PDA

View Full Version : پیام خطا برای محاسبه درصد % % % %

سيد مجتبي هاشمي
سه شنبه 05 آبان 1388, 00:26 صبح
دوستان عزیز من برای محاسبه درصد و کم کردن آن از مقدار اصلی یک کد نوشته ام اما وقتی میخواهم آن را اجرا کنم پیام خطا میدهد.
دستور محاسبه درصد و پیام خطا در تصویر ضمیمه قرار دارد. لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه تا این مشکل رو حل کنم.

tdkhakpur
سه شنبه 05 آبان 1388, 01:19 صبح
Edit10.Text := FloatToStr(StrToInt(Edit9.Text)-(StrToInt(Edit9.Text)*StrToInt(Edit_Takhfef_Photo. Text))/100);

Mahmood_M
سه شنبه 05 آبان 1388, 11:34 صبح
دوستمون تقریبا جواب رو دادن ، اما این توضیح رو اضافه کنم :
در تابع IntToStr نمی تونید از عملگر تقسیم یا به طور کاملتر اینکه نمی تونید از عملگرهایی که حاصلی غیر از یک عبارت صحیح داشته باشند استفاده کنید ، اگه حتما باید عدد صیحی باشه ، می تونید ابتدا با توابعی مثل Round یا Trunc عبارت حاصل رو به یک عدد صحیح گرد کنید و بعد حاصل رو در تابع IntToStr قرار بدید ...
تابع Round قسمت اعشار رو حذف میکنه ، مثال : Round(4.7) = 4
تابع Trunc عدد رو به نزدیکترین عدد صحیح گرد میکنه ، مثال : Trunc(4.2) = 4 و Trunc(4.7) = 5
در نهایت :
Edit10.Text := IntToStr(Trunc(StrToInt(...)-(StrToInt(...)*StrToInt(...))/100));
یا :
Edit10.Text := IntToStr(Round(StrToInt(...)-(StrToInt(...)*StrToInt(...))/100));

اگر هم نمایش مقدار اعشاری مشکلی ایجاد نمیکنه ، می تونید از تابع FloatToStr به همون شکلی که دوستمون گفتن استفاده کنید ...

موفق باشید ...