PDA

View Full Version : مشکل در برنامه نوشته شده با دلفی

سيد مجتبي هاشمي
یک شنبه 10 آبان 1388, 22:26 عصر
دوستان من یه برنامه نوشتم که وقتی داخل یکی از فرمها روی یک دکمه کلیک میکنم پس از ذخیره کردن اطلاعات وارد قسمتی میشود که در تصویر میبینید.
اما در این قسمت زمانی که به end. که در تصویر با رنگ قرمز مشخص شده است میرسد و آن را اجرا میکند کل برنامه را میبندد و به طور کامل از برنامه خارج میشود. راهنمایی کنید چی کار کنم؟

vcldeveloper
یک شنبه 10 آبان 1388, 23:14 عصر
خب، انتظار دارید وقتی به .end میرسه چیکار کنه؟! وقتی به .end میرسه باید اجرای برنامه را خاتمه بده، اگر خاتمه نده مشکل وجود داره!

در ضمن، برای تاپیک عنوان مناسب انتخاب کنید، و گرنه تاپیک حذف میشه! همه تاپیک های این تالار به نوعی مشکلی در یک برنامه دلفی هستند، پس عنوان شما یک عنوان نامناسب محسوب میشه.

Ahmad Chehreghani
دوشنبه 11 آبان 1388, 00:30 صبح
چرا فرم اصلي شما Login هستش و فرم Main ‌رو در جايگاه نهم داريد ميسازيد؟

Ebrahim Asadi
دوشنبه 11 آبان 1388, 09:32 صبح
سلام
علت مشكل شما همونه كه دوستمون ahmad_che گفتند. اولين فرمي كه پس از دستور Application.Initialize ساخته مي شود (با دستور CreateForm)، فرم اصلي برنامه محسوب مي شود. بستن فرم اصلي برنامه هم باعث بسته شدن برنامه مي شود بنابر اين پس از بسته شدن فرم Login در برنامه شما، كل برنامه بسته مي شود.

سيد مجتبي هاشمي
دوشنبه 11 آبان 1388, 22:02 عصر
چرا فرم اصلي شما Login هستش و فرم Main ‌رو در جايگاه نهم داريد ميسازيد؟

دوست عزیز این فقط نام فرم هست و من در این فرم از کاربر کد کاربری و کلمه عبور را میگیرم که پس از تایید آنها کاربر وارد برنامه یعنی فرم Main میشود. در ضمن قبل از اینکه این مشکل پیش بیاید هم به همین صورت بوده و این مشکل زمانی پیش میآید که من در فرم قرارداد یعنی یازدهمین فرم دکمه ثبت را کلیک میکنم.

سيد مجتبي هاشمي
دوشنبه 11 آبان 1388, 22:07 عصر
سلام
علت مشكل شما همونه كه دوستمون ahmad_che گفتند. اولين فرمي كه پس از دستور Application.Initialize ساخته مي شود (با دستور CreateForm)، فرم اصلي برنامه محسوب مي شود. بستن فرم اصلي برنامه هم باعث بسته شدن برنامه مي شود بنابر اين پس از بسته شدن فرم Login در برنامه شما، كل برنامه بسته مي شود.

دوست عزیز میشه بگین فرم اصلی یعنی فرم Login در این دستورات که در تصویر میبینید کجا بسته میشه؟

سيد مجتبي هاشمي
دوشنبه 11 آبان 1388, 22:10 عصر
در ضمن، برای تاپیک عنوان مناسب انتخاب کنید، و گرنه تاپیک حذف میشه! همه تاپیک های این تالار به نوعی مشکلی در یک برنامه دلفی هستند، پس عنوان شما یک عنوان نامناسب محسوب میشه.

آقای کشاورز میشه لطف کنید، بگین من از چه عناوینی باید استفاده کنم؟ آخه من هر چی فکر کردم عنوانی بهتر از این به ذهنم نرسید. ممنون میشم راهنمایی کنید.

Ahmad Chehreghani
دوشنبه 11 آبان 1388, 23:00 عصر
دوست عزیز این فقط نام فرم هست و من در این فرم از کاربر کد کاربری و کلمه عبور را میگیرم که پس از تایید آنها کاربر وارد برنامه یعنی فرم Main میشود. در ضمن قبل از اینکه این مشکل پیش بیاید هم به همین صورت بوده و این مشکل زمانی پیش میآید که من در فرم قرارداد یعنی یازدهمین فرم دکمه ثبت را کلیک میکنم.

سوال من ربطي به تاپيک شما نداشت و چون پيغام خصوصيتون رو بسته بوديد اين سوال را اينجا پرسيدم.
همانطور که Ebrahim Asadi گفتند اولين فرمي که شما ايجاد ميکنيد برابر فرم اصلي ميشه و اون فرم بايد تا وقتي که مي خوايد برنامه در حالت اجرا بمونه در حافظه مقيم باشه.

A.Nemati
سه شنبه 12 آبان 1388, 04:13 صبح
این مشکل زمانی پیش میآید که من در فرم قرارداد یعنی یازدهمین فرم دکمه ثبت را کلیک میکنم.
سورس كليك شدن اين دكمه رو اگه بگذاريد مي‌شه مشكل رو بررسي كرد