PDA

View Full Version : سوال: چگونه به C#‎ مسلط شوم؟

fateme sohrabi
دوشنبه 04 آبان 1388, 22:48 عصر
باسلام.من امروز در یک مصاحبه که مربوط به برنامه نویسی C#‎‎ بود رد شدم.:ناراحت:با وجود اینکه الان 1سال خودم C#‎‎ می خوندم. من فکر میکردم سوالهای انها عملی باشه اما تمام سوالهاشون تئوری بود.شما چه پیشنهادی به من دارید که به C#‎‎ مسلط بشم و ایا رفتن به کلاسهای مجتمع فنی و گزراندن یک دوره کامل برنامه نویسی برای من مفید هست؟ در مورد اینکه چه سوالاتی از من پرسیده شد اینکه مثلا اصلا class را تعریف کردن و یا فرق class و interface.و اینکه کدها رو به شکلهای مختلف میگفت و باید تفاوتشان را میگفتم.البته من تا حد زیادی جواب سوالهاشون را دادم اما انها ترجیه میدادن فردی را استخدام کنن که مدرک microsoft که مربوط به دورهی برنامه نویسی را داشته باشه.به منم انها پیشنهاد دادن که به مجتمع فنی برم و ان مدرک را بگیرم به خاطر همینه که الان دودلم که این دوره را برم ؟

powerboy2988
سه شنبه 05 آبان 1388, 00:12 صبح
سلام. چه سوالاتي از شما پرسيده شد؟؟

اگر احساس مي كنيد كه مشكل تو پايه تو #C دارين اين كلاس ها مي تونن براتون مفيد باشند....
و يا مي تونيد با كتاب هاي برنامه نويسي موجود سطح خودتونو ارتقاء بدين...
و با كار كردن و تمرينات زياد شما به هدفتون مي رسيد.. چون كلاس ها فقط شروع كار هستش و اين خودتون هستيد كه بايد تلاش كنيد ....
#C هم دنياي كوچيكي نيست كه بشه تو يكي 2 سال بهش كامل مسلط شد....(البته اين نظر شخصيه منه)

اما چيزي نيست كه با تلاش بدست نياد...

به عنوان مثال .. اين كلاس هاي #C سايت برنامه نويس هستش..
شما مي توني بر اساس همين سايت شروع به كار كردن بكني كه مطالب رو ياد بگيري ...
و بقيه مطالب رو هم با كار كردن و تجربه بدست آوردن كسب مي كني..

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=170456

esmartiz_red
سه شنبه 05 آبان 1388, 01:07 صبح
اول که آموزش که اصول برنامه نویسی و برنامه نویسی با c# رو یاد بگیری و بعد از اون تجربه کاری چون خیلی از چیزارو آدم تو کار یاد می گیره به مشگلاتی که بر می خوری
و اینم بگم مهمترین چیز به نظر من برای یک برنامه نویس پشتکار اونه

keivan mousavi
سه شنبه 05 آبان 1388, 02:23 صبح
گذروندن كلاس هيچ كمكي به آدم نميكنه من نه تو هنرستان برنامه نويسي ياد گرفتم و نه در دانشگاه خودم نشستم تمرين كردم با بد بختي سورس كد گير اوردم اونقدر روي سورس كدها كار كردم تا بتونم منطق #C درك كنم يادمه يك معلم در دوران هنرستان داشتيم كه خودش استاد مجتمع فني هم بود ميگفتش اگه بخون باشيد با كتاب هم خودتونو ميتونيد بسازيد

دوست گرانقدر من با يكبار رد شدن در كاري اعتماد به نفس خودتو از دست نده ببين ضعفت چي بوده بشين بخون و برطرفش كن الحمدوالله اين سايت هم منبع خوبي هستش و هم بچه هاي واردي داره كه ميتونن به آدم كمك كنن

كلاسهاي مجتمع فني سطح پاييني داره هنوز دارن SQL2000 رو توش تدريس ميكنن خدا به داد كساني برسه كه ميرن تو اين موسسه كه الكي فقط اسم در كرده

powerboy2988
سه شنبه 05 آبان 1388, 04:24 صبح
گذروندن كلاس هيچ كمكي به آدم نميكنه من نه تو هنرستان برنامه نويسي ياد گرفتم و نه در دانشگاه خودم نشستم تمرين كردم با بد بختي سورس كد گير اوردم اونقدر روي سورس كدها كار كردم تا بتونم منطق C#‎ درك كنم يادمه يك معلم در دوران هنرستان داشتيم كه خودش استاد مجتمع فني هم بود ميگفتش اگه بخون باشيد با كتاب هم خودتونو ميتونيد بسازيد

دوست گرانقدر من با يكبار رد شدن در كاري اعتماد به نفس خودتو از دست نده ببين ضعفت چي بوده بشين بخون و برطرفش كن الحمدوالله اين سايت هم منبع خوبي هستش و هم بچه هاي واردي داره كه ميتونن به آدم كمك كنن

كلاسهاي مجتمع فني سطح پاييني داره هنوز دارن SQL2000 رو توش تدريس ميكنن خدا به داد كساني برسه كه ميرن تو اين موسسه كه الكي فقط اسم در كرده

نميشه گفت كه هيچ كمكي نمي كنه... اتفاقا خيلي هم كمك مي تونه باشه به شرطي كه شما همگام با كلاس شروع كني كار كردن....:چشمک:

اما شما از كجا مي دوني كه مجتمع فني هنوز داره SQL2000 ياد مي ده؟؟؟؟:متفکر:

keivan mousavi
سه شنبه 05 آبان 1388, 21:40 عصر
نميشه گفت كه هيچ كمكي نمي كنه... اتفاقا خيلي هم كمك مي تونه باشه به شرطي كه شما همگام با كلاس شروع كني كار كردن....

دوست عزيز به مثال من توجه كن

من نه در هنرستان و نه در دانشگاه برنامه نويسي ياد نگرفتم جايي كه هم پول دادم و هم زحمت كشيدم تا نمره بيارم حالا شما بيا حساب كن توي يك موسسه كه قطعاً سطحش از اين مراكز آموزشي مانند هنرستان و دانشگاه پايين تر هستش چه چيزي ميخواد ياد بده؟؟؟
اوني كه استاد دانشگاه هستش دكترا داره بي خياله توي اين موسسه هاي آموزشي كه طرف يك ليسانسه معممولي هستش
نميگم اصلاً خوب نيستش ميگم بيشتر موسسات خوب نيستند چون خودم قبلاً قرباني همچين موسساتي شدم كه فقط اسم در كرده اند مثلاً شما ميدونيد كه چند سال پيش همين مجتمع فني تهران عدعا كرده بود كه مداركي كه ميده هم پايه ليسانس هستش و تمام كساني كه در تمام دوره هاي آموزشي اين موسسه شركت كنن مهندس كامپيوتر ميشن؟؟؟ كه بعدش وزارت علوم كشور اعلام كردش مداركي كه مهر اينسازمان روي اون خورده بشه معتبر هستش ميدونيد چند نفر اينطوري گول خوردن؟؟؟

اما شما از كجا مي دوني كه مجتمع فني هنوز داره SQL2000 ياد مي ده؟؟؟؟

http://www.mftsite.com/frmArticle_fa-IR.aspx?ID=346&CategoryID=580

http://www.mftsite.com/frmArticle_fa-IR.aspx?ID=342&CategoryID=580

اين دوتا لينك باهم فرق داره

Somayeh_Zamani
سه شنبه 05 آبان 1388, 22:20 عصر
باسلام.من امروز در یک مصاحبه که مربوط به برنامه نویسی C#‎‎‎ بود رد شدم.:ناراحت:با وجود اینکه الان 1سال خودم C#‎‎‎ می خوندم. من فکر میکردم سوالهای انها عملی باشه اما تمام سوالهاشون تئوری بود.شما چه پیشنهادی به من دارید که به C#‎‎‎ مسلط بشم و ایا رفتن به کلاسهای مجتمع فنی و گزراندن یک دوره کامل برنامه نویسی برای من مفید هست؟ در مورد اینکه چه سوالاتی از من پرسیده شد اینکه مثلا اصلا class را تعریف کردن و یا فرق class و interface.و اینکه کدها رو به شکلهای مختلف میگفت و باید تفاوتشان را میگفتم.البته من تا حد زیادی جواب سوالهاشون را دادم اما انها ترجیه میدادن فردی را استخدام کنن که مدرک microsoft که مربوط به دورهی برنامه نویسی را داشته باشه.به منم انها پیشنهاد دادن که به مجتمع فنی برم و ان مدرک را بگیرم به خاطر همینه که الان دودلم که این دوره را برم ؟

سلام
مطمئنيد که بازارياب مجتمع فني نبوده‌اند؟!:لبخند:
چه پيشنهاد عجيب غريبي!:لبخند: البته مدرک مايکروسافت خوبه. اما خودتون هم مي‌توني کتاباشو بخوني!
من فکر مي‌کنم مشکل شما در اصول Object Oriented بوده است. بهتر است به جاي اينکه فقط سينتکس بخونيد. روي OOP بيشتر کار کنيد.

موفق و مؤيد باشيد

fateme sohrabi
سه شنبه 05 آبان 1388, 22:48 عصر
سلام
مطمئنيد که بازارياب مجتمع فني نبوده‌اند؟!:لبخند:
چه پيشنهاد عجيب غريبي!:لبخند: البته مدرک مايکروسافت خوبه. اما خودتون هم مي‌توني کتاباشو بخوني!
من فکر مي‌کنم مشکل شما در اصول Object Oriented بوده است. بهتر است به جاي اينکه فقط سينتکس بخونيد. روي OOP بيشتر کار کنيد.

موفق و مؤيد باشيد
از پیشنهادتون متشکرم. میتونید جند تا منبع واسه اشنایی با oop معرفی کنید؟ ممنون

fateme sohrabi
سه شنبه 05 آبان 1388, 23:03 عصر
من امروز یه سری به مجتمع فنی زدم دوره های برنامه نویسیش به ترتیب زیر بود البته هزینش حدود 1میلیونو صد برام در می یاد. 1_مفاهیم net framework
2_microsoft .net framwork application development fondation
3_sql servere 2005 implementation and maitenance
4_.net framwork windows based client developmnt
5_.net framwork web based clinet development
6_.net framwork distributed application development
ایا با این هزینهی زیاد من این دوره ها را طی کنم؟ کمکم کنید با تشکر

AliRezaPro
چهارشنبه 06 آبان 1388, 00:05 صبح
نه اصلا
شما چه مشکلی با اینترنت و مقاله ها و کتاب های اینترنت داری؟پول مفت هست کلاس رفتن
انقدر کتاب مقاله و .... هست تو اینترنت که تورو کاملا بی نیاز میکنه
من خودم 27 گیگ فقط کتاب برنامه نویسی دارم
با دادن یک دهم این پول میتونی بهترین کتاب ها و ... رو داشته باشی!
خودشون که از هوا نمیارن ! از همین کتاب هاست

esmartiz_red
چهارشنبه 06 آبان 1388, 01:27 صبح
دوست عزیز کلاس های مجتمع فنی خوبه اینطورم نیست که به درد نمی خوره
استادهای کلاس های مجتمع فنی هم به شما میگن که شما وقتی این دوره رو گذروندی اگر کامل هم همه چیز رو یاد بگیری فقط 20 الی 30 درصد راه و رفتی و الباقی فقط تجربه کاری می شه و یادگیری های خودت و مطالعه
شما با مدرک ماکروسافت هم بخوای بری سر کار اگه اون شرکت به درد بخور باشه حتما 2 سال سابقه کار کنارش ازت می خواد چون مدرک خالی مفید نیست چون الان کیلویی هم می تونی این مدارکو تو ایران بگیری
من خودم الان ciw و ccna دارم اما تا حالا به دردم نخوردن البته کلاساش مفید بود آدمو جلو می ندازه

powerboy2988
چهارشنبه 06 آبان 1388, 09:14 صبح
دوست عزيز به مثال من توجه كن

من نه در هنرستان و نه در دانشگاه برنامه نويسي ياد نگرفتم جايي كه هم پول دادم و هم زحمت كشيدم تا نمره بيارم حالا شما بيا حساب كن توي يك موسسه كه قطعاً سطحش از اين مراكز آموزشي مانند هنرستان و دانشگاه پايين تر هستش چه چيزي ميخواد ياد بده؟؟؟
اوني كه استاد دانشگاه هستش دكترا داره بي خياله توي اين موسسه هاي آموزشي كه طرف يك ليسانسه معممولي هستش
نميگم اصلاً خوب نيستش ميگم بيشتر موسسات خوب نيستند چون خودم قبلاً قرباني همچين موسساتي شدم كه فقط اسم در كرده اند مثلاً شما ميدونيد كه چند سال پيش همين مجتمع فني تهران عدعا كرده بود كه مداركي كه ميده هم پايه ليسانس هستش و تمام كساني كه در تمام دوره هاي آموزشي اين موسسه شركت كنن مهندس كامپيوتر ميشن؟؟؟ كه بعدش وزارت علوم كشور اعلام كردش مداركي كه مهر اينسازمان روي اون خورده بشه معتبر هستش ميدونيد چند نفر اينطوري گول خوردن؟؟؟

http://www.mftsite.com/frmArticle_fa-IR.aspx?ID=346&CategoryID=580

http://www.mftsite.com/frmArticle_fa-IR.aspx?ID=342&CategoryID=580

اين دوتا لينك باهم فرق داره

منم خودم كلاس رفتم .. استادمون در حدي بهم پايه C#‎‎ رو ياد داده كه خيلي راحت مي تونم كار كنم... اگر يك جا بد بود كه دليل نميشه همه جا بد باشه..

شما تاريخ اين كلاس ها رو ديدي؟؟؟ ماله 1384!!!

توصيه مي كنم يك سري يه موسسه سماتك بزنيد.... واقعا هم تو C#‎‎ و هم تو SQL استاد هاي خيلي حرفه اي و مسلطي داره...

استاد C#‎‎ آقاي شاهوير(كه استاد خودم بوده و خيلي كار درست هستند) و استاد SQL آقاي عباس زاده كه كه واقعا استاد هستند تو زمينه sql ....

قصد تبليغ ندارم.. بلكه دارم مي گم همچين جاهاي خوب هم هست.....

دوست عزیز کلاس های مجتمع فنی خوبه اینطورم نیست که به درد نمی خوره
استادهای کلاس های مجتمع فنی هم به شما میگن که شما وقتی این دوره رو گذروندی اگر کامل هم همه چیز رو یاد بگیری فقط 20 الی 30 درصد راه و رفتی و الباقی فقط تجربه کاری می شه و یادگیری های خودت و مطالعه
شما با مدرک ماکروسافت هم بخوای بری سر کار اگه اون شرکت به درد بخور باشه حتما 2 سال سابقه کار کنارش ازت می خواد چون مدرک خالی مفید نیست چون الان کیلویی هم می تونی این مدارکو تو ایران بگیری
من خودم الان ciw و ccna دارم اما تا حالا به دردم نخوردن البته کلاساش مفید بود آدمو جلو می ندازه

حرف اين دوستمون هم كاملا صحيح هستش... شما تو كلاس ها فقط مسير درست رو بهتون نشون مي دن .. اما خودتون بايد اين مسير رو بريد....

من امروز یه سری به مجتمع فنی زدم دوره های برنامه نویسیش به ترتیب زیر بود البته هزینش حدود 1میلیونو صد برام در می یاد. 1_مفاهیم net framework
2_microsoft .net framwork application development fondation
3_sql servere 2005 implementation and maitenance
4_.net framwork windows based client developmnt
5_.net framwork web based clinet development
6_.net framwork distributed application development
ایا با این هزینهی زیاد من این دوره ها را طی کنم؟ کمکم کنید با تشکر

شما اولا مسيري كه مي خواي برنامه نويسي كني رو معلوم كن.. شما اگر بخواي كل اين دوره رو بري هم بهتون تحت ويندوز ياد مي ده هم تحت وب كه 2 تا محيط جداست!!!
شما يك سري به اين سايت بزن بد نيست
www.sematec-co.com

Amir Oveisi
چهارشنبه 06 آبان 1388, 10:38 صبح
سلام

دوست گرامی شما رشته تحصیلیتون چی بوده؟
در حال حاضر تا چه حد تسلط دارید؟
چقدر میخواین از نظر زمان و پول هزینه کنید؟

اینا همه فاکتور های مهمی هستن برای اینکه بتونین مسیرتون رو به درستی انتخاب کنین. در مرحله دوم باید مشخص کنید که چی میخواین دقیقا، مثلا windows Application میخواین یا Web Application، و از این دست مسائل که نیاز به انتخاب شدن دارن.
بعد از اینکه این مسائل روشن شد، میتونین در مورد رسیدن بهشون به دنبال راه باشید. این راه میتونه کلاس رفتن باشه، مطالعه کردن باشه و یا ترکیبی از این دو تا.

حالا شما اگر لطف کنید و این مسائل رو مشخص کنید مطمئنن دوستان بهتر میتونن راهنماییتون کنند.

موفق باشید
امیر اویسی

fateme sohrabi
چهارشنبه 06 آبان 1388, 11:16 صبح
سلام

دوست گرامی شما رشته تحصیلیتون چی بوده؟
در حال حاضر تا چه حد تسلط دارید؟
چقدر میخواین از نظر زمان و پول هزینه کنید؟

اینا همه فاکتور های مهمی هستن برای اینکه بتونین مسیرتون رو به درستی انتخاب کنین. در مرحله دوم باید مشخص کنید که چی میخواین دقیقا، مثلا windows Application میخواین یا Web Application، و از این دست مسائل که نیاز به انتخاب شدن دارن.
بعد از اینکه این مسائل روشن شد، میتونین در مورد رسیدن بهشون به دنبال راه باشید. این راه میتونه کلاس رفتن باشه، مطالعه کردن باشه و یا ترکیبی از این دو تا.

حالا شما اگر لطف کنید و این مسائل رو مشخص کنید مطمئنن دوستان بهتر میتونن راهنماییتون کنند.

موفق باشید
امیر اویسی
با تشکر از همه ی دوستانم که منو راهنمایی کردن. من لیسانس نرم افزار دارم. تازه درسمو تموم کردم و خوب ترجیح میدم هر چه زودتر مهارتهای لازم را کسب کنم تا بتونم سر کار برم.من حدود یک سالم دارم خودم c# میخونم اما تسلط کافیو ندارم.ممنونم از همتون

Arash_janusV3
چهارشنبه 06 آبان 1388, 11:22 صبح
سلام
به نظر من هر چی بلدی تو یه پروژه مثلا کتابخانه یا هر چیزه دیگه پیاده سازی کن و بعد یه برنامه نویس را به صورت ساعتی بگیر و خصوصی باش کار کن که هم ایرادتا بگیره هم راهنمایی کنه هم از همه مهم تر ترست بریزه و اینم بدوبنین هر چقدر هم علمت خوب باشه فایده نداره فقط تو پروژه ها کار کن:لبخندساده:

esmartiz_red
چهارشنبه 06 آبان 1388, 12:32 عصر
منم با حرف دوستمون مولفقم بهتره روع کنی به اجذای یک پروژه کامل از ابتدا طراحی و همه چیز توی کار هم به مشگلاتی که بر می خوری همه دوستان اینجا بهت کمک می کنن وقتی پروژه تموم بشه مطمئنا خیلی چیزا یاد می گیری همونطوری که بیشتر بچه های اینجا بیشتر چیزایی که بلدن تو کار یاد گرفتن

Arash_janusV3
چهارشنبه 06 آبان 1388, 12:46 عصر
دوستمون مطلب قابل توجهی رو بهش اشاره کردن
اینجا همه کمکتون می کنن فقط کافیه بدونین دنبال چی هستین

mahdi_7610
چهارشنبه 06 آبان 1388, 17:30 عصر
من خودم هم در درجه اول تلاش و پشتکار را رمز موفقيت ميدونم .
خودم تا به حال به هيچ عنوان توي هيچ کلاسي شرکت نکردم . و از همين مقالاتي که توي نت بوده شروع کردم .
اما به نظرم کلاس هم ميتونه خيلي مفيد باشه . حداقل ديد ادم را نسبت به برنامه نويسي هم عوض ميکنه و هم باز مي کنه .
اما متاسفانه هزينه کلاس ها گرون هستش و فقير و فقرايي مثل من قادر نيستند به اين کلاس ها برن .
اما به نظرم اگه هم قراره کلاس بريد ، کلاسي بريد که سطحش خيلي بالا باشه . وگرنه اين اموزشکده هايي که اگهي ميدن دقيقا نصف بيشتر ساعتهاي کلاس هاشون همين چيزهايي هست که توي اينترنت يا کتابها هستش .

موفق باشي

mary3541
چهارشنبه 06 آبان 1388, 21:38 عصر
به نظر من اگه میخوایند کلاس خصوصی برید حتما یکم اطلاعات اولیه داشته باشید تا مثل من کلاه سرتون نره.
من برای پروژه پایان ترمم مجبور شدم معلم خصوصی بگیرم تا پروژمو به صورت 3 لایه یادم بده. اوایل من اصلا از 3لایه هیچ چیزی نمیدونستم.معلم خصوصیه هم تو اولین جلسه وقتی فهمید من هیچی نمیدونم اولا پروژه رو تو همون 1 لایه بهم یاد داد ثانیا پروژه رو نصفه تحویلم داد.وقتی که استادم بهم گفت این 1 لایه هست فهمیدم چه کلاه گشادی سرم رفته.حدود یک ماه هم بیشتر وقت نداشتم هیچ کس هم زیر بار نمی رفت تو 1 ماه پروژمو انجام بده. مجبور شدم خودم برم دنبالش و بالاخره با کمک بچه های این سایت تونستم یاد بگیرم و پروژمو تحویل دادم نمرم زیاد خوب نشد(شدم 18) ولی حداقل خیلی چیزا فهمیدم و یاد گرفتم.الان هم خودم دارم کار میکنم ویاد میگیرم و پیش میرم.
با اینکه از دست اون معلم خصوصیه ناراحتم ولی باعث شد به خودم یه تکونی بدم و رو پای خودم بایستم(این آخری رو گفتم شاید بیاد اینجا و بخونتش)
نتیجه اخلاقی اینکه دل هیچ کسی به حالمون نمیسوزه.فقط خودمون میتونیم به خودمون کمک کنیم

Arash_janusV3
پنج شنبه 07 آبان 1388, 12:11 عصر
نتیجه اخلاقی اینکه دل هیچ کسی به حالمون نمیسوزه.فقط خودمون میتونیم به خودمون کمک کنیم[/quote]

بهترین متن این تاپیک همینه

keivan mousavi
پنج شنبه 07 آبان 1388, 14:20 عصر
منم خودم كلاس رفتم .. استادمون در حدي بهم پايه C#‎‎‎ رو ياد داده كه خيلي راحت مي تونم كار كنم... اگر يك جا بد بود كه دليل نميشه همه جا بد باشه..

شما تاريخ اين كلاس ها رو ديدي؟؟؟ ماله 1384!!!

توصيه مي كنم يك سري يه موسسه سماتك بزنيد.... واقعا هم تو C#‎‎‎ و هم تو SQL استاد هاي خيلي حرفه اي و مسلطي داره...

استاد C#‎‎‎ آقاي شاهوير(كه استاد خودم بوده و خيلي كار درست هستند) و استاد SQL آقاي عباس زاده كه كه واقعا استاد هستند تو زمينه sql ....

قصد تبليغ ندارم.. بلكه دارم مي گم همچين جاهاي خوب هم هست.....

دوست عزيز من ما در مورد حرفه اي شدن در #C صحبت ميكنيم اين دوستمون پايه رو بلده ميخواد حرفه اي بشه اگه شما از پايه صحبت ميكنيد من CD هاي آموزشي پارسيان و مانا رو توصيه ميكنم به قدري زيبا و جامع توضيح داده كه آدم فكر ميكنه واقعاً سره كلاس هستش

دوست عزيز منابعي كه من معرفي كردم در سايت خوده مجتمع فني بوده و تا جايي كه من ميدونم يكي از بچه ها 2 سال پيش رقته بود هنوز داشتن SQL2000 را تدريس ميكردن

به نظر من هم كتاب و پيدا كردن سورس كد بهترين راه براي مسلط شدن بروي يك زبان هستش دوست عزيز man7tomani راست ميگه خوده كساني كه توي اين موسسات تدريس ميكنن اين مطالبو از كجا بلد شدن؟؟؟ از همين منابع بدست آوردن

ويك توصيه دوستانه تا در قسمتي مسلط نشدي به سراغ قسمت ديگه اي نرو مثلاً‌ تا وقتي كه رويwinApplication مسلط نشدي به قسمت LINQ و WPF و WCF و... نرو