PDA

View Full Version : اكتيوايكس

ali190
سه شنبه 12 آبان 1388, 20:12 عصر
با سلام خدمت اساتيدمحترم
من چندتا سئوال ساده در باره اكتيوايكس داشتم:
1-وقتي من از يه اكتيوايكس در برنامه استفاده ميكنم زماني كه اون برنامه رو از رايانه خودم به يه رايانه ديگه انتقال ميدم بازهم اون اكتيوايكس عمل ميكنه يا نه بايد خود اون اكتيوايكس هم به صورت جدا با برنامه منتقل بشه.
2-اگر من اكتيوايكس رو تو رايانه خودم رجيستر كردم توي رايانه ديگه هم بايد دوباره اونو رجيستركرد؟
3- چطور ميتونم از توي اينترنت اكتيوايكسهاي خوب و فول (بدون نياز به رجيستر) گيربيارم(معرفي سايت)
4-نحوه رجيستر كردن اكتيو ايكسها رو هم بگيد.
خواهش ميكنم به سئوالاتم پاسخ بديد ، من مطالب قبلي سايتو خوندم ولي چيزي دستگيرم نشد.خواهشاً يجور توضيح بديد كه من سر دربيارم.
ممنونم از لطف شما اساتيد.

amirzazadeh
چهارشنبه 13 آبان 1388, 07:56 صبح
با سلام خدمت اساتيدمحترم
من چندتا سئوال ساده در باره اكتيوايكس داشتم:
1-وقتي من از يه اكتيوايكس در برنامه استفاده ميكنم زماني كه اون برنامه رو از رايانه خودم به يه رايانه ديگه انتقال ميدم بازهم اون اكتيوايكس عمل ميكنه يا نه بايد خود اون اكتيوايكس هم به صورت جدا با برنامه منتقل بشه.
2-اگر من اكتيوايكس رو تو رايانه خودم رجيستر كردم توي رايانه ديگه هم بايد دوباره اونو رجيستركرد؟
3- چطور ميتونم از توي اينترنت اكتيوايكسهاي خوب و فول (بدون نياز به رجيستر) گيربيارم(معرفي سايت)
4-نحوه رجيستر كردن اكتيو ايكسها رو هم بگيد.
خواهش ميكنم به سئوالاتم پاسخ بديد ، من مطالب قبلي سايتو خوندم ولي چيزي دستگيرم نشد.خواهشاً يجور توضيح بديد كه من سر دربيارم.
ممنونم از لطف شما اساتيد.
سلام
دوست من سلام
ببين اين تاپيك به دردت ميخوره
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=108470&highlight=register
.....................
موفق باشيد

ali190
چهارشنبه 13 آبان 1388, 10:30 صبح
من به اون لينك سر زدم ولي هنوز هم ابهام دارم.
سئوالم رو دوباره تكرار ميكنم:
اگر بانك اطلاعاتي مورد نظر را بر روي يك كامپيوتر ديگر اجرا كنيم آن اكتيو ايكس اجرا نميشود و همين مشكل در حالت share بانك اطلاعاتي نيز وجود دارد
چطور ميشه اين اكتيوايكس هارو در كامپيوتر مقصد رجيستر كرد(اصلاً چرا بايد اونارو رجيستر كرد؟)
دوستان در اين مورد دو روش رو در اون لينك بالا پيشنهاد كرده بودن:

برای این منظور اکتیوایکس شما باید بصورت اتوماتیک در کامپیوتر مقصد رجیستر بشه. برای این منظور 2 تا از بهترین راهها رو پیشنهاد میکنم:

یکی اینکه با استفاده از برنامه های setup ساز اینکار انجام بشه مثل InstallSheild که راهنمای استفادش بصورت pdf در همین سایت موجوده که نیاز به جستجو داره...

روش دیگه اینه که بصورت دستی و با استفاده از کد زیر اکتیوایکس مورد نظرتون رو رجیستر کنید :

کد:

Shell "regsvr32 " & Chr(34) & Path & Chr(34)

از اساتيد محترم خواهش ميكنم با توجه به با اهميت بودن موضوع و نظر به اينكه با اين ابزارها(اكتيوايكس) برنامه نوشته شده فوق العاده حرفه اي تر و كاربردي تر ميشه به صورت اجمالي به ايم موضوع نگاه نكنند و قدم به قدم موضوع رو باز كنند(در مورد هر دو روش رجيستر كردن)
مثلاً در مورد روش دوم رجيستر كردن فقط كد رو گفتن ولي نحوه استفاده از اون شرح داده نشده.
اگه ميشه هر دو روش رو با يه مثال كاربردي براي ما روشن كنيد.(مثال: يه فايل اكسس با يه اكتيوايكس كه بعد از دانلود با هردو روش گفته شده در بالا در كامپيوتر مقصد (كامپيوتر فرد دانلود كننده) رجيستر بشه).
در ضمن فرق بين ocx و dll چيه؟آيا روش رجيستر كردن اين دو با هم فرق داره؟
واقعاً از حسن نظر شما دوستان بزرگوار كمال تشكر را دارم.

ali190
پنج شنبه 14 آبان 1388, 09:00 صبح
ميشه از دو روش بالا مثال ارائه كرد؟