PDA

View Full Version : چطور براي بانكم رمز ورود بگذارم ؟

xvision
سه شنبه 12 آبان 1388, 23:46 عصر
لطفا دوستان راهنمايي كنن كه اگر من بخوام براي يكي از بانك هام رمز عبور بگذارم چيكار بايد بكنم ؟
فرضا من توي SQLexpress2005 دو تا بانك داشته باشم ميخوام پسورد هركدوم با ديگري متفاوت باشه
ممنون

AminSobati
چهارشنبه 13 آبان 1388, 13:06 عصر
Password برای ورود به کل SQL Server میشه تعریف کرد. این در مرحله ساخت Login تعریف میشه. در مرحله بعد، برای اون لاگین باید در دیتابیس مربوطه Username بسازید. یک لاگین اگر در دیتابیسی فاقد Username باشه قادر به ورود به اون دیتابیس نخواهد بود

xvision
چهارشنبه 13 آبان 1388, 13:28 عصر
جناب ثباتي ممنون از راهنماييتون
من الان بايد دقيقا چيكار كنم ؟! بانك من SQLexpress2005 هست كه با windows Authentication بهش متصل ميشم برنامه ام رو هم ساختم وهمه چيز حله ولي حالا ميبينم هر كسي از راه برسه و بخواد ميتونه بانكم رو اتچ كنه توي SQLserver و تمام جداول و Sp هام رو ببينه بنابراين ميخوام اين راه رو مسدود كنم
پيشنهاد شما چيه ؟!
بازم ممنون

AminSobati
چهارشنبه 13 آبان 1388, 21:30 عصر
به Management Studio دسترسی دارین؟

xvision
پنج شنبه 14 آبان 1388, 00:16 صبح
بله لطفا بگين چيكار كنم
با تشكر

shahab2025
پنج شنبه 14 آبان 1388, 00:25 صبح
حالا ميبينم هر كسي از راه برسه و بخواد ميتونه بانكم رو اتچ كنه توي SQLserver و تمام جداول و Sp هام رو ببينه بنابراين ميخوام اين راه رو مسدود كنم
پيشنهاد شما چيه ؟!سلام آقای ثباتی
برداشت من از حرف دوستمون اینه که نمیخواد دیتابیس attach بشه . برای من هم جالبه که بدونم راه حلی برای این موضوع هست ؟

لطفا راهنمایی بفرمایید

xvision
پنج شنبه 14 آبان 1388, 10:35 صبح
ببينيد من مي خوام دسترسي ديگران رو به بانك برنامه ام تا حد ممكن كاهش بدم
حالا از هر روشي كه ممكنه . اون چيزي كه به فكر خودم رسيده بود پسورد دار كردن ورود به بانك بود
اگر راههاي مختلفي ميشناسين يه جوري كه منه آماتور بفهمم كمكم كنيد

xvision
شنبه 16 آبان 1388, 11:39 صبح
پس چي شد ؟!!
قرار بود يه چيزهايي بهم بگيد .....:متفکر:

AminSobati
شنبه 16 آبان 1388, 15:18 عصر
موضوع سطح دسترسی در داخل دیتابیس با موضوع Attach نشدن جداست. در Instance مربوطه قسمت Security>Logins میبایست لاگینهای اضافی رو حذف کنید. مثلا در نسخه 2005 لاگینی به نام Builtin\Administrators بعد از نصب SQL Server مشاهده میشه. به این واسطه، همه Adminهای ویندوز، در SQL Server هم Admin خواهند بود. پس لاگین دلخواه رو بسازین و عضو گروه Sysadmin کنین تا مدیریت SQL Server رو بعهده بگیره.
برای Attach نشدن دیتابیس در SQL Server دیگر، از نسخه 2008 امکان TDE معرفی شد که در همین Forum براش مطلب وجود داره