PDA

View Full Version : انتخاب فیلدهای دو جدول در گزارش گیری

farzane_fn
سه شنبه 05 آبان 1388, 17:21 عصر
سلام دوستان.امیدوارم خوب و خوش باشین. من برای گزارش گیری از عنصر کوئیک رپورت استفاده می کنم. دو تا بانک دارم یکی به نام costomer و دیگری به نام kharid . حالا می خوام در گزارشی که می گیرم چند فیلد از بانک costomer باشه و چند فیلد از بانک kharid . کدی هم که نوشتم اینه:

select kharid.* , costomer.costomername from kharid , costomer where kharid.costomercode=costomer.costomercode
اما پیام زیر صادر می شه:

Ambiguous Column name 'costomercode'
لطفا راهنمایی کنین.متشکرم..

farzane_fn
چهارشنبه 06 آبان 1388, 19:31 عصر
دوستای خوبم سلام.من دو تا table دارم یکی به نام kharid و دیگری به نام costomer توی جدول kharid همه رکوردها و توی جدول costomer فقط فیلد costomername رو باید توی گزارشم قرار بدم.حالا نمی دونم این کار رو چطوری باید انجام بدم؟ لطفا راهنمایی کنین. ممنون می شم..البته چند تا شرط دیگه هم وجود داره که اونها رو هم به صورت زیر نوشتم. به طور کلی کل خطی که نوشتم رو برای شما می نویسم شاید اشکال رو کشف کنید.

select kharid.*,costomer.costomername , sum(mablaghkol) as '+#39+'s1'+#39+', sum(mablaghparshode) as '+#39+'s2'+#39+' , sum(mande) as '+#39+'s3'+#39+' from kharid,costomer where kharid.costomercode=costomer.costomercode and kharidcode like '+#39+'%'+(edit1.Text)+'%'+#39+' and kharid.costomercode like '+#39+'%'+edit2.Text+'%'+#39+' and name like '+#39+'%'+edit3.Text+'%'+#39+' and mablaghkol like '+#39+'%'+edit4.Text+'%'+#39+' and mablaghparshode like '+#39+'%'+edit5.Text+'%'+#39+' and naghdchek like '+#39+'%'+sit+'%'+#39+' and mande like '+#39+'%'+edit6.Text+'%'+#39+' and mavared like '+#39+'%'+edit7.Text+'%'+#39+' and namayandename like '+#39+'%'+edit8.Text+'%'+#39;

اگه بتونین خواهر کوچیکتون رو راهنمایی کنین واقعا ممنون می شه از شما. منتظر جوابهای مهربانانه شما هستم..

Ahmad Chehreghani
پنج شنبه 07 آبان 1388, 00:12 صبح
بر فرض اينکه شما يک فيلد مشترک تو دوتا جدولتون داشته باشيد و يا ارتباطي بين دو جدول داشته باشيد بايد از Join استفاده کنيد
توي بخش پایگاه‌های داده بگرديد جوابتون رو پيدا ميکنيد.

vcldeveloper
پنج شنبه 07 آبان 1388, 00:21 صبح
دو جدول را با هم JOIN کنید:

SELECT * FROM Kharid
INNER JOIN Customer ON Kharid.CustomerCode = Customer.CustomerCode
WHERE Mavared LIKE 'Mored 1' کد بالا شامل تمام شروط مورد نظر شما نیست، فقط به عنوان نمونه گذاشته شده که بدونید باید چطور کوئری مورد نظر را بنویسید.

farzane_fn
پنج شنبه 07 آبان 1388, 17:13 عصر
دو جدول را با هم JOIN کنید:

SELECT * FROM Kharid
WHERE Mavared LIKE 'Mored 1' کد بالا شامل تمام شروط مورد نظر شما نیست، فقط به عنوان نمونه گذاشته شده که بدونید باید چطور کوئری مورد نظر را بنویسید.
علی آقا سلام. من می خوام از جدول kharid همه فیلدهای اون و از جدول costomer فقط فیلد costomername انتخاب بشن با شرایطی که ذکر شد.ببینید این کدی که نوشتم درست هست یا نه؟

select kharid.*,costomer.costomername from kharid,costomer inner join costomer on kharid.costomercode=costomer.costomercode where mavared like 'mavared 1'
ممنون می شم اگه راهنمایی کنین..

MohsenTi
پنج شنبه 07 آبان 1388, 17:58 عصر
SELECT Kharid.* , Customer.CustomerName FROM Kharid

اول کوئری تو Access بساز بعد بر اساس کد SQl تولید شده کد خودت رو بساز