PDA

View Full Version : ایده برای عکس های Thumbnail

A.S.Roma
چهارشنبه 06 آبان 1388, 09:54 صبح
با سلام

دوستان مجرب در زمینه ASP.NET ؛
برای نمایش عکسهای Thumbnail به نظر شما موقع آپلود عکس یک نمونه کوچکتر بسازم و Save کنم مثلا" ( test.jpg و test-thumbnail.jpg یعنی در دیتابیس 2 تا فیلد در نظر بگیرم یکی برای ذخیره نام عکس و دیگری برای ذخیره نام عکس Thumbnail ) بعد هر موقع که خواستم از رو دستابیس بخونم و نشون بدم .

یا هر وقت که خواستم عکسی رو بصورت Thumbnail نشون بدم همان لحظه سایزش رو کوچک کنم و نشون بدم !؟ ( آیا این روش سرور رو زیادی مشغول نخواهد کرد !؟ مثلا" در یک Page بیست تا عکس Thumbnail باشد. )

کدام یک از ایده های بالا توصیه می شود !؟
راهکار بهتری وجود ندارد !؟

ممنون

persianspam
چهارشنبه 06 آبان 1388, 11:01 صبح
به نظر من زیاد جالب نیست . چون بلاخره باید لود کنه و لی فک کنم میشه کاریش کرد با اسکریت که همون عکس که لود شده رو به صورت کوچیک نشون داد

A.S.Roma
چهارشنبه 06 آبان 1388, 11:56 صبح
به نظر من زیاد جالب نیست . چون بلاخره باید لود کنه و لی فک کنم میشه کاریش کرد با اسکریت که همون عکس که لود شده رو به صورت کوچیک نشون داد
منظورتون اینه که عکس رو در سمت کلاینت با استفاده از Java Script کوچیک کنم !؟
ایده خوبیه ... !
اگر با جاوا آشنایی دارید دستورات مورد نیاز را لطفا" ذکر کنید چون من آشنایی چندانی ندارم.

پی نوشت : به نظرتون این روش تو سرعت لود صفحه تاثیر نمی ذاره !؟ عکس با سایز 500*400 کجا سایز 50*40 کجا !! فکر کنم زیادی صفحه رو سنگین کنه .

persianspam
چهارشنبه 06 آبان 1388, 16:15 عصر
منظورتون اینه که عکس رو در سمت کلاینت با استفاده از Java Script کوچیک کنم !؟
ایده خوبیه ... !
اگر با جاوا آشنایی دارید دستورات مورد نیاز را لطفا" ذکر کنید چون من آشنایی چندانی ندارم.

پی نوشت : به نظرتون این روش تو سرعت لود صفحه تاثیر نمی ذاره !؟ عکس با سایز 500*400 کجا سایز 50*40 کجا !! فکر کنم زیادی صفحه رو سنگین کنه .

اگه بگی این داستانو واسه چی میخوای شاید بهتر بتونم کمکت کنم.

A.S.Roma
چهارشنبه 06 آبان 1388, 16:57 عصر
اگه بگی این داستانو واسه چی میخوای شاید بهتر بتونم کمکت کنم.
مثلا" واسه یک فروشگاه ... .
یا سایت خبری ... .

یک سری از محصولات یا خبرها در صفحه اصلی قرار می گیرند با عکس کوچک و در صفحه Detail محصول با عکس بزرگ .

Aidin
پنج شنبه 07 آبان 1388, 08:25 صبح
مسلما نمایش عکس با سایز کوچک تر سرعت لود سایت رو خیلی بالا میبره.
اگه تعداد عکسهای موجود در صفحه زیاد هست ، توصیه میکنم حتما عکس ها را در 2 سایز ایجاد کنید.

مشخصا تولید Thumbnail باید در هنگام آپلود انجام بشه ، چون فقط 1 بار اجرا میشه .سرور لود زیادی هم نداره اگه درست Resize کنید.

ضمنا با جاوا اسکریپت فقط میتونید عکس رو کوچکتر نمایش بدین .

مهدی کرامتی
پنج شنبه 07 آبان 1388, 08:37 صبح
با استفاده از کلاس ضمیمه شده می توانی ایجاد Thumbnail از روی فایل تصویر را انجام بدهی. مثالی از نحوه استفاده:
private void MakeThumbnail(string Filename, string OutputFilename)
{
try
{
Bitmap originalBitmap = new Bitmap(Filename);
Bitmap thumbnailBitmap = BitmapManipulator.ThumbnailBitmap(originalBitmap, 100, 100);
thumbnailBitmap.Save(OutputFilename, ImageFormat.Jpeg);
}
catch
{

}

}