PDA

View Full Version : حرفه ای: کار با tree view

milad.biroonvand
شنبه 09 آبان 1388, 14:51 عصر
سلام دوستان من یه جدول دارمکه فیلدهایش بصورت

id,root,tile است ، حالا می خواهم یک الگوریتم دسته بندی با tree view برایشان بنویسم ، بانک بصورت فایل اکسس که در زمینه است ، حالا می خوام آنها را دسته بندی کنم . چطور می تونم این کار را با tree view انجام دهم . دسته بندی ، مثلا ، مدرسه زیر شاخه شهر است ، شهر زیر شاخه استان است و استان زیر شاخه کشور و کشور زیر شاخه جهان باشد .

Hossis
شنبه 09 آبان 1388, 18:24 عصر
سلام دوست عزیز
این الگوریتم به دو صورت ساخته می شود
این که برای هر یک از شاخه های اصلی ،‌زیرمجموعه و زیر زیر مجموعه یک جدول جدا در بانک ایجاد کرده و بین آنها رابطه ایجاد کنید، (بانک اطلاعاتی رابطه ای)
راه دوم این است که در یک جدول علاوه بر ID یک فیلد شماره عمومی دیگر قرار داده که عضو والد هر شاخه در Tv را مشخص کند که به عنوان مثال اگر title نام استان باشد،‌ parent اشاره به کشور والد داشته باشد.
من یک نمونه آماده درست کردم با همین فرمول زیر ، اگر مایل باشید در سایت زیر می توانید پیدا کنید.
http://vb2008.mihanbb.com/thread-49.html

pirmard
شنبه 09 آبان 1388, 18:31 عصر
سلام دوستان من یه جدول دارمکه فیلدهایش بصورت

id,root,tile است ، حالا می خواهم یک الگوریتم دسته بندی با tree view برایشان بنویسم ، بانک بصورت فایل اکسس که در زمینه است ، حالا می خوام آنها را دسته بندی کنم . چطور می تونم این کار را با tree view انجام دهم . دسته بندی ، مثلا ، مدرسه زیر شاخه شهر است ، شهر زیر شاخه استان است و استان زیر شاخه کشور و کشور زیر شاخه جهان باشد .

اگر تعداد سطوحتون در ابتدا نامعلوم و در طول برنامه تغییر می کنه برای هر گره باید سطح اون و همچنین ایندکس گره پدر رو در دیتابیس ذخیره کنید

milad.biroonvand
یک شنبه 10 آبان 1388, 08:30 صبح
برنامه ای که نوشتی چند مشکل داره ، یکی اینکه ، هنگامی که تعدادشان کنتر از 3 تا میشن ، ایراد می گیره .برای این چه راه حلی داری.

سلام دوست عزیز
این الگوریتم به دو صورت ساخته می شود
این که برای هر یک از شاخه های اصلی ،‌زیرمجموعه و زیر زیر مجموعه یک جدول جدا در بانک ایجاد کرده و بین آنها رابطه ایجاد کنید، (بانک اطلاعاتی رابطه ای)
راه دوم این است که در یک جدول علاوه بر ID یک فیلد شماره عمومی دیگر قرار داده که عضو والد هر شاخه در Tv را مشخص کند که به عنوان مثال اگر title نام استان باشد،‌ parent اشاره به کشور والد داشته باشد.
من یک نمونه آماده درست کردم با همین فرمول زیر ، اگر مایل باشید در سایت زیر می توانید پیدا کنید.
http://vb2008.mihanbb.com/thread-49.html

Hossis
یک شنبه 10 آبان 1388, 10:23 صبح
برنامه ای که نوشتی چند مشکل داره ، یکی اینکه ، هنگامی که تعدادشان کنتر از 3 تا میشن ، ایراد می گیره .برای این چه راه حلی داری.
اون مشکل وقتی ایجاد میشه که یکی از دو جدول کاملا خالی باشد، در این صورت خطای پایان یافتن جدول نمایش داده می شود که باید با یک دستور شرطی جلوی آن را بگیرید.
If rs.eof then rs.close : exit sub

Hossis
یک شنبه 10 آبان 1388, 10:30 صبح
برای رفع این اشکال باید قبل از خط
rs.MoveFirst()
این خط رو اضافه کنید
If rs.RecordCount = 0 Then rs.Close() : Exit Sub
و این کار رو هم هنگام گشودن جدول پوشه ها و هم هنگام گشودن جدول متن ، انجام دهید.
اساسا شما می تونید با تغییر در کد، فقط از یک جدول استفاده کنید.

milad.biroonvand
یک شنبه 10 آبان 1388, 15:17 عصر
داخل اس کیو ال چه طور می توان از این برنامه استفاده کرد ؟