PDA

View Full Version : سوال: لینک کردن دو تا project بهم

pbiuki630
سه شنبه 05 آبان 1388, 13:24 عصر
سلام

توی solution دو تا project دارم که توی هر کدوم یه سری فرم هست.چه جوری میتونم از فرمهای درون یکی از project ها به فرمهای project دیگر دسترسی داشته باشم و یا با دستور show اونا رو باز کنم؟

Amir Oveisi
سه شنبه 05 آبان 1388, 13:43 عصر
برای دسترسی به کلاس های پروژه دیگه، اول اسم NameSpace اون پروژه رو بنویسید و بعد که یک نقطه بزارید لیست کلاس های موجود در اون پروژه رو میتونین مشاهده کنید. مثلا:

namespace Project1NameSpace
{
class Class1
{
Project2NameSpace.Class2 myObjectFormProject2 = new Project2NameSpace.Class2();
}
}

همچنین میتونین اسم namespace پروژه 2 رو در قسمت using ها بنویسید. با این کار دیگه نیازی نیست که تو کد هر بار اسم namespace رو بنویسید.

موفق باشید

pbiuki630
سه شنبه 05 آبان 1388, 13:58 عصر
برای دسترسی به کلاس های پروژه دیگه، اول اسم NameSpace اون پروژه رو بنویسید و بعد که یک نقطه بزارید لیست کلاس های موجود در اون پروژه رو میتونین مشاهده کنید. مثلا:

namespace Project1NameSpace
{
class Class1
{
Project2NameSpace.Class2 myObjectFormProject2 = new Project2NameSpace.Class2();
}
}

همچنین میتونین اسم namespace پروژه 2 رو در قسمت using ها بنویسید. با این کار دیگه نیازی نیست که تو کد هر بار اسم namespace رو بنویسید.

موفق باشید

ممنون،ولی من از کلاس استفاده نکردم از فرم دارم استفاده میکنم مثلا میخوام توی فرم اولم یه باتن بذارم که وقتی روش کلیک میکنم فرم پروژه دومم رو باز کنه

Amir Oveisi
سه شنبه 05 آبان 1388, 14:06 عصر
ولی من از کلاس استفاده نکردم از فرم دارم استفاده میکنم

دوست عزیز، هر فرم یک کلاس هست. شما وقتی یک فرم مثلا به نام Form1 اضافه می کنید به برنامه، یک کلاس با اسم Form1 ایجاد میشه که از کلاس Form ارث برده. و هر بار هم که یک فرم رو Show میکنید در واقع یک object از اون فرم میسازید و متد Show اون رو فراخونی می کنید.

موفق باشید