PDA

View Full Version : دریافت وزن در باسکول

maisam57
پنج شنبه 07 آبان 1388, 13:26 عصر
سلام
کلمه "باسکول" سرچ کردم چیزی پیدا نشد.
دارم روی برنامه باسکول کارمیکنم قراره که با vb.net2008 بنویسم میخواستم بپرسم که برای دریافت وزن چکار باید بکنم؟
چطوری از com1 بخونم و بصورت string توی یه textbox بریزم.
با تشکر

pirmard
پنج شنبه 07 آبان 1388, 14:33 عصر
سلام
کلمه "باسکول" سرچ کردم چیزی پیدا نشد.
دارم روی برنامه باسکول کارمیکنم قراره که با vb.net2008 بنویسم میخواستم بپرسم که برای دریافت وزن چکار باید بکنم؟
چطوری از com1 بخونم و بصورت string توی یه textbox بریزم.
با تشکر

به مستدات باسکول مراجعه کنید . اونجا باید باودریت و پریتی و استاپ بیت رو معلوم کرده باشن که شما طبق همون تنظیمات از روی پورت سریال اطلاعات رو بخونین
همچنین احتمالا توی مستندات توضیحات پکت های دریافتی رو هم باید نوشته باشه .

smgraphic
جمعه 08 آبان 1388, 16:41 عصر
پیر مرد میشه یه برنامه مثال بذاری؟
ممنون میشیم...

pirmard
جمعه 08 آبان 1388, 18:27 عصر
پیر مرد میشه یه برنامه مثال بذاری؟
ممنون میشیم...

کلن توی ارتباط سریال اصلا بحث برنامه مطرح نیست !
اولین کاری که باید بکنین اینه که بتونین ساده ترین ارتباط رو با اون دستگاه برقرار کنین .
یعنی کلن قبل از اینکه برین سمت کدنویسی با hyper terminal خود ویندوز با اون دستگاه (مثلا باسکول) ارتباط برقرار کنین
برای برقراری این ارتباط هم شما باید مشخصات ارتباط رو بدونین . برای دونستن اون هم یا باید با آزمون و خطا برین جلو !!! یا اینکه دنبال مستندات اون باسکول خاص باشید .

اگر خواستین با آزمون و خطا برین جلو و ارتباط برقرار شده بود اما کانفیگ رو خواستین با آزمون و خطا به دست بیارین بهتره که ابزاره terminal v1.9b by br@y++f رو بگیرین.

pourang_us
شنبه 09 آبان 1388, 11:12 صبح
دوست عزیز
به طور کلی باسکولها برای ارتباط خودشون با کامپیوتر و یا هر دستگاه دیگری معمولا یم فایل Dll دارند
و به طور کلی شرکت سازنده لود سل به همراه اون یک نسخه Dll رو ارایه میده برای اینکه زودتر به نتیجه برسی با شرکت سازنده باسکول تماس بگیر اونها بهتر میتونن راهنماییت کنن جون تا وانجا که من میدونم شرکتهای باسکول ساز معروف این فایل رو برای دستگاهشون دارن
اما نکته مهم در این مطلب اینه که شما باید برنامه ات رو طوری بنویسی که با باسکولهای مختلف سازگاری داشته باشه منظورم اینه که با اضافه شدن یه باسکول جدید بتونی به سادگی برنامه ات رو با اون هماهنگ کنی

موفق باشی

teymoorei
شنبه 13 خرداد 1391, 12:52 عصر
سلام
میدونم تاریخ این تاپیک مال خیلی وقت پیشه اما دلیلی ندیدم تاپیک جدید بزنم .

من واسه یه باسکول می خوام برنامه بنویسم که با پورت COM کار می کنه .
تماس گرفتم به شرکت سازندش ویکسری اطلاعات داد ، اما چیز زیاد ی نفهمیدم .

اطلاعات شرکت سازنده جهت برنامه نویسی :

کاراکتر اسکی دریافت میکنه
بایت اول علامت هستش که اگه مثبت باشه 32 میفرسته و اگر منفی باشه کاراکتر منفی میفرسته .
5 بایت وزن ارسال می کنه که از پر ارزش به پر ارزش هستش .
یک 10 میفرسته و یک 13 که به عنوان پارا متر ورودی هستش .
دوستا کمک کنید بتونم از این داده ها سر در بیارم و اگه نمونه کد دارید برام بفرستید .

واقعا ممنون می شم .

فرید نجفلو
شنبه 13 خرداد 1391, 14:16 عصر
سلام
دوست عزیز منم متوه نشدم چی گفتند و گفتید ولی یکسری باسکول ها هستن که پیچیده اطلاعات می دن
من خودم با باسکول شرکت توزین الکتریک کارکردم که از این نوع بود
اطلاعات رو بطورت پشت سر هم می داد و باید در سطح بیت کار کنی
من همین رو توضیح می دم شاید به دردت خورد
روش کلی این بود یک بیت داشت که (اولین بایت) نشون می ده ابتدای اطلاعات هست (تا اطلاعات رو نصفه نخونی) این بایت اینطوری هیت که در کل اطلاعات که چند بایت هیتن این باید تنها بایتی هست که بیت هشتم (اولین از چپ) اون یک هست بقیه بیت هشتم اونها صفر میشه پس وقتی بایت رو با فرمول زیر True گرفتی یعنی می تونی اطلاعات رو بخونی وگر نه باید دوباره از پورت بگیریش
If TheByte OR 255 Then
بعد چند بیت بعدی (شامل بایت های بعد) اطلاعات تثبیت باسکول ، صفر بودن وزن (چیزی رو باسکول نیست) و ... رو می دن
حالا بعد از این که چک شد می شه اطلاعات رو خوند یا نه می رسیدی به خوندن وزن
اینجا باید با شیفت بیتی کار می کردی یعنی چند تا بایت دادشتی که باید به هم شیفت می شدن تا یه عدد integer بیاد
این طور باسکول ها معمولا همراشون یه سی دی دارن که می تونی تو اون سی دی نمونه کد های خوندن از باسکول رو پیدا کنی (و تقریبا همیشه با ++C می نویسن کخه باید منطق و الگوریتم رو پیدا و تبدیل به زبان خودت کنی)

teymoorei
شنبه 13 خرداد 1391, 15:44 عصر
دوست عزیز ممنونم اما من متوجه نمی شم ، میشه یه نمونه کد برام بزارید ؟

teymoorei
یک شنبه 14 خرداد 1391, 17:09 عصر
دوستان خواهش می کنم کمک کنید ، فکر می کنم مشکل خیلی ها باشه

barnamenevisforme
یک شنبه 14 خرداد 1391, 18:34 عصر
سلام
معمولا هر سخت افزاری اگه توسط یه شرکت معتبر ساخته شده باشه ،SDK داره.جزئیات،نمونه های کد و ... رو میتونید از اون بدست بیارید.
یه برنامه که اونو قبلا از تو اینترنت download کردم میذارم.فقط مربوط به خوندن و یا فرستادن اطلاعات از/به serialport هست.امیدوارم مفید باشه.

teymoorei
دوشنبه 15 خرداد 1391, 05:54 صبح
ممنونم اما من که گفتم تماس گرفتم و یکسری اطلاعات به من دادند ولی من زیاد متوجه نمی شم .

اطلاعات شرکت سازنده جهت برنامه نویسی :

کاراکتر اسکی دریافت میکنه
بایت اول علامت هستش که اگه مثبت باشه 32 میفرسته و اگر منفی باشه کاراکتر منفی میفرسته .
5 بایت وزن ارسال می کنه که از پر ارزش به پر ارزش هستش .
یک 10 میفرسته و یک 13 که به عنوان پارا متر ورودی هستش .
دوستا کمک کنید بتونم از این داده ها سر در بیارم و اگه نمونه کد دارید برام بفرستید .
درضمن برنامه تون هم توی vb2010 خطا میده لطفا بررسی کنید .
باتشکر

barnamenevisforme
دوشنبه 15 خرداد 1391, 09:29 صبح
سلام
توی vs 2008 که مشکلی نداره و راحت upgrade میشه.
چون از dotnet framwork 2 استفاده میکنه،احتمالا ایراد از همین جاست.
البته فایل compile شده هم در پوشه bin وجود داره و بدون خطا اجرا میشه.اگه نشد dotnet fr 2 رو نصب کنید.
سعی کنید برنامه رو هر طور شده راه اندازی کنید.با یک بار دریافت و ارسال متوجه منظور شرکت میشید.

teymoorei
دوشنبه 15 خرداد 1391, 11:39 صبح
ممنونم اما اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید یه چیزایی متوجه شدم اما نه کامل .
این ارور منه :
87871

teymoorei
دوشنبه 15 خرداد 1391, 17:20 عصر
تا حدودی متوجه مشکل شدم .
از Dot Net 2 به بعد از SerialPort استفاده میشه برای این کار ، یعنی باید از CommManager از Serial Port استفاده کنیم اما برخی از متد ها کار نمیکنه نمی دونم جایگزینش چی میشه .
لطفا کمک کنید .

barnamenevisforme
دوشنبه 15 خرداد 1391, 21:43 عصر
سلام
رو خط error دوبار کلیک کن،به جای
Me.MainForm = Global.PCComm.PCComm.frmMain
این عبارت رو قرار بده
Me.MainForm = Global.PCComm.frmMain

lanser
پنج شنبه 29 تیر 1391, 18:47 عصر
سلام من برنامه ای میخوام تا وزن باسکول در یک text box نمایش داده شود تا با استفاده از اون کارای دیگه انجام بدم .اگر کسی بگه که دقیقا قدم به قدم باید چیکار کرد خیلی خوب میشه ممنون از همه