PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی برای خرید کتاب اموزشی #C

smahdi1991
جمعه 08 آبان 1388, 08:57 صبح
سلام .
من قبلش یه سرچی کردم تو فورم اما خوب چیزی که دنبالش بودم پیدا نکردم برای همین مجبور به زدن این تاپیک شدم .
من میخوام یه کتاب آموزشی سی # بخرم . برای استفاده بعنوان مرجع . چون همیشه که پشت سیستم نیستم تا ایبوک بخونم! رو همین حساب ممنون میشم اگه کتاب خوبی تو کشور در این زمینه وجود داره معرفی کنید . اگه امکانش هست بر اساس اخرین تغییرات تو این زمینه باشه . خیلی قدیمی نباشه .

پیشاپیش ممنون و سپاسگزارم.

powerboy2988
جمعه 08 آبان 1388, 09:53 صبح
آموزش برنامه نويسي C#.NET 2005 ...
انتشارات صفار...
نويسندگان : سيد محمد هاشميان. سيد علي موسوي و مجيد سبز علي گل...

اگر بگردي pdf شو تو همين سايت مي توني پيدا كني...

واسه دانلود كتاب هاي reference هم مي توني اينجا عضو شي و دانلود كني...

http://persiadevelopers.com/

MohamamdMoein
جمعه 08 آبان 1388, 10:01 صبح
از نظر من
complete reference by herb schildit

system32
جمعه 08 آبان 1388, 10:37 صبح
برای شروع اگه می خوای آموزش گام به گام C#.NET تالیف جعفر نزاد قمی.
برای حرفه ای شدن هم بعد از خوندن این کتاب و آمدن کلیات به دستتان با نوشتن پروژه به تبحر خود روز به روز بیافزایید.

موفق باشید.

keivan mousavi
جمعه 08 آبان 1388, 12:32 عصر
اگر هم CD آموزشي خواستي CD هاي آموزشي پارسيان و مانا خيلي عالي هستش

HOSSEINGHOLI
جمعه 08 آبان 1388, 16:26 عصر
من هم برای شروع و دانستن کلیات در c# کتاب جعفر نژاد قمی را کتاب خوبی میدونم

Amir Oveisi
جمعه 08 آبان 1388, 18:40 عصر
برای شروع اگه می خوای آموزش گام به گام C#‎.NET تالیف جعفر نزاد قمی.
برای حرفه ای شدن هم بعد از خوندن این کتاب و آمدن کلیات به دستتان با نوشتن پروژه به تبحر خود روز به روز بیافزایید.

موفق باشید.

من هم برای شروع و دانستن کلیات در C#‎ کتاب جعفر نژاد قمی را کتاب خوبی میدونم

بنده اصلا کتاب های ایشون رو توصیه نمی کنم.مخصوصا برای یادگیری مفاهیم بنیادی! افراد زیادی رو دیدم که با خوندن این کتاب ها دچار سردرگمی در مفاهیم شدن و خشت اول گر نهد معمار کج ...

حتما حتما حتما سعی کنید کتاب های انگلیسی بخونید. به چند دلیل مهم:
1- کتاب هاشون ترجمه نشده بلکه تالیف شده و مطمئنن کاستی هایی رو که به دلیل ترجمه بوجود میاد رو ندارند
2- همیشه به روز هستند.
3- نویسنده هاشون برنامه نویس های بسیار خبره ای هستند (در اکثر موارد) و به همین دلیل مطالبشون مستند تر و قابل اطمینان تر خواهد بود.

و دلایل بسیار زیاد دیگه...

ممکنه اول براتون سخت باشه اما با کمی تلاش و پشتکار (که لازمه ی یک برنامه نویس خوبه) خیلی زود عادت خواهید کرد به خوندن کتاب های انگلیسی. و مطمئن باشید که رمز موفقیتتون هم یکی از عواملش همین مطالعه منابع انگلیسی و به روز است.

موفق باشید
امیر اویسی

morteza_1234m
جمعه 08 آبان 1388, 19:05 عصر
منم کتاب مرجع کامل C#‎.NET 2005 مال انتشارات ساحر
مهندس توانا
رو پیشنهاد می کنم
ترجمش زیاد خوب نیست ولی مفاهیم بنیادی رو کامل توضیح داده

razavi_university
جمعه 08 آبان 1388, 23:37 عصر
بنده اصلا کتاب های ایشون رو توصیه نمی کنم.مخصوصا برای یادگیری مفاهیم بنیادی! افراد زیادی رو دیدم که با خوندن این کتاب ها دچار سردرگمی در مفاهیم شدن و خشت اول گر نهد معمار کج ...

حتما حتما حتما سعی کنید کتاب های انگلیسی بخونید. به چند دلیل مهم:
1- کتاب هاشون ترجمه نشده بلکه تالیف شده و مطمئنن کاستی هایی رو که به دلیل ترجمه بوجود میاد رو ندارند
2- همیشه به روز هستند.
3- نویسنده هاشون برنامه نویس های بسیار خبره ای هستند (در اکثر موارد) و به همین دلیل مطالبشون مستند تر و قابل اطمینان تر خواهد بود.
. . .

دوست نداشم بحث را به درازا بکشانم ولی بنده هم با جناب اویسی کاملا هم عقیده ام.
و در مورد کتاب های آقای جعفر نژاد متاسفانه همونطوری که ذکر شد این کتابها در اکثر موارد اشتباهات فاحشی دارند. (مثلا در همین کتاب آموزش #C عینا فصل اول کتاب ++VC را کپی کرده اند و در برخی قسمتها نمونه کدها به زبان VB است و ...)

Yama12
شنبه 09 آبان 1388, 01:07 صبح
و در مورد کتاب های آقای جعفر نژاد متاسفانه همونطوری که ذکر شد این کتابها در اکثر موارد اشتباهات فاحشی دارند. (مثلا در همین کتاب آموزش C#‎ عینا فصل اول کتاب ++VC را کپی کرده اند و در برخی قسمتها نمونه کدها به زبان VB است و ...)

سلام
متاسفانه کتاب های آقای جعفر نژاد که در بسیاری از دانشگا ها برای تدریس استفاده می شه بیشتر به دلایل تجاری ترجمه شده است نه علمی به همین دلیل است که از نظر مرجعیت و علمی بودن اعتبار زیادی نداره... (البته نظره منه که بسیاری از کتاب هاشون رو خوندم)
اگر برای مرجع می خواهی نه آموزش گام به گام کتاب Visual C# (how to programmin که برای Deitel & Deitel هست رو پیشنهاد میکنم .در درجه اول نسخه انگلیسی و بعد ترجمه شده توسط انتشارات ناقوس

keivan mousavi
شنبه 09 آبان 1388, 05:18 صبح

متاسفانه کتاب های آقای جعفر نژاد که در بسیاری از دانشگا ها برای تدریس استفاده می شه بیشتر به دلایل تجاری ترجمه شده است نه علمی به همین دلیل است که از نظر مرجعیت و علمی بودن اعتبار زیادی نداره... (البته نظره منه که بسیاری از کتاب هاشون رو خوندم)

نميخوام از كسي دفاع كنم اما اينم نميفهمم كه چرا انقدر با اين استاد دانشگاه دشمني ميشه؟؟؟

من C#‎ و ++C رو از كتاب ايشون ياد گرفتم قبلش ماله كافمن رو گرفتم كه مزخرف بودش خدايش كتابهاي جعفر نژاد قمي براي شروع بسيار عالي هستش

يادمه يكبار براي خريد كتاب به ميدان انقلاب رفته بودم و داشتم كتابهاي برنامه نويسي رو نگاه ميكردم يك شخص مسني اومد به من گفتش كه پسرش در آمريكا نرم افزار ميخونه بهم گفته كتاب ++C جعفر نژاد قمي رو براش بگيرم وقتي ازش پرسيدم چرا كتابهاي انگليسي نميخونه جواب داد كه به گفته پسرش به خوبي كتابهاي جعفر نژاد دروس پايه رو ياد نداده

و در مورد کتاب های آقای جعفر نژاد متاسفانه همونطوری که ذکر شد این کتابها در اکثر موارد اشتباهات فاحشی دارند. (مثلا در همین کتاب آموزش C#‎‎ عینا فصل اول کتاب ++VC را کپی کرده اند و در برخی قسمتها نمونه کدها به زبان VB است و ...)

ميشه بگيد كجاي اين كتاب اين شكلي هستش چون من اين كتابو دوبار خوندم و نمونه كد VB نديدم

منم کتاب مرجع کامل C#‎‎‎.NET 2005 مال انتشارات ساحر

يكي از مزخرف ترين كتابهاي سال همين كتاب انتشارات ساحر هستش مالفش به جاي فارسي عربي نوشته هر فصلي هم كه شروع ميشه ميگه ما پيش فرضو بر اين ميزاريم كه شما يك ذهنيت قبلي از اين مبحثو داريد اگه ذهنيت داريم واسه چي كتاب ميخريم؟؟؟ الكي 25000 تومن را حروم كردم بابت اين كتاب

اَرژنگ
شنبه 09 آبان 1388, 06:29 صبح
مشکل اصلی این است که تعریف ما بر خوب بودن کتاب قطعی نیست.
شاید برایه اینکه هر کی یکجور کتاب دوست دارد و همه از یک نوع کتان نمیتوانند یاد بگیرند، شاید به جایه خوب بودن و یا نبودن یک کتاب به جاش به استفاده از چند کتاب نگاه بندازیم.
اینکه هیچ کتابی کامل نمیتواند باشد مشخص است، و هیچ کتابی به کار همه هم نمیاد، پس میماند برایه چه جور هدفی چه کتابی خوبه؟
من خودم تا حالا فقط از یک کتاب خوشم اومده، اونهم #Essential C .
ولی برایه سادگی یادگیری اصلا توصیه نمیکنم، نویسندش بیشتر به فلسفه کار اهمیت داده تا به اینکه فقط به یک حالت مصنوعی یاد بده، مطمعنم که خیلیها هم از این کتاب حتماً بدشان میاد و خیلیها هم خوششان بیاد.
موضوع اصلی این است که یک سری کتابها را بررسی کنیم و بر حسب خصوصیات خوانندش بگیم بهش میاد یا نه.
باید یادمان نگه داریم که کتابها در برنامه‌نویسی زود قدیمی میشند، من ۲۷ تا کتاب دلفی دارم که دیگر الان بیفایده هستند.
مفاهیم یادگیری برنامه‌نویسی هم دیگر عوض شدند، دیگر برایه شروع برنامه‌نویسی تکیه بر if,while , for ...نیست، ولی چونکه نویسنده‌ها هنوز نتونستند طرز فکریشان را عوض کنند ، همان روش قرون وسطایی برنامه نویسی تدریس میشه.

بدانه دیدن کتاب از خوب بودن و یا بد بودنش بر اینکه بقیه چی میگن نباید پشتیبانی کنم.

اَرژنگ
شنبه 09 آبان 1388, 06:47 صبح
نميخوام از كسي دفاع كنم اما اينم نميفهمم كه چرا انقدر با اين استاد دانشگاه دشمني ميشه؟؟؟
من دلیل دشمنی را با ایشان نمیبینم ولی بر دلیل اینکه کتاب جوابگویه نیاز بعضیها نیست میدونم ( خودم کتباشان را ندیدم).
ولی به طور کلی، استادهایه دانشگاه کمتر زمانی برایه یادگیری مطالب جدید تکاپو میکنند، کار اصلیشان یادگیری نیست، یاد دادن است، به همین دلیل در خیلی از موسسات و دانشگاه‌ها همیشه حدا‌قل ۵ سال عقبند.
روش یاد گیری برنامه‌نویسی باید عوض بشه، جوری که میشه سی‌شارپ ۴.۰ را برایه یادگیری کسانی که الان شروع میکنند استفاده کرد و لازم نیست که دوباره از روشهایه ۲۰ سال پیش که در همه کتابها استفاده میشه استفاده بشه.
ولی استادها ذهنشان در زمان گیر کرده و قابلیت تطبیق دادن خودشان را ندارند، در ضمن دانشگاه‌ها برایه یاد گرفتن نیستند، فقط ادامه مهده‌کودک و دبستان و ... هستند که از بچه‌ها نگهداری بشه.
الان هر کی بخواد در هر سنی که باشد (هر چقدر جوان هم باشد) راحت میتواند به خودش یاد بده، دانلود سی‌شارپ اکسپرس، پیدا کردن جوابها از فرومها بر رویه نت و بدست آوردن مثالهایه برنامه‌نویسهایه خوب.
یا گرفتن فقط با کتاب خالی و یا کورس نیست، با در تماس بودن با بهترین برنامه‌نویسا است. از کارهاشان یادگرفتن و همینطوری هم که شده در فروم سطح بالا پلکیدن است. در یوتیوب کلی از دانشگاها‌یه معتبر کورسهاشان قابل دسترسی است، ویدوهایه مایکروسافت از خیلی کتابها بهتر یاد میده.
من میگم به جایه اینکه دنبال اینکه که چی خوب هست و یا نیست باشیم، دنبال اینکه چی درد مردم را دوا میکنه بگردیم، چونکه ۹۸٪ فقط میخواهند که در سطح اینکه کار انجام بدن یاد بگیرن باشند، همه نمیخواهند که در سطح بالا کار اکنند، و این هم اشکالی ندارد.

pooyan3000
شنبه 09 آبان 1388, 11:18 صبح
به نظر من اگه قبلاً با vb6 یا turbo c کار کرده باشید میتونید کتابای deitel رو بخونید. چون جامع هست. فقط باید برنامه نویسی تو یکی از این دو تا زبان رو کار کرده باشید

peymanjon
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 21:32 عصر
کتاب مرجع C# 2010 یا 2008 که برای آزمون ماکروسافت باید بخونم چیه؟ و اگه میشه لینک دانلود را هم بذارید.
ممنون

sia_2007
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 01:20 صبح
نظر من اینه که کسایی رو که تاپیک های مرده رو زنده میکنند رو باید 6 ماه تعلیق کرد؛ در ضمن IP شون هم بلاک بشه که نتونن با نام کاربری جدید وارد عمل بشوند.
خب ببین؛ ما چیزی به نام C# 2010 و یا 2008 نداریم.
چیزی که مطرحه Net Framework. هستش.
و صد البته خود Net Framework. هم مطرح نیست؛ بلکه مسائل تخصصی شده؛
مثلا WCF و یا ADO.Net و یا ASP.Net و قرار نیست کسی همه ی اونها رو بلد باشه.
حال بحث دیگه اینه که بعضی از امتحان ها پیش نیاز امتحان های دیگر هستند و هم چنین هر امتحانی در دو سطح برگزار میشود.

علاوه بر بحث امتحان باید ببینید با توجه به این که پلتفرم Net Framework. رو به روز تخصصی تر میشود؛ باید ببینی در آینده روی چه چیزی میخوای سرمایه گذاری کنی.

mohamad_ice
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 02:40 صبح
به نظر من اگه قبلاً با vb6 یا turbo c کار کرده باشید میتونید کتابای deitel رو بخونید. چون جامع هست. فقط باید برنامه نویسی تو یکی از این دو تا زبان رو کار کرده باشید

در مورد مرجع تنها Ditel & Ditel ارزشمنده !
هم درس و هم تمرین...
ولاغیر!

peymanjon
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 19:05 عصر
نظر من اینه که کسایی رو که تاپیک های مرده رو زنده میکنند رو باید 6 ماه تعلیق کرد؛ در ضمن IP شون هم بلاک بشه که نتونن با نام کاربری جدید وارد عمل بشوند.اولا وقتی یک تاپیک در مورد سوالی که توی ذهنمون هست وجود داره دیگه نیازی به زدن تاپیک تکراری نیست، این قوانین سایت

قانون شماره 5
پیش از مطرح کردن سوال خود از امکان جستجوی سایت (http://barnamenevis.org/forum/search.php) استفاده کرده و در صورتی که به جواب سوال خود نرسیدید، اقدام به ساخت گفتگوی جدید نمایید.ثانیا شما تو کار مدیران سایت دخالت نکنید و نظراتتون را هم برای خودتون نگه دارید.

قانون شماره 24
کاربران عادی سایت حق دخالت در مسائل مدیریتی سایت را ندارند و در صورت مشاهده تخلف از سوی دیگر کاربران، موضوع را از طریق پیغام خصوصی با مدیران سایت درمیان گذاشته و یا با کلیک بر روی تصویر http://www.barnamenevis.org/forum/images/buttons/report.gif زیر مطلب نوشته شده توسط فرد متخلف، مسئولین سایت را آگاه سازید.
* در صورتی که از حذف و یا ویرایش پست خود توسط یکی از مدیران سایت گله‌مند هستید ، موضوع را از طریق پیام خصوصی ( و نه تاپیکی جداگانه در انجمن‌ها ) با یکی از مدیران ارشد و یا مدیران کل سایت در میان بگذارید تا رسیدگی شود .ثالثا شما اصلا سوال منو متوجه نشدید که شروع به جواب های پرت و پلا دادید ، من لینک دانلود مرجع رو خواستم نه تفاوت 2008 & 2010 و نحوه آزمون ماکروسافت. به هر حال بهتر این بحث همینجا تموم بشه چون:

قانون شماره 16
تبدیل محیط علمی انجمن ها به محل حل اختلافات و بیان اظهار نظرهای شخصی ممنوع است.من این ebook های مرجع C#‎‎‎ و ASP.NET را فردا تو سایت میذارم.البته تو همین تاپیک مرده.

omidrayaneh.68
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 16:58 عصر
بله کتاب آقای جعفر نژاد قمی خیلی ایراد داره و به نظر من حرفه ایی نیست

ARC
یک شنبه 13 تیر 1389, 20:31 عصر
من این ebook های مرجع C#‎‎‎‎‎ و ASP.NET را فردا تو سایت میذارم.البته تو همین تاپیک مرده.

پس چی شد؟
اگه دارید بدید تا بقیه هم استفاده کنن.

T A H O R A
یک شنبه 13 تیر 1389, 22:08 عصر

ايشون در دانشگاه محل كارشون در شمال كشور استاد زبان تخصصي رشته كامپيوتر هستند و هركتابي روبه يه دانشجو ميدن و مي گن درصورت ترجمه و در اختيار دادن ترجمه به استاد و چاپ شدن نام جعفرنژاد به نام مترجم علاوه بر نمره 19 يا 20 اين درس يكي دوتا از درسها ه منمره ي عملي خوب بگيرن بچه پولداراشونم ميدن به مترجم هاي بيرون با يكم خرج راحت نمره 7تا 10 واحدشونو بالاي 18ميگيرن !!!!
يه استاد داشتيم كه از خدا مي ترسيد وگرنه بزرگترين ارزوش كشتن اين جعفرنژاد بود چون معتقد بود فاتحه ي هرچي كتاب خوبه رو خونده و مي گفت بسياري ازكتابهايي كه ايشون به نام خودش چاپ كرده مرجع انگليسي شو بگيري و بخوني فوق العاده علميه

کامروا
دوشنبه 23 آبان 1390, 11:07 صبح
آخر نفهمیدیم کدومو بخریم!!
آقایان کتاب آموزش جامع سی شارپ 2005 انتشارات ساحر خوبه؟ آیا 2008 یا 2010 هم داره؟ اگه اره، کدام بهتره؟
لطفا مرا راهنمایی کنید

jmfnima
دوشنبه 23 آبان 1390, 14:53 عصر
با سلام
اگه شما دنبال يك كتاب خوب هستي در مرحله اول كتاب آقاي هاشميان كه فايل پي دي اف اون رو ميتوني از اينترنت دانلود كني رو شروع كن بعد يك خرده كه دستت راه افتاد ميتوني كتاب آقاي حميد رضا ببريان رو بخوني كه در سطح حرفه اي توضيح داده .

Amir Oveisi
سه شنبه 24 آبان 1390, 15:04 عصر
انگلیسی یاد بگیرید و کتاب های انگلیسی بخونید. با خوندن کتاب های فارسی و تکیه بر اونا نمیتونید پیشرفت کنید. کاری که ۲ سال بعد مجبور خواهید بود انجام بدید رو همین امروز انجامش بدید!

omidh2007
سه شنبه 24 آبان 1390, 15:30 عصر
بین فارسی ها Ebook هاشمیان خوبه .
برای خلاصه نکات هم به این تاپیک رجوع کن => http://barnamenevis.org/showthread.php?313348

senaps
سه شنبه 24 آبان 1390, 19:00 عصر
سلام....
کتاب اموزش برنامه نویسی برای برنامه نویس توسط دیتل برای 2010 رو بخونید!! من نسخه 2005 رو پیدا کردم،تقریبا کتاب هاشمیان که معروف ترینه،ترجمه ی حرف به حرف اونه!!!!
انتشارات اورایلی هم یه کتاب جالب داره که اسمش دقیقا یادم نیست....رو جلدش عکس یه پرنده هستش و ابیه....نسخه ی 2008 و 2010 داره که من 2010 رو برای گوگل بوک هام دارم....
برای برنامه نویسی هم که کتاب code complete 2 تقریبا مطلقا!! بهترین کتابه!

پیام حیاتی
سه شنبه 24 آبان 1390, 23:40 عصر
سلام
من هم به عنوان یک دوست خیرخواه چند نکته رو خدمدتتون عرض کنم:
1.کتاب آقای هاشمیان از بین کتابهای ترجمه شده #C دیگه بهتر هست.
2.کتابهای آقای جعفر نژاد قمی به جز C,C++‎‎ بقیه ارزش هزینه و گذاشتن زمان رو ندارند.
3. کتابهای زبان اصلی عالی هستند اگر زبانتون خوب باشه اگر نه شما نباید زمانتون رو برای ترجمه از دست بدید.
4.بهترین منبع یادگیری برای شروع کلاسهای آموزشی هستند یک آموزشگاه خوب انتخاب کنید و به تمام این جریانات خاتمه بدید.

همانطور که میبینید منابع خوب ترجمه شده ای برای اینکه خودتون بخاین از صفر شروع کنید وجود نداره فقط تا سطح مقدماتی و حداکثر متوسطه جلو میرید و به بن بست میخورید.
من دانشجوی کارشناسی نرم افزار هستم بارها با این مشکل مواجه شدم باور کنید بهترین گزینه بند 4 هست و بس.
موفق باشید.

*** این پست توسط مدیر بخش ویرایش شده است ***

h-rafiee
چهارشنبه 25 آبان 1390, 00:09 صبح
به نظر من اصلا نظر یک پروژه در ذهنت ایجاد کن شروع کن به کار حتی اولین چیزها هم اگه بلد نیستی کتابهای الکترونیکی زیادی هست تا راه بیوفتی و حتی می تونی بیای همین جا و از ما سوال کنی تا اون پروژه ات کامل شه و یاد بگیری.
کتاب در ایران چندان خوب و قوی ترجمه یا برگردان نشده است.
و کتابهای apress و ... هم اکثرا مرجع هستند و حجمشون زیاده.
پروژه های کوچیک کوچیک هم می تونی در نظر بگیری و یاد بگیری چطور باید بنویسی حتی نمایش یک سلام ساده وسط فرم1.

fool66
جمعه 17 خرداد 1392, 14:00 عصر
آموزش گام به گام C#.NET 2010
مولف : مهندس امین جعفری

arash691
جمعه 17 خرداد 1392, 14:27 عصر
ايشون در دانشگاه محل كارشون در شمال كشور استاد زبان تخصصي رشته كامپيوتر هستند و هركتابي روبه يه دانشجو ميدن و مي گن درصورت ترجمه و در اختيار دادن ترجمه به استاد و چاپ شدن نام جعفرنژاد به نام مترجم علاوه بر نمره 19 يا 20 اين درس يكي دوتا از درسها ه منمره ي عملي خوب بگيرن بچه پولداراشونم ميدن به مترجم هاي بيرون با يكم خرج راحت نمره 7تا 10 واحدشونو بالاي 18ميگيرن !!!!
يه استاد داشتيم كه از خدا مي ترسيد وگرنه بزرگترين ارزوش كشتن اين جعفرنژاد بود چون معتقد بود فاتحه ي هرچي كتاب خوبه رو خونده و مي گفت بسياري ازكتابهايي كه ايشون به نام خودش چاپ كرده مرجع انگليسي شو بگيري و بخوني فوق العاده علميه

حرف دوستمون بشدت تایید میشه ! ایشون با انتشار همین کتاب ها الان در بابل یک ساختمان چند طبقه به اسم انتشارات علوم رایانه تاسیس کردن و بدجور هم دارن پول پاروو میکنن !!! و برای هر چیزی که بگی کتاب کپی کردن ! خیلی هم کارشون جالبه که یک کتاب 600 - 700 صفحه ای مثلا" راجع به سی شارپ چاپ میکنن و عنوان "مرجع کامل" هم بهش میچسبونن ... شریک این اقا هم منظورم اقای " عباس نژاد" ایشون هم از این فرصت استفاده کردن و برای خودشون انتشارات " فناوران نوین" رو تاسیس کردن که اگه کتاب هایی که توسط ایشون چاپ شده رو ببینید هم خندتون میگیره و هم گریه ! ایشون هم مربی دانشگاه نه " استاد " هستن ... چرا به هر کسی که در دانشگاه تدریس میکنه میگین " استاد " ؟؟؟!!!! من از اینکه میان کتاب های مرجع لاتین رو به بدترین روش ترجمه میکنن ناراحت نمیشم ... از این ناراحتم که این اقایون با کتاب ها مثله اجر و سیمان باهاش برخورد میکنن و کیلویی کتاب میدن در هر زمینه ای و اینقدر راحتن که حتی یه ویراستاری علمی هم نمیکنن که کد های غلط رو ویرایش کنن البته غیر از اینم ازشون انتظار نمیره چرا که سوادش رو ندارن !!!!

fool66
جمعه 17 خرداد 1392, 14:30 عصر
حرف دوستمون بشدت تایید میشه ! ایشون با انتشار همین کتاب ها الان در بابل یک ساختمان چند طبقه به اسم انتشارات علوم رایانه تاسیس کردن و بدجور هم دارن پول پاروو میکنن !!! و برای هر چیزی که بگی کتاب کپی کردن ! خیلی هم کارشون جالبه که یک کتاب 600 - 700 صفحه ای مثلا" راجع به سی شارپ چاپ میکنن و عنوان "مرجع کامل" هم بهش میچسبونن ... شریک این اقا هم منظورم اقای " عباس نژاد" ایشون هم از این فرصت استفاده کردن و برای خودشون انتشارات " فناوران نوین" رو تاسیس کردن که اگه کتاب هایی که توسط ایشون چاپ شده رو ببینید هم خندتون میگیره و هم گریه ! ایشون هم مربی دانشگاه نه " استاد " هستن ... چرا به هر کسی که در دانشگاه تدریس میکنه میگین " استاد " ؟؟؟!!!! من از اینکه میان کتاب های مرجع لاتین رو به بدترین روش ترجمه میکنن ناراحت نمیشم ... از این ناراحتم که این اقایون با کتاب ها مثله اجر و سیمان باهاش برخورد میکنن و کیلویی کتاب میدن در هر زمینه ای و اینقدر راحتن که حتی یه ویراستاری علمی هم نمیکنن که کد های غلط رو ویرایش کنن البته غیر از اینم ازشون انتظار نمیره چرا که سوادش رو ندارن !!!!

فقط امده یه چیزی ترجمه کرده خودش هم نمی دونه چی نوشته

مثال هاش هم خام و آبکی هستن

omiditc
جمعه 17 خرداد 1392, 18:06 عصر
اگه میخواین وقت بذارین و مفهومی برنامه نویسی رو یاد بگیرید دیتل & دیتل سی شارپ خوبه.ولی اگه میخواین خیلی زود برنامه نویس بشید اینترنت بهترین و آسان ترین منبع هست.چه منبع فارسی .چه منبع انگلیسی.

omidamiry
جمعه 17 خرداد 1392, 18:28 عصر
یه سر بزن نوشته تجربه است

www.amiry20.blogsky.com

csvbcscp
جمعه 17 خرداد 1392, 18:58 عصر
من هم مثل بقیه دوستان کتابهای زبان اصلی مخصوصا کتابهایی که انتشارات Oreily و Wrox داده رو پیشنهاد می کنم
با اینکه دونستن زبان انگلیسی ، برای برنامه نویس خوب شدن ، مهمه اما ضروری نیست، خیلی از برنامه نویس ها زبان خوبی ندارند
حتی اگه کسانی هم زبان انگلیسیشون خوب باشه زابان خارجی هیچ وقت به خوبی زبان مادری قابل فهم نیست،
یک مترجم زحمت می کشه و کتابی رو که به زبان مادری ما نیست رو برای ما ترجمه می کنه ، برای اینکه اشکالی در کتاب نباشه حتی چندین بار کتابو می خونه و اصلاح میکنه
ما باید انتقاد کنیم، تا محصول خوب از بد تمیز بشه و مترجم ها به فکر ارتقاء محصولشون بیوفتن، اما بی انصافیه که با یک کلمه تند و تیز که در شان ما نیست، غرور و شخصیت یک مترجم رو که این همه برای ارتقاء سطح علمی ما زحمت کشیده رو زیر پا بزاریم

من امروز یک پی دی اف جدید از خانم زهرا بیات رو به شما معرفی می کنم، که به شرح مفاهیم شی گرا (http://veyq.ir/book/authors/1334/%D8%B2%D9%87%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%82%D9%84%DB%8C-%D9%84%D8%A7%D9%84%D9%87) پرداخته

در آینده نزدیک قصد دارم تمام کتاب های زبان اصلی ای که تا حالا مطالعه کردم و با خلاصه ای از مطالبش در سایت خودم (http://www.csv.tk) معرفی کنم
سعی میکنم فقط کتاب های جدید و واقعا کاربردی که برای برنامه نویس شدن به اونها احتیاجه رو معرفی کنم.
یک حرکت هم با نام C#‎ بدون ترس رو با کمک استاد زهرا بیات شروع کردم، که در پست های دیگه قبلاً مفصل در موردش گفتم...
برامون دعا کنید و با نظرات و خواسته هاتون بهمون کمک کنید که محصولی تمام عیار تحویل شما بدیم.

rezaramzi
پنج شنبه 24 تیر 1395, 20:09 عصر
آفرین یبه شما استاد عزیز- بسیار منطقی و زیبا فرمودید -

winner1
جمعه 25 تیر 1395, 00:01 صبح
کتاب های کمپانی Wrox رو توصیه میکنم عاللین

winner1
جمعه 25 تیر 1395, 00:31 صبح
من هم مثل بقیه دوستان کتابهای زبان اصلی مخصوصا کتابهایی که انتشارات Oreily و Wrox داده رو پیشنهاد می کنم
با اینکه دونستن زبان انگلیسی ، برای برنامه نویس خوب شدن ، مهمه اما ضروری نیست، خیلی از برنامه نویس ها زبان خوبی ندارند
حتی اگه کسانی هم زبان انگلیسیشون خوب باشه زابان خارجی هیچ وقت به خوبی زبان مادری قابل فهم نیست،
یک مترجم زحمت می کشه و کتابی رو که به زبان مادری ما نیست رو برای ما ترجمه می کنه ، برای اینکه اشکالی در کتاب نباشه حتی چندین بار کتابو می خونه و اصلاح میکنه
ما باید انتقاد کنیم، تا محصول خوب از بد تمیز بشه و مترجم ها به فکر ارتقاء محصولشون بیوفتن، اما بی انصافیه که با یک کلمه تند و تیز که در شان ما نیست، غرور و شخصیت یک مترجم رو که این همه برای ارتقاء سطح علمی ما زحمت کشیده رو زیر پا بزاریم

من امروز یک پی دی اف جدید از خانم زهرا بیات رو به شما معرفی می کنم، که به شرح مفاهیم شی گرا (http://veyq.ir/book/authors/1334/%D8%B2%D9%87%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%82%D9%84%DB%8C-%D9%84%D8%A7%D9%84%D9%87) پرداخته

در آینده نزدیک قصد دارم تمام کتاب های زبان اصلی ای که تا حالا مطالعه کردم و با خلاصه ای از مطالبش در سایت خودم (http://www.csv.tk) معرفی کنم
سعی میکنم فقط کتاب های جدید و واقعا کاربردی که برای برنامه نویس شدن به اونها احتیاجه رو معرفی کنم.
یک حرکت هم با نام C#‎‎ بدون ترس رو با کمک استاد زهرا بیات شروع کردم، که در پست های دیگه قبلاً مفصل در موردش گفتم...
برامون دعا کنید و با نظرات و خواسته هاتون بهمون کمک کنید که محصولی تمام عیار تحویل شما بدیم.
عالیه دوست من
من خودم همیشه کتاب های کمپانی wrox رو مطالعه میکنم واقعا عالین لطفا لینک ساتتون رو هم قرار بدین استفاده کنیم ممنون