PDA

View Full Version : سوال: update کردن بدون نمایش کد جدول

saeeedft
جمعه 08 آبان 1388, 16:41 عصر
با سلام، دوستان چطور میتونم اطلاعات یک جدول رو بدون اینکه بخوام کد اون رو توی فرمم نشون بدم ابدبت کنم، من از ایندکس دیتا گرید استفاده کردم اما این در همه موارد جواب نمیده

esmartiz_red
جمعه 08 آبان 1388, 20:24 عصر
من که نفهمیدم منظورتون چیه اگر می شه بیشتر توضیح بدین

saeeedft
جمعه 08 آبان 1388, 22:25 عصر
ببینید من میخوام عمل ابدیت رو انجام بدمٰ حالا این عمل باید بر اساس یک فیلدی که یکتاست(مثل شماره دانشجویی) انجام بشهٰ حالا من میخوام این ابدیت رو بر اساس این کد انجام بدم و نمیخوام که این کد رو نمایش بدم چون من بر اساس خانه اول دیتا گرید این کار رو انجام میدم و در خانه اول شماره دانشجویی افراد است حالا اگه نخوام این کد رو توی دیتا گرید نشون بدم و بخوام بر اساس اون عمل ابدیت رو انجام بدم چه کار باید کرد

sd.CSharpProgrammer
جمعه 08 آبان 1388, 22:51 عصر
منظورت از کد فیلد آیدی هست درسته؟! من هم دقیقاً این مشکل رو داشتم. یعنی نمیخواستم کاربر توی کنترل گراید فیلد آیدی رو ببینه ولی مجبور با همین فیلد عمل آپدیت رو انجام بدم
برای این مشکل یک راه وجود داره که البته مشکل منو حل کرد. شما تو گرایدت فیلد آیدی رو بعنوان اولین ستون جدول بایند کن. و قبل از اینکه فرمت رو نشون بدی توی رویداد لود مقادیر سلول های فیلد آیدی رو با شماره های دیگه ای پر کن. من ستون آیدی رو به عنوان ردیف جدول استفاده کردم یعنی هنگام لود فرم بجای نشون دادن آیدی ها یکسری اعداد رو از 1 تا اِن تو ستون آیدی پر کردم. و چون اطلاعات اصلی رو تو یه دیتاست داشتم براحتی میتونستم نسبت به آیدی سطر انتخاب شده عملیات آپدیت رو انجام بدم.

موفق باشی

mehran20_200
جمعه 08 آبان 1388, 23:02 عصر
شما رديف ID را اضافه كنيد ولي آن را مخفي كنيد(Visible = false)

بعد به بسته به كارتون از يكي از دوحالت زير استفاده كنيد

dataGridView1.SelectedRows[0].Cells["ID"].Value.ToString()

dataGridView1.Rows[dataGridView1.CurrentRow].Cells["ID"].Value.ToString()

saeeedft
جمعه 08 آبان 1388, 23:29 عصر
ممنون از دوستان عزیز :

یعنی هنگام لود فرم بجای نشون دادن آیدی ها یکسری اعداد رو از 1 تا اِن تو ستون آیدی پر کردم در این جا باز هم که کد نمایش داده میشه حالا به یه صورت دیگه
شما رديف ID را اضافه كنيد ولي آن را مخفي كنيد(Visible = false)
این توی ذهنم بود اما اگه ما دیتا گریدی نداشته باشیم چی؟یعنی در هر صورت ما باید این ایدی رو بیاریم؟حالت کلی وجود داره که نخواهیم ایدی رو بیاریم و از طریق دیگه ای عمل کنیم؟

esmartiz_red
شنبه 09 آبان 1388, 00:07 صبح
شما داری بر اساس id عمل جستجو و حذف رو انجام می دی در هر صورت برای اجرای عمل جستجو و حذف احتیاج به یه فیلد یکتا تو جدولت داری