PDA

View Full Version : استفاده از یک برنامه دیگر در برنامه خودم

cazino86
دوشنبه 11 آبان 1388, 19:02 عصر
سلام .

من یک برنامه دارم و میخوام که اون رو در برنامه دیگه ای مورد استفاده قرار بدم . در واقع میخوام در برنامه دوم خودم از برنامه اول استفاده کنم و اون رو مثل یک فرم به برنامه اصلی خودم اظافه کنم و ازش استفاده کنم . آیا میشه این کار رو کرد ؟ اصلا چطور میتونم برنامه اول رو کلا به صورت dll تبدیلش کنم ؟

sunn789
دوشنبه 11 آبان 1388, 22:35 عصر
بسته به اینکه برنامه رو با چی نوشته باشد و خروجی برنامه چی باشه اگه شما برنامه رو در یککلاس نوشته باشی عموما خروجی اون به صورت dll هست و میتونی از قسمت Project منوی Add reference روانتخاب کنی و ادرس dll رو که ساختی بدی و میتونی در پروژه بااستفاده از کلمه Using در سی شازپ وکلمه Import در وی بی استفاده کنی
اما اگه خروجی برنامه قبلی شما یک فایل EXE هست میبایست ز این کد استفاده کنی

System.Diagnostics.Process.Start(FileName by address)

cazino86
سه شنبه 12 آبان 1388, 20:03 عصر
سلام .

برنامه من dll نیست . یه برنامه ویندو فرم هستش و فایل exe داره . روشی که شما گفتی باید اول اون برنامه تصب بشه رو سیستم کاربر و بعد آدرس دهی رو در رنامه دوم انجام بدم که تازه برنامه اول به صورت یک برنامه جدا گانه باز میشه .

من میخوام که کل برنامه اول در برنامه دوم مثل یک فرم باز بشه .

اصلا میتونم کل برنامه اول رو به dll تبدیل کنم ؟

mn_zandy63
چهارشنبه 13 آبان 1388, 01:10 صبح
سلام دوست من، لازم نیست حتما خروجی پروژت فایل dll باشه تا بتونی Add reference ش کنی.
همون فایل exe رو هم میتونی Add reference کنی و از فرم هاش نمونه بسازی و باز کنی.

موفق باشی.

cazino86
یک شنبه 24 آبان 1388, 19:36 عصر
سلام .

من برنامه ای رو که در مسیر زیر قرار داره به برنامه خودم اظافه کردم و اون رو به صورت یک فرم نمایش دادم .
http://www.codeproject.com/KB/miscctrl/FileBrowser.aspx
در برنامه خودم یه دونه ریچ تکست باکس و یک وب بروزر قرار داره . ریچ تکست باکس متن فایل رو نمایش میده و وب بروزر هم یک ویو از خود صفحه(فایل مورد نظر html هستش) . این دو تا کنترل در 3 تب جداگانه قرار دارند . تب اول کنترل ریچ تکست باکس ، تب دوم وب بروزر و تب سوم هم به صورت Split هستش (نصفش وب بروزر نصفش ریچ ...) . فایل مورد نظر بعد از دراگ شدن توسط برنامه ای که در آدرس بالا معرفی کردم در کنترل متنی، متنش نمایش داده میشه و در وب بروزر هم نمایش داده میشه اما چند باری که روی تب ها حرکت میکنم (2 یا 3 بار) برنامه یه ارور میده که من تا حالا باهاش برخورد نکردم . دلیلش از کجا میتونه باشه ؟

mn_zandy63
یک شنبه 24 آبان 1388, 23:12 عصر
سلام دوست من
متن خطا رو بنویس

masmlink
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 14:46 عصر
سلام دوست من
متن خطا رو بنویس

من این کار رو با استفاد ه از راهنماییهای ارائه شده در همین تاپیک با یک پروژه دیگه انجام دادم ولی بدون اینکه خطایی بده از اجرای برنامه خارج می شه .دلیل این چی میتونه باشه؟