PDA

View Full Version : تغییر رنگ یه button با رفتن موس روی آن

yekta64
چهارشنبه 13 آبان 1388, 09:31 صبح
سلام
چطور می تونم رنگ یه باتون رو وقتی موس رو آن می ره تغییر داد و با برداشتن موس به رنگ اولیه بر گردده؟

alireza_s_84
چهارشنبه 13 آبان 1388, 12:19 عصر
سلام:
این کد رو به Button اضافه کنید:

onmousoever="this.style.backgroundColor='#551055';"

h.jaza
چهارشنبه 13 آبان 1388, 17:10 عصر
این روش خوبی نیست، بهتر اینه که یه CSS وسش در نظر بگیری و بگی:

.NameOfClassThatAssignToTheButton : hover
{
color: .... ;
}

alireza_s_84
چهارشنبه 13 آبان 1388, 18:29 عصر
این روش خوبی نیست، بهتر اینه که یه CSS وسش در نظر بگیری و بگی:

.NameOfClassThatAssignToTheButton : hover
{
color: .... ;
}

دوست عزیز اینکار شما نیازمند فایل HTC برای مرورگر اینترنت اکسپلور است و ضمنا کلاس کاذب Hover توی تمامی مرورگرها ساپورت نمیشه . (کلاس کاذب Hover تنها برای تگ a در تمامی مرورگرها استاندارسازی شده)
بهتر از مثالی که من زدم اینه که یک کلاس تعریف کنید و وقتی موس روی المنت مورد نظر رفت کلاسش رو عوض کنیم.
موفق باشید

h.jaza
چهارشنبه 13 آبان 1388, 20:20 عصر
اه، ببخشید من با Link Button اشتباه گرفتم. حرف شما در این باب درسته ولی منظورت از کلاس کاذب رو نمی فهمم، یعنی چی؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟

ضمنا پیشنهادیتون درسته و خوبه، حتی میشه با JQuery هم البته پیاده سازیش کرد...

emad_67
چهارشنبه 13 آبان 1388, 23:09 عصر
ولی منظورت از کلاس کاذب رو نمی فهمم، یعنی چی؟ کلاس های کاذب کلاسی هستند که استایلی رو در شرایط مختلف بر روی یک المان html اعمال می کنن که با دو نقطه (:) هم بعد از نام المان یا کلاس اون مشخص میشن. مثل همین hover که خود شما نوشتی یک کلاس کاذب هست که در زمان قرار گیری موس بر روی یک المان استایل مورد نظر رو نسبت میده.
کلاس های کاذب دیگه ای هم هستند مثل visited, link, after, before, first-child, first-letter و ...

البته مشکل شناسایی کلاس های کاذب توسط ie توی نسخه ی 8 رفع شده و الان برای هر المانی میشه ازش استفاده کرد، اما همچنان باید به فکر نسخه های قبل هم بود.

h.jaza
پنج شنبه 14 آبان 1388, 10:14 صبح
منظور من این بود که چرا کاذب؟

alireza_s_84
پنج شنبه 14 آبان 1388, 11:08 صبح
منظور من این بود که چرا کاذب؟
در مورد تعریفش دوستمون توضیح دادن ولی چرا کاذب؟
چون وقتی این کلاس رو به تگی نسب میدیم زمانی خودش رو نشون میده که عمل خاصی(مثلا MoseOver) صورت بگیره.
موفق باشید