PDA

View Full Version : مقاله: ایجاده مانده بدهکار و بستانکار

niko2008
شنبه 09 آبان 1388, 01:25 صبح
سلام دوستان با این دیتا بیس من چطوری میتونم مانده بدهکار و مانئه بستانکار در این ماه و طی یک دوره مالی پیدا کنم؟

amirzazadeh
شنبه 09 آبان 1388, 08:44 صبح
سلام دوستان با این دیتا بیس من چطوری میتونم مانده بدهکار و مانئه بستانکار در این ماه و طی یک دوره مالی پیدا کنم؟
سلام
كلمه "مانده" رو جستجو كنيد.
.............................
موفق باشيد

dadsara
شنبه 09 آبان 1388, 09:10 صبح
سلام
با این کد SQL می توانی مانده خود را استخراج کنی.

SELECT Sanad_Detail.idgroh, Sum(Sanad_Detail.mg_bed) AS SumOfmg_bed, Sum(Sanad_Detail.mg_bes) AS SumOfmg_bes, Sum([Sanad_Detail]![mg_bed]-[Sanad_Detail]![mg_bes]) AS Mandeh
FROM Sanad_Detail
GROUP BY Sanad_Detail.idgroh;

ولی اگر قصد دارید در دو ستون بدهکار یا بستانکار آنرا قید کنی بهتر است از ریپورت که امکانات بهتری دارد استفاده کنی در این حالت با استفاده از یک IF می توانی بگوئی اگر حاصل تفریق مثبت بود آنرا در ستون بدهکار در غیر اینصورت آنرا در ستون بستانکار قرار دهی

niko2008
یک شنبه 10 آبان 1388, 20:02 عصر
سلام
با این کد SQL می توانی مانده خود را استخراج کنی.

SELECT Sanad_Detail.idgroh, Sum(Sanad_Detail.mg_bed) AS SumOfmg_bed, Sum(Sanad_Detail.mg_bes) AS SumOfmg_bes, Sum([Sanad_Detail]![mg_bed]-[Sanad_Detail]![mg_bes]) AS Mandeh
FROM Sanad_Detail
GROUP BY Sanad_Detail.idgroh;

ولی اگر قصد دارید در دو ستون بدهکار یا بستانکار آنرا قید کنی بهتر است از ریپورت که امکانات بهتری دارد استفاده کنی در این حالت با استفاده از یک IF می توانی بگوئی اگر حاصل تفریق مثبت بود آنرا در ستون بدهکار در غیر اینصورت آنرا در ستون بستانکار قرار دهی

دوست عزیز میتونی بیشتر توضیح بدی

dadsara
دوشنبه 11 آبان 1388, 10:45 صبح
سلام
کارخاص و پیچیده ای انجام نشده فقط روی نام حسابها گروه بندی شده است و جمع بدهکار از جمع بستانکار کم شده است