PDA

View Full Version : گرید ویو و مشگل چند خطی کردن مقدار فیلد طولانی

sh_esharif
سه شنبه 12 آبان 1388, 16:12 عصر
دوستان عزیز سلام،
من یه گریدویو دارم که به هر ستون اون یه width مشخص دادم . اگه طول مقدار هر ستون که از دیتابیس خونده می شه از یه حدی بیشتر بشه ستونهای این گریدویو به اندازه طول هدر های هر ستون کوچک می شن تا اون ستون به حد کافی بزرگ بشه. البته من این مشگل رو هنگام خوندن اطلاعات از بانک اطلاعاتی حل کردم که اگه طول مقدار خونده شده از یه حد بیشتر بود به اون Br اضافه کنه ولی این کار رو باید برای همه مقادیر رشته ای انجام بدم. آیا راه حلی هست که به این کار نیازی نباشه؟
ممنون از وقتی که می ذارین.

e-arasteh
سه شنبه 12 آبان 1388, 16:54 عصر
آره که داره
اون فیلد رو تو grid تبدیل کن به template field و label توش رو بهش width مشخص بده خودش اگه بخواد بزرگتر بشه میره خط بعد

sh_esharif
چهارشنبه 04 آذر 1388, 20:24 عصر
دوست عزیز شما که این رو تست نکردی چرا جواب می دی؟ اگه یه Label ساده روی صفحه بذاری و بهش متن طولانی بدی مگه WordWrap می شه که توی گرید بشه. اگه می شد که اینهمه تو اینترنت روش بحث نمی شد.

Mostafa_Dindar
چهارشنبه 04 آذر 1388, 20:47 عصر
دوست عزیز شما که این رو تست نکردی چرا جواب می دی؟ اگه یه Label ساده روی صفحه بذاری و بهش متن طولانی بدی مگه WordWrap می شه که توی گرید بشه. اگه می شد که اینهمه تو اینترنت روش بحث نمی شد.
دوست من اين كار عوض تشكرت بود ؟
بله كه wrap ميشه چرا كه نه ؟ اگه شما طول سلول يا container اي كه ليبل در اون قرار گرفته رو محدود كنيد متن شكسته ميشه .
همچنين جواب ايشون صحيح بود .فقط بايد خاصيت <ControlStyle Width="20px" /> رو مقدار دهي كني .
تنها در صورتي طول ستون كمتر نميشه كه متن Header از كلمات بزرگ تشكيل شده باشه . به عبارتي مثلا Header شامل يك كلمه بزرگ باشه .
مثل FirstNameAndLastName در اين صورت متن سلول كوچكتر از طول اين كلمه نميشه . بهتر كه اونو مثل :
FirstName and LastName بنويسي .

sh_esharif
شنبه 07 آذر 1388, 14:40 عصر
دوست عزیز وقتی من تمام کدهایی که برای wordwrap کردن متن درون label هر گرید گذاشته بودم پاک کردم و به label هر گرید, width دادم و دیدم که مشگل هنوز سر جاشه انتظار دارید تشکر کنم. میشه شما یه لطفی بکنین یه label ساده روی صفحه بذارین و اونو WordWrap کنین و وقتی جواب گرفتین کد اونو برای من بذارین؟
اگه جواب داد من از شما دو نفر معذرت می خوام و ازتون تشکر می کنم.

Himalaya
شنبه 07 آذر 1388, 15:50 عصر
اگه جواب داد من از شما دو نفر معذرت می خوام و ازتون تشکر می کنم

دنیا منتظر تشکر من و شما از هم نمیمونه
معذرت خواهی رو میتونی انجام بدی :لبخندساده:

Mostafa_Dindar
شنبه 07 آذر 1388, 15:57 عصر
دوست عزیز وقتی من تمام کدهایی که برای wordwrap کردن متن درون label هر گرید گذاشته بودم پاک کردم و به label هر گرید, width دادم و دیدم که مشگل هنوز سر جاشه انتظار دارید تشکر کنم. میشه شما یه لطفی بکنین یه label ساده روی صفحه بذارین و اونو WordWrap کنین و وقتی جواب گرفتین کد اونو برای من بذارین؟
اگه جواب داد من از شما دو نفر معذرت می خوام و ازتون تشکر می کنم.

شما دوست من دقت نكردي من چي گفتم . شما بايد فيلد هاتو تبديل به TemplateField كني و به ControlStyle مقدار بدي نه به Lable . مثلا اينطوري :

<ControlStyle Width="30px" />حالا براي اينكه كاملا مطمئن بشي پروژه رو برات ميزام .
اينجا هم وقتي كه مقدار 30 به ControlSyle دادم . همونطور هم كه قبلا گفتم در صورتي كه كلمه به هم چسبيده بزرگ باشه ديگه شكسته نميشه . :

sh_esharif
سه شنبه 10 آذر 1388, 11:24 صبح
دوستان عزیز سلام
حق با شما بود. من از شما (e-arasteh ، Lastphoenix ، karaji333 ) و تک تک اعضای این سایت عذر می خوام. تشکر هم تنها کاری بود که می تونستم بکنم.