PDA

View Full Version : سوال: بسته شدن پورت 1433 از طرف مخابرات

hrj1981
سه شنبه 12 آبان 1388, 15:36 عصر
دوستان سلام
من یک نرم افزار نوشته ام که دیتابیس ان بر روی هاست می باشد و نرم افزار به آن کانکت می شود.مشکل از آنجا شروع شد که پس از نگارش نرم افزار و خرید فضای لازم بر روی هاست این نرم افزار در بعضی از نقاط (استفاده از اینترنت هوشمند یا پر سرعت) به درستی کانکت را انجام می دهد و در جاهای دیگر خیر، پس از پرس و جو از چند ISP متوجه شدم که مخابرات ایران پورت 1433 ( پورت رزو شده MS SQL ) را بر روی اکانتهای دایال آپ بسته است و به زودی این پورت را بروی سایر اکانتها اعم از هوشمند و پر سرعت خواهد بست ، می خواستم ببینم این خبر چقدر صحت دارد و آیا راه حل جایگزینی برای آن وجود دارد؟:ناراحت:

مهدی کرامتی
سه شنبه 12 آبان 1388, 20:30 عصر
این قضیه ربطی به مخابرات ندارد. از ISP مربوطه بخواهید پورت فوق را باز کند.

دفعه قبل از ISP خواستم پورت را باز کند و انجام داد. بعدا دیدم بسته شد. وقتی دوباره درخواست کردم گفتند یک کرم جدید پیدا شده که روی پورت فوق Listen میکند و جلوی اتصال به آن پورت را میگیرد که با اجرای برنام های ضد کرم و آفت روی سرور ISP مشکل برطرف شد.

FastCode
شنبه 17 مهر 1389, 13:19 عصر
کمک.
@delphiassistant:با ISP تماس گرفتم , گفتند کار ما نیست.باید دوباره باهاشون تماس بگیرم؟
مال من 2 هفتست بسته شده.نمیدونم برای ورود مقام معظم رهبری به قم پورت رو فیلتر کردن که دیتابیساشون هک نشه یا کلاً فیلتر کردن تا ابد.:ناراحت:
چند تا دیتابیس دارم که دسترسی فیزیکی بهشون خیلی سخته.
نمیدونم باید چکار کنم.
دوستان لطفاً راهنمایی کنن که port forwarding و alternate port و این چیزها باید چطوری تنظیم بشن چون من هیچ تجربه ای توی این زمینه ندارم.