PDA

View Full Version : نیاز به راهنمایی دارم

Harry
چهارشنبه 05 شهریور 1382, 12:45 عصر
راستش من می خوام لینوکس رو یاد بگیرم ولی نمی دونم از چه نسخه ای شروع کنم و یا اینکه از چه کتاب یا منبعی برای یادگیری استفاده کنم و می خواستم بدانم که آیا لینوکس می تواند در کنار ویندوز نصب شود یا نه ؟ همچنین سایتی می خواستم تا در آن بتوانم درایورهای مخصوص به سخت افزارها در لینوکس را در آن پیدا کنم . ممنون می شم اگه زودتر جوابم رو بدین .
خدانگهدار.

shaniaki
چهارشنبه 05 شهریور 1382, 15:37 عصر
باعرض ادب:
در همین بخش که هنوز تعداد تاپیک ها زیاد هم نشده اطلاعات و منابع مفیدی را دوستان معرفی کرده اند. خصوصا جناب حسین زاده که زحمت چند مقاله را هم کشیده اند و چند نسخه مختلف لینوکس را به همراه توضیحاتی در باره هر یک معرفی کرده اند.
یکی از پرکاربردترین لینوکس هایی که تقریبا کامل هم هست Red Hat می باشد که هم اکنون نسخه 9 آن موجود است. اگر به خط اینترنت پرسرعت دسترسی دارید می توانید هر 6 CD آن را Download کنید(3 CD اول آن برای نصب کافی است) و اگر هم نه در بازار موجود هست. کتاب فارسی هم می توانید کتاب های مختلفی مثل Red Hat 6.0(یادم نیست مال کجا) و یا کتاب Unix به وسیله Linux (زرد رنگ) را تهیه کنید ولی اگر انگلیسی خوبی دارید از منابع اینترنتی که در دیگر تاپیک های این بخش معرفی شده استفاده کنید. باwinmx,kazaa,emule هم تا دلتان بخواهد ebook گیر می آید.
در مورد سخت افزار هم مطالبی در تاپیک های قبلی گفته شده.

یه عشق برنامه نویسی خفن

hosseinzadeh
پنج شنبه 06 شهریور 1382, 12:32 عصر
با سلام و تشکر
انتخاب نسخه لینوکس بستگی به نیازهای شما دارد.همان طور که آقای Shaniaki فرمودند نسخه RedHat نسخه مناسبی است.زیرا علاوه بر کارایی خوب ، مستندات و سی دی آن در ایران نیز موجود است.فکر کنم انتشارات ناقوس کتابی در مورد ردهت چاپ کرده است.البته اگر به KaZaA دسترسی دارید کتاب Teach Yourself Linux in 24 Hours از انتشارات SAMS به حجم 14 مگابایت موجود است که باید کتاب خوبی باشد.و الیته کتاب RedHat Linux:Get Started از خود شرکت ردهت هم موجود است که کتاب خوبی است.
نصب لینوکس و ویندوز با هم نیز امکان پذیر است.و مناسبترین نسخه به نظر من SuSE 8.1 است.(برای نصب با ویندوز).و از سخت افزار هم به خوبی پشتیبانی می کند.
شما می توانید به سایت شرکت مورد نظر مراجعه کرده در مورد پشتیبانی آن نسخه از سخت افزارتان تحقیق کنید.اگر نخواستید مشخصات سخت افزارتان را همین جا بنویسید تا برایتان سرچ کنم.
ضمنا کلیه مطالبی را که قبلا نوشته ام در قالب یک فایل زیپ ATTACH کرده ام.می توانید داونلود کنید.(در آن آشنایی با نسخه های SuSEوMandrakeوSlackware موجود است.)
با تشکر.

ماکوآنلاین
شنبه 09 مهر 1384, 16:34 عصر
ممنون از مدیران گرامی