PDA

View Full Version : ASP کلاسیک و بانک اکسس

جـاوید
چهارشنبه 05 شهریور 1382, 12:40 عصر
سلام

یک صفحه با ASP دارم که توش چندتافیلد ورودی است. حالا تو این فیلدها اگه من فارسی وارد کنم توی بانک اطلاعاتی فارسی دیده نمیشه. چکار کنم؟

کد پیج صفحه هم UTF-8 هست.

پیشاپیش متشکرم.

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 05 شهریور 1382, 15:30 عصر
اگر از دستور insert استفاده می کنید بهتر است قبل از وارد کردن فیلدهای تکست یک N قرار دهید. به این صورت حتما یونیکد ثبت می شود.یعنی :

insert into tbl1(m_f1) vlaues(N'fasri_str')

vorojakt
پنج شنبه 06 شهریور 1382, 08:31 صبح
اگه بخواهیم این ورودی را از form بخونیم چی؟

اونوقت هم میشه n بذاریم ؟

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 06 شهریور 1382, 09:51 صبح
اولا N و نه n :wink:
ثانیا بله! هیچ مشکلی نیست. خیلی راحت می توانید از علامت + برای جمع کردن string ها استفاده کنید به این صورت :

str1= "insert into tbl1(m_f1) vlaues(N'" + fasri_str + "')"

حالا اون fasri_str از تکست باکس ها به راحتی با فرامین موجود قابل خواندن است.

جـاوید
جمعه 07 شهریور 1382, 20:02 عصر
من صفحات HTML رو با Notepad به صورت utf-8 ذخیره کردم. فعلا که داره درست کار میکنه. و موقع نوشتن و خوندن از بانک اکسس، فارسی رو درست نشون میده. از جوابتون هم متشکرم. البته من به جای دستورات SQL از دستورات خود آبجکت رکوردست ASP استفاده کردم.

یه سوال دیگه هم دارم. پایگاه داده یی که دارم روش کار میکنم الان نزدیک 300 رکورد داره. چه جوری میتونم این ها رو صفحه بندی کنم. یعنی به کاربرسایت که میخواد از بانک پرس و جوکنه، اجازه بدم که مشخص کنه تو هر صفحه مثلا 10 تا از رکوردها نمایش داده بشه و بعد یه لینک Next برای دیدن 10 رکورد بعدی باشه؟

ممنون.

Vahid_Nasiri
جمعه 07 شهریور 1382, 20:11 عصر
اگر از ASP.NET استفاده می کردید این مشکل در چند ثانیه حل می شد چون دیتاگرید آن خاصیت paging دارد.

---------------------------------

در مورد asp به سورسهای زیر در مورد paging مراجعه کنید:
http://www.aspin.com/home/tutorial/database/display/pagingre