PDA

View Full Version : کار با SQL SERVER 2000 در سی شارپ

farzane_fn
چهارشنبه 13 آبان 1388, 21:13 عصر
سلام خدمت همه اساتید بزرگوار:
دوستان اول بگم در مورد مطلبی که می خوام بنویسم سرچ کردم مطالبی رو هم بدست آوردم ولی چون تازه کارم اصلا متوجه نشدم که چی به چی هست. راستش رو بخواین من می خوام در برنامم از SQL SERVER 2000 استفاده کنم. اما طریقه کار کردن اون توی سی شارپ رو یاد ندارم. (سرچ هم کردم چیزی دست گیرم نشد:ناراحت:).یه جایی نوشته بود اول باید جدولهای اون رو توی سی شارپ بسازیم! حالا من نمی دونم که جدولها رو توی خود SQL بسازم یا از توی سی شارپ. با توجه به این نکته که من در مورد این موضوع اطلاعاتم نزدیک به صفر است اگه ممکنه منو راهنمایی کنین. ممنون خواهم شد..
با تشکر..

Majid&Masoud
چهارشنبه 13 آبان 1388, 22:07 عصر
سلام
ما که خودمون همیشه جدول هارو تو SQL Server میسازیم برای استفاده از اونا هم این خط رو باید تو قسمت تعریف متغیر بنویسید

SqlConnection conn = new SqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=Database Name;Integrated Security=True");

البته قبلش باید این خط رو در کنار using های دیگتون بنویسید

using System.Data.SqlClient;

این یه مثال خیلی ساده از کار با دیتابیسه.روی UI اصلا توجه نکنید هدفمون اینه که نحوه اتصال برنامه به DB رو ببینید.حرفه ای نیست ولی برای شروع بد نیست:لبخند:

farzane_fn
چهارشنبه 13 آبان 1388, 22:58 عصر
سلام
ما که خودمون همیشه جدول هارو تو SQL Server میسازیم برای استفاده از اونا هم این خط رو باید تو قسمت تعریف متغیر بنویسید

SqlConnection conn = newSqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=Database Name;Integrated Security=True");

البته قبلش باید این خط رو در کنار using های دیگتون بنویسید

using System.Data.SqlClient;

این یه مثال خیلی ساده از کار با دیتابیسه.روی UI اصلا توجه نکنید هدفمون اینه که نحوه اتصال برنامه به DB رو ببینید.حرفه ای نیست ولی برای شروع بد نیست:لبخند:
یه دنیا ممنون.سورستون رو دانلود کردم.هنگام اجرا شدن ارور می داد.یکی از دو علت زیر می تونه باشه:اول اینکه ممکنه شما از نسخه sql server 2000 استفاده نکردین و از نسخه های بالاتر اون استفاده کردین. احتمال دوم که قوی تره اینه که فایل حاوی جدولهای اس کیو ال تون رو نفرستادین تا من attach کنم. اگه شما می تونین تشخیص بدین خطا کدومه لطف کنین بگین تا برطرفش کنم..
با تشکر..

saeeedft
چهارشنبه 13 آبان 1388, 23:54 عصر
سلام دوست عزیز یه پیشنهاد................. خدایی نکرده ازم دلخور نشید یه وقت، به نظر من شما چون تازه شروع کرید اول یه کتاب بخونید(در مورد اشیای ado) بعد مثال های اونو کامل انجام بدید، بعد از اون به طور کامل میتونید از نمونه کدهایی که بچه ها زحمت میکشن و میذارن استفاده کنی و در عین حال خودتون به راحتی میتونید اونو تحلیل کنید، چون اینجور کارتون دیر پیش میره و در ضمن شاید یه مطلب رو خوب نفهمید و به صورت حفظی وار یه کاری رو انجام بدید، البته این نظر منه، اگه سوالی هم داشتید اگه بتونم حتما کمک میکنم، شاد باشید

hakelberfin
پنج شنبه 14 آبان 1388, 00:02 صبح
ازاینکد برای دیتابیس استفاده کن

hakelberfin
پنج شنبه 14 آبان 1388, 00:12 صبح
با عرض پوزش فایل دیتابیس یادم رفته بود
این کامله