PDA

View Full Version : قرار دادن محتوای فایل متنی در یک رشته

Rasilinkof
دوشنبه 11 آبان 1388, 10:20 صبح
با سلام خدمت دوستان
من میخوام در برنامه ام ورودی یه فایل متنی باشه که از طریق کاربر وارد میشه حالا میخوام
رو محتوای فایل کارهایی انجام بدم تنها روشی که به ذهنم رسید این بود که محتوای فایل رو بریزم داخل یه رشته و بعد اعضای رشته رو تشخیص بدم
ایا درسته؟ یا راه دیگه ای هست؟
من خیلی کار با فایل رو بلد نیستم واسه همین گیر کردم
اگه ممکنه کمک کنید

اَرژنگ
دوشنبه 11 آبان 1388, 10:25 صبح
با سلام خدمت دوستان
من میخوام در برنامه ام ورودی یه فایل متنی باشه که از طریق کاربر وارد میشه حالا میخوام
رو محتوای فایل کارهایی انجام بدم تنها روشی که به ذهنم رسید این بود که محتوای فایل رو بریزم داخل یه رشته و بعد اعضای رشته رو تشخیص بدم
ایا درسته؟ یا راه دیگه ای هست؟
من خیلی کار با فایل رو بلد نیستم واسه همین گیر کردم
اگه ممکنه کمک کنید
لطفاً در مورد مشکل اصلی توضیح بدید، چیزی که توضیح دادید یک روش پیاده کردن مشکلتان است که ممکن است برایه حل مشکل اصلی روش درستی نباشد.

h.jaza
دوشنبه 11 آبان 1388, 12:07 عصر
روشی که مطرح کردین یه راه خیلی ساده برای تعامل با فایل های متنی هستش که هیچ ساختار و شکلی هم ندارن و در واقع می شه گفت به نوعی راحت ترین راه هم هست.

برای درک درست تر مسئله، همون طور که جناب آرژنگ گفتن بیشتر توضیح بدین...

Rasilinkof
چهارشنبه 13 آبان 1388, 10:25 صبح
لطفاً در مورد مشکل اصلی توضیح بدید، چیزی که توضیح دادید یک روش پیاده کردن مشکلتان است که ممکن است برایه حل مشکل اصلی روش درستی نباشد.
باتشکر از توجه تون
مشکل من اینه که میخوام کاربر ورودی خودش رو به یه فایل متنی بده بعد برنامه
محتوای فایل رو بگیره و تشخیص بده که ایا ورودی رشته هست؟ عدد هست؟ یا مخلوطی ار
هر دوی اینها. در واقع میخوام روی ورودی عمل توکن توکن کردن رو انجام بدم
فکر کردم محتوای فایل رو بریزم داخل رشته بعد اجزای رشته رو جدا کنم(با کاراکتر (spsce

بعد تشخیص بدم که حرف هست یا عدد. به طور خلاصه برنامه ای که یه فایل رو از کاربر بگیره
و اعضای اون رو مشخص کنه.
اما مشکل من تو قسمت فایله چه طور محتوای فایل رو بخونم؟

Salar Ashgi
چهارشنبه 13 آبان 1388, 10:56 صبح
خواندن فایل متنی که با توابع کلاس System.IO انجام میشه (File.ReadAllLine ) و برای بررسی عدد

بودن رشته نیز تو سایت روش بسیاری ذکر شده است !

موفق باشید !

اَرژنگ
چهارشنبه 13 آبان 1388, 14:45 عصر
باتشکر از توجه تون
مشکل من اینه که میخوام کاربر ورودی خودش رو به یه فایل متنی بده بعد برنامه
محتوای فایل رو بگیره و تشخیص بده که ایا ورودی رشته هست؟ عدد هست؟ یا مخلوطی ار
هر دوی اینها. در واقع میخوام روی ورودی عمل توکن توکن کردن رو انجام بدم
فکر کردم محتوای فایل رو بریزم داخل رشته بعد اجزای رشته رو جدا کنم(با کاراکتر (spsce

بعد تشخیص بدم که حرف هست یا عدد. به طور خلاصه برنامه ای که یه فایل رو از کاربر بگیره
و اعضای اون رو مشخص کنه.
اما مشکل من تو قسمت فایله چه طور محتوای فایل رو بخونم؟
با سلام،
چیزی که توضیح دادید یکمقداری غیره‌طبیعی به نظر میرسه، اینکه کاربر یک فایل بسازه و بده به یک برنامه که عدد بودن و یا غیره عدد بودن تفکیک بشه عادی نیست.
همانطوری که مدیر بخش فرمودند خواندن فایل و تفکیک اعداد از رشته ۲ چیزه مختلف هستند که بارها اینجا جواب داده شده ولی:
من فکر میکنم که شما مشکل اصلی را توضیح ندادید، چیزی که توضیح دادید روش حلی است که میخواهید برایه انجام دادن یک کار بخصوص استفاده بشه.
اینکه شما فکر میکنید چطوری باید این مشکل حل بشه از مشکل اصلی جداست، اگر میتوانید که مشکل اصلی را بازگو کنید ، بازگو کنید، ولی اگر که نه ، بهترین جواب ، جواب مدیر بخش است.

Rasilinkof
پنج شنبه 14 آبان 1388, 10:16 صبح
با سلام،
چیزی که توضیح دادید یکمقداری غیره‌طبیعی به نظر میرسه، اینکه کاربر یک فایل بسازه و بده به یک برنامه که عدد بودن و یا غیره عدد بودن تفکیک بشه عادی نیست.
همانطوری که مدیر بخش فرمودند خواندن فایل و تفکیک اعداد از رشته ۲ چیزه مختلف هستند که بارها اینجا جواب داده شده ولی:
من فکر میکنم که شما مشکل اصلی را توضیح ندادید، چیزی که توضیح دادید روش حلی است که میخواهید برایه انجام دادن یک کار بخصوص استفاده بشه.
اینکه شما فکر میکنید چطوری باید این مشکل حل بشه از مشکل اصلی جداست، اگر میتوانید که مشکل اصلی را بازگو کنید ، بازگو کنید، ولی اگر که نه ، بهترین جواب ، جواب مدیر بخش است.

از توجه شما ممنونم ولی من دیگه نمیدونم چی باید بگم؟
من این برنامه رو با text box نوشتم یعنی کاربر ورودی رو به textbox میداد و بقیه موارد اتفاق می افتاد. حالا میخوام ورودی رو از فایل بگیرم همین! چطوری نمیدونم
ایا باید یه دکمه بذارم که فایلی رو باز کنه و بعد کاربر ورودی رو وارد فایل کنه و بعد باید اطلاعات رو از فایل بخونم فکر کردم بریزم داخل رشته.امیدوارم تونسته باشم توضیح بدم
ضمنا اگه این مورد قبلا بحث شده درست ولی گشتن بین این همه صفحه کار سختیه به خصوص که موارد مطرح شده مطابق با نظر ادم نباشه
متشکرم

اَرژنگ
پنج شنبه 14 آبان 1388, 10:28 صبح
از توجه شما ممنونم ولی من دیگه نمیدونم چی باید بگم؟
من این برنامه رو با text box نوشتم یعنی کاربر ورودی رو به textbox میداد و بقیه موارد اتفاق می افتاد. حالا میخوام ورودی رو از فایل بگیرم همین! چطوری نمیدونم
ایا باید یه دکمه بذارم که فایلی رو باز کنه و بعد کاربر ورودی رو وارد فایل کنه و بعد باید اطلاعات رو از فایل بخونم فکر کردم بریزم داخل رشته.امیدوارم تونسته باشم توضیح بدم
ضمنا اگه این مورد قبلا بحث شده درست ولی گشتن بین این همه صفحه کار سختیه به خصوص که موارد مطرح شده مطابق با نظر ادم نباشه
متشکرم

این چیزی نیست که شم ا باید بگید، شما یک برنامه‌نویسید کارتان نوشتن برنامه‌ است که یک مشکلی را که از شما درخواست شده را جوابگو باشد. کاربر برایه چه کاری به چنین برنامه‌ای احتیاج دارد؟ هیچ کاربری و یا کارفرمائی به شما توضیح نمیده که روش حل باید این چنین باشد ، ولی میگه که مثلاً ما این فایلها را دریافت میکنیم و برایه کارمان میخواهیم اتوماتیک اینها تفکیک بشند که ایمیل بشه و یا اینکه بایگانی، مثلاً فایلهایی که بایگانی میشند در خط اول یک عدد دارند (فرضاً). حالا شما خودتان را جایه کاربر و یا کارفرما بزارید و توضیحی که اونها (که یک نفر که برنامه‌نویس نیست ) را میده برایه ما بازگو کنید. مشکل واقعی چیزی است که اونها لازم دارند نه راه حلی که یک برنامه‌نویس ممکنه فکر کنه با فرم، باتن و فایل مربوط است. ولی میتوانید یک فایل مثال بفرستید، و بگید که با انتخواب شدن فایل چه انجام بشه، اونوقت جوابتان را درست میکنیم پس میدیم. ما نمیدانیم که چی مطابق با نظر شماست، برایه همین ازتان توضیح بیشتر را خاستا شدیم.