PDA

View Full Version : سوال: کمک برای ساخت بانک اطلاعاتی

ehsan32909
پنج شنبه 07 آبان 1388, 20:05 عصر
سلام
من دارم یه بانک اطلاعات با اکسس برای کارم می نویسم ولی گیر کردم و نیاز به کمک فوری دارم اگه ممکنه من رو راهنمایی کنید. سوال های زیادی دارم ولی یکی یکی می پرسم.
من یه بانک اطلاعات نوشتم با 4 تا جدول که اولین فیلد همه اونا تاریخ هستش و من این تاریخ ها رو به هم وصل کردم حالا می خوام یه فرم درست کنم که یه textbox داشته باشه و تاریخ مورد نظر رو وارد کنم و خود برنامه این تاریخ رو تو همه فیلد های تاریخ وارد کنه (یعنی یه بار تاریخ رو وارد کنم و این تاریخ تو همه فیلد ها به طور خود کار وارد بشه و فارسیشم کنه).
می خوام تو exca-english-date تاریخ رو وارد کنم و این تاریخ تو فیلد های
shot-english-date - latc-english-date - mesh-english-date
وارد بشه.
هر کاری کردم نتونستم این textbox با داخل فیلد ها وارد کنم .در ضمن تو فایل پیوست یه فرم ساختم که تو نمای design میاد ولی تو نمای form view نشون داده نمی شه، مشکلش چیه؟
اگه جایی هم اشتباه کردم به من بگید چون این اولین تجربه من هستش.
اگه ممکنه کامل توضیح بدید چون vb من زیاد خوب نیست و تازه کار هم هستم.
اینم فایل ضمیمه.

amirzazadeh
شنبه 09 آبان 1388, 07:50 صبح
کیست مرا یاری کند؟!!!!!!!!!!!!
عجله دارم.
دوست عزيز اگر از recordset استفاده كنين شايد اين تاپيك كمكتون كنه.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=186628
..........................
موفق باشيد

ehsan32909
شنبه 09 آبان 1388, 11:05 صبح
ممنون از جوابتون
ولي اين دقيقا منظور من نيست ولي نزديكه.مشكل اين ركوردست اينه كه فيلد رو درست مي كنه ولي اگه بخوام فيلد قبلي رو ويرايش كنم باز دوباره يه فيلد ديگه درست مي كنه.
اگه ممكنه در مورد ركوردست بيشتر توضيح بديد يا reffrence بديد.
ممنون

amirzazadeh
دوشنبه 11 آبان 1388, 09:38 صبح
ممنون از جوابتون
ولي اين دقيقا منظور من نيست ولي نزديكه.مشكل اين ركوردست اينه كه فيلد رو درست مي كنه ولي اگه بخوام فيلد قبلي رو ويرايش كنم باز دوباره يه فيلد ديگه درست مي كنه.
اگه ممكنه در مورد ركوردست بيشتر توضيح بديد يا reffrence بديد.
ممنون
دوست عزيز براي اطلاعات بيشتر recordset collection DAO رو در Help محيط vba جستجو كنيد.(در ضمن متد edit از شي recordset براي ويرايش اطلاعات درج شده كاربرد دارد).

..........................
موفق باشيد

ehsan32909
جمعه 06 آذر 1388, 13:10 عصر
سلام
من تو دیتابیس ضمیمه چند تا سوال داشتم که اگه ممکنه جوابم رو بدید.
1- من تو این db دو تا نمودار بر اساس دو تا کوئری کشیدم. اول می خواستم هر کدوم از این نمودار ها به صورت تجمعی باشه ( یعنی هر روز در این نمودار ها با مقادیر روزهای قبلش جمع بشه و مقدار اون روز رو تشکیل بده مثل خاصیت running sum در ریپورت) و دوم اینکه این دو نمودار رو بر روی یک نمودار با هم نشون بده.

2- تو این db من یه query conditional ساختم که برای اون شرایطی (criteria) قرار دادم و یه فرم ساختم که شرایط این کوئری رو در این فرم قرار دادم و می خوام با انتخاب هر یک از این شروط در فرم خود اکسس این شرط رو داخل کوئری قرار بده و کوئری رو نشون بده.

ببخشید اگه زیاد سوال پرسیدم
با تشکر

مهدی قربانی
جمعه 06 آذر 1388, 22:19 عصر
سلام
دوست گرامی مستحضر باشید که هر تاپیک مختص یک سئواله ( موضوع ) بنابراین لطف کنید اول جستجو کنید اگر موردی پیدا نشد هر سئوال رو در قالب یک تاپیک جداگانه مطرح کنید . طرح چند سئوال در یک تاپیک مطابق قوانین سایت ممنوعه .