PDA

View Full Version : مزیت DataGrid نسبت به Grid View

آرام جان گل
چهارشنبه 06 آبان 1388, 08:03 صبح
سلام
در مسئله برنامه های WEb ی آیا کمتر سمت سرور رفتن مهم تره یا هر بار که برنامه میره سمت سرور با حجم اطلاعات کمتر برگرده ؟

چون شنیدم که GridView هر بار که میره سمت سرور و برمیگرده تمام اطلاعات دریافتی را در خود ذخیره می کنه و این برای زمانی که حجم اطلاعاتی ما بالاست بده و میگن که از DataGrid استفاده کنید . چون DataGrid می تونه اطلاعات را تکه تکه در خودش نشون بده

آیا این حرف درسته ؟ من که دقیقاً نمی دونم عملکرد این دو تا چطوریه و نمی تونم این قضیه را درک کنم اگر کسی اطلاعات بیشتری داره لطفاً راهنمایی کنه
مرسی

آرام جان گل
دوشنبه 11 آبان 1388, 08:51 صبح
سلام

فرق کنترل DataGrid با GridView درچیه؟

مرسی

آرام جان گل
دوشنبه 11 آبان 1388, 09:27 صبح
سلام

در مسئله برنامه های WEb ی آیا کمتر سمت سرور رفتن مهم تره یا هر بار که برنامه میره سمت سرور با حجم اطلاعات کمتر برگرده ؟

اگر کمتر سمت سرور رفتن مهمه که باید در هر بار رفتن به سمت سرور بیشترین اطلاعات را بدست بیاوریم تا نخواهیم برای هر بار اطلاعات به سمت سرور بریم مثل زمانی که یک DataTable را پشت GridView قرار می دهیم.

اگر کم بودن اطلاعات مهم تره باید در هر بار رفتن فقط مثلا 10 تا رکورد بیاوریم ولی در این صورت اگر بخواهیم به ده تای دیگه وصل بشیم باید دوباره بریم سمت سرور و این شاید کار اشتباهی باشه.

البته این صحبتی که من می کنم برای صفحه ای است که 20 یا 30 تا UserControl داره و هر UserControl هم گرید و فرم ویو و چند تا تکست باکس و غیره داره یعنی صفحه حجیمی است

و البته این موضوع را هم در نظر بگیرید که اگر روش دوم را به کار ببرم میزان کد نویسی من خیلی زیاد میشه چون مجبورم برای اینکه گرید بفهمه که کدوم Page از گرید را کیلک کرده ایم و بره ده تای متناظر را بیاره باید مثلا اگه روی Page سوم از گرید کلیک کرد باید به Sp پشت گرید بفهمانم که برو و ده تای سوم را بیاور یا اینکه.....
اگه گرید نتایج سرچ منو نشان داد دو باره باید به گرید بفمانم که در حالت سرچ هستی و اگه روی Page سوم کلیک کردم برو و ده تای سوم SP مربوط به سرچ را بیاور

وای اصلا آدم گیج می زنه اینطوری نه؟

حالا کدوم بهتره

لطفا راهنمایی کنید

Himalaya
دوشنبه 11 آبان 1388, 10:40 صبح
در مورد مزیتش تو کتابی که خوندم فقط اینو نوشته بود
استفان والتر:
کنترل gridview جای کنترل datagrid در چارچوب asp.net 1.x راگرفته است.کنترل datagrid به جهت سازگاری با نسخه های قبلی هنوز در asp.net 2.0 وجود دارد،اما شما بایستی از کنترل gridview بجای آن استفاده کنید،چون کنترل قدرتمند تری است...توضیح بیشتری هم نداده...
اما در مورد رفت و برگشت به سرور...
دوباره همین نویسنده گفته
هنگامی که از ورق زدن واسط کاربر استفاده میکنید همه رکوردهای پایگاه داده درون حافظه بارگذاری میشوند و به صفحات مجزایی تقسیم میشوند.برای مثال هنگام ورق زدن یک جدول پایگاه داده که حاوی 3 ملیارد رکورد است، حتی اگر تنها 3 رکورد را در هر صفحه نمایش دهید،همه 3 ملیارد رکورد درون حافظه بارگذاری میشوند.هنگام کار با مجموعه های بزرگ داده نباید از ورق زدن واسط کاربر استفاده کنید.در عوض بهتر است از پشتیبانی کنترل objectDataSource برای ورق زدن منبع استفاده کنید
با این تفاسیر فکر میکنم قضیه اینکه اطلاعات کمتری برگرده کنسله...
تو این زمینه فکر نمیکنم datagrid با gridview فرق چندانی داشته باشه... تا نظر اساتید چی باشه

آرام جان گل
دوشنبه 11 آبان 1388, 11:23 صبح
منمظور از این حافظه چیه؟
من منظورم اینه که خود ObjectDataSource پشت گرید را به Spوصل می کنم که ده تایی که من بهش می گم را میاره.

h.jaza
دوشنبه 11 آبان 1388, 12:03 عصر
من پیشنهاد می کنم که جای هر دوی اینها از ListView که در دات نت فریم ورک 3.5 اضافه شده، استفاده کنید چرا که خیلی Flexible تر از هر دوی این کنترل ها هست و کار کردن باهاش هم راحتره به اضافه اینکه امکاناتی هم که در اختیار می گذاره بهتر پیاده سازی شده.