PDA

View Full Version : سوال درباره ی امنیت فرم در سی شارپ

golnouri
سه شنبه 05 آبان 1388, 21:56 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید.

نرم افزاری رو دارم می نویسم که:
در فرم 1 از کاربر یک Password می خواهد و اگه Password درست بود به فرم2 هدایت میکنه.
سوال من این هستش که چی کار کنم که وقتی کاربر یکبار Password و درست وارد کرد دیگه فرم 1 یا همون فرم گرفتن پسورد برای کاربر نمایش داده نشه و یه راست بره به فرم 2.

اگه بشه برام ساده توضیح بدید و اگه کدی وجود داره همش و بنویسید ممنون میشم.

esmartiz_red
چهارشنبه 06 آبان 1388, 01:30 صبح
یعنی چی دوست عزیز من که نفهمیدم یعنی اگر کاربر برنامه رو بست دوباره ازش پسورد نخواد
یا اینکه اگر پسورد درست بود وارد برنامه بشه ؟؟؟؟؟؟

DLL_DLL
چهارشنبه 06 آبان 1388, 01:46 صبح
باید توی فایل ذخیره کنی که این یوزر درست پسورد را وارد کرده با نه! بعد موقع اجرا شدن اول بره چک کنه ببینه توی فایل پسورد را درست زده یا خیر! اگه درست بوده قبلا که فرم 2 نمایش میده ، اگه نه که فرم 1 نمایش میده!

golnouri
چهارشنبه 06 آبان 1388, 09:17 صبح
یعنی اگر کاربر password و درست وارد کرد دیگه ازش پسورد نخواهد و مستقیما فرم مرجع نمایش داده بشه.

کارر DLL اصلا متوجه نشدم چی گفتید. حتما مشکل از من هستش.

Sajjad.Aghapour
چهارشنبه 06 آبان 1388, 10:28 صبح
چند راه برای این کار وجود داره:
استفاده از فایل
استفاده از رجیستری
استفاده از Setting

به ازای کاربری که درست وارد شده است یک کلید ایجاد و مقدار اون رو true ست می کنید.دفعه بعدی چک میکنید که این کاربر قبلا درست وارد شده است یا نه....
اگر به صورت ساده پیاده سازی کرده باشید میتونید در رویداد load فرم اول چک کنید.به عنوان مثال(استفاده از setting

void Form_load()
{
if(Properties.Settings.Default.IsValid)
{
new Form2().Show()
}
}

پ.ن :
سوال شما تکراری است.از ریپلای کردن آن پرهیز کنید.اول جستجو کنید(درباره روش ها و نحوه پیاده سازی فرم login ).مفاهیم مربوطه را یاد بگیرید و اگر مشکل داشتید مشکلتان را مطرح کنید.
در غیر این صورت پستتان حذف می شود.

...
موفق باشید/
...