PDA

View Full Version : مشكل در برنامه تحت شبكه

arsalansalar
شنبه 09 آبان 1388, 11:20 صبح
من يك برنامه تحت شبكه براي كلينيك ها نوشتم.بانكم اكسس هست.زماني كه كاربرها استفاده مي كنند از نرم افزار در بعضي از قسمت ها اطلاعات در بانك وارد نمي شود.يا مثلا نصف اطلاعات وارد مي شود ولي نصف ديگر وارد نمي شود.
آيا اشكال از سخت افزار شبكه است؟در كل اگر راهنمايي كنيد ممنون مي شوم.

sh2007
شنبه 09 آبان 1388, 11:42 صبح
دوست من مشكلت رو اساسي حل كن از Sql server استفاده كن

arsalansalar
شنبه 09 آبان 1388, 11:50 صبح
شما فرض كنيد من نمي توانم اين تغيير را بدهم.راه حل ديگه؟در ضمن نگفتين ممكنه اشكال از سخت افزار شبكه باشه؟

pourang_us
شنبه 09 آبان 1388, 12:17 عصر
دوست عزیز

شما برای Insert ها و یا Delete ها از transaction استفاده کن که یا اصلا وارد نشه و یا کامل وارد بشه
بانک Access مثل Sql قابلیتهای حمایت از شبکه از جمله بحث همزمانی رو ندارد

مشکل رو با trace کردن برنامت پی گیری کن اونوقته که میتونی بدونی از کجا این اتفاق شروع میشه اما معمولا سخت افزاری نمیتونه باشه به دلیل اینکه اگر اینطوری بود حتما تو موارد دیگه کار با شبکه متوجه میشدی

موفق باشی

arsalansalar
شنبه 09 آبان 1388, 12:47 عصر
مشکل رو با trace کردن برنامت پی گیری کن اونوقته که میتونی بدونی از کجا این اتفاق شروع میشه اما معمولا سخت افزاری نمیتونه باشه به دلیل اینکه اگر اینطوری بود حتما تو موارد دیگه کار با شبکه متوجه میشدی

چه جوري ميشه trace كرد؟

arsalansalar
یک شنبه 10 آبان 1388, 08:19 صبح
كسي نظري نداره؟:متفکر:

pourang_us
یک شنبه 10 آبان 1388, 09:29 صبح
دوست عزیز
سورس برنامه رو روی یکی از کلاینت ها بریز و اون مرحله ای رو که قرار هست داده ها ذخیره بشند رو مرحله به مرحله کنترل بکن و ضمنا در حین انجام کار سروری که بانک اطلاعاتی شما بر روی اون نصب هست رو هم Ping بکن
من نمیدونم شما برای برقراری ارتباط با ابنک از کد نویسی استفاده کردی یا از ویزارد ؟ و باز هم توصیه میکنم تو مرحله ای که قرار دیتا ها در بانک Insert بشوند و یا Delete حتما از Trans استفاده کن

موفق باشی

arsalansalar
یک شنبه 10 آبان 1388, 09:57 صبح
كدي كه ميشه باهاش trans كرد و ميشه اينجا بذاري؟با كد وصل شدم و هيچ ويزاردي به كار نبردم.

MahdiSanei
سه شنبه 12 آبان 1388, 19:07 عصر
سلام.
مى‌شه لطفاً در زمينه استفاده همزمان چند كاربر از يك بانك اكسس بر روى شبكه راهنمايى كنيد.
اگه نياز است از SQL استفاده شود مى‌شه لطفاً با جزييات راهنمايى كنيد.

مهدی قربانی
سه شنبه 12 آبان 1388, 23:00 عصر
سلام
دوست گرامی با استفاده از ابزار جستجو عبارتهای شبکه ، اشتراک و ... رو سرچ کنید ، قبلاً در این ارتباط بحث شده .

amirzazadeh
چهارشنبه 13 آبان 1388, 08:30 صبح
كدي كه ميشه باهاش trans كرد و ميشه اينجا بذاري؟با كد وصل شدم و هيچ ويزاردي به كار نبردم.
شكل كلي دستور trans به اين شكل هست:

dim wsp as workspace

if ....then

wsp.begintrans
.
.علميات ثبت

.
wsp.committrans
تاييد عمليات

else
wsp.rollback
لغو عمليات