا، یا string؟ متن رمز شده را باید بصورت باینری یا هگزا یا encodingایی مثل Base64 ذخیره کنید. اگر متن رمز شده را بدون تغییر encoding در یک string بریزید، با توجه به اینکه در متن رمز شده کارکترهای غیرنوشتاری هم احتمالا وجود دارند، در زمان رمزگشایی به مشکل برمیخورید.