PDA

View Full Version : اشکال در استفاده از بارکد در web app

Hossein Bazyan
چهارشنبه 13 آبان 1388, 21:35 عصر
سلام

هنگام خواندن بارکد در ویندوز اعداد یا حروف موجود در بارکد در تکست باکس فعال نمایش داده میشود اما در وب همزمان که اعداد بارکد در تکست باکس فعال نمایش داده میشود همزمان پنجره history هم باز میشود. خیلی جستجو کردم در اینترنت اما چنین مشکلی رو ندیدم . از دوستان کسی تجربه در این زمینه ندارند؟

Hossein Bazyan
پنج شنبه 14 آبان 1388, 13:55 عصر
سلام
دوستا تابحال به این مشکل برخورد نکرده اند؟

kiosksoft
شنبه 16 آبان 1388, 17:33 عصر
دوست عزیز

سوالتون مبهم هستش ،بیشتر توضیح بدید!

از بارکد خوان PS2 استفاده میکنید یا Serial ؟

و اینکه از چه نوع بارکدی استفاده مینمایید؟

Hossein Bazyan
شنبه 16 آبان 1388, 18:13 عصر
دوست عزیز

سوالتون مبهم هستش ،بیشتر توضیح بدید!

از بارکد خوان PS2 استفاده میکنید یا Serial ؟

و اینکه از چه نوع بارکدی استفاده مینمایید؟
سلام
فکر نکنم سوالم زیاد مبهم باشه ببین من بارکدخوانم رو از طریق usb وصل میکنم . اگر در هر کدام از براوزرهای فایرفاکس و IE و Chrom بارکد رو میخوانم بارکد در تکست باکسی که فوکوس داره نمایش داده میشود اما همزمان پنجره History هم فعال میشه انکار کاربر Ctrl+h را فشار داده .

kiosksoft
یک شنبه 17 آبان 1388, 16:48 عصر
دوست عزیز

جواب سوالهای من رو ندادید! اما ظاهرا شما از بارکد خوان PS2 استفاده میکنید .(یعنی جواب سوال اول)

اما در مورد سوال دوم خودم بیشتر برات توضیح میدم. در کل چند نوع بارکد وجود دارد که هر کدام قوانین خاص خود تبعیت میکنن , نوعی از بارکد ها هستن که میتوانند کاراکتر ها و کدهایی مانند ctrl+h رو در خود نگهداری کنن مانند بارکد PDF417 . حالا شما بفرمایید از کدام نوع بارکد استفاده میکنید؟

شما میتوانید از نرم افزار notepad برای خواندن بارکد استفاده کنید ، ببینید در notepad دقیق چی رو ارسال میکند، و پاینکه پایان خط enter میخوره یا خیر ؟

Hossein Bazyan
یک شنبه 17 آبان 1388, 17:06 عصر
دوست عزیز

جواب سوالهای من رو ندادید! اما ظاهرا شما از بارکد خوان PS2 استفاده میکنید .(یعنی جواب سوال اول)

اما در مورد سوال دوم خودم بیشتر برات توضیح میدم. در کل چند نوع بارکد وجود دارد که هر کدام قوانین خاص خود تبعیت میکنن , نوعی از بارکد ها هستن که میتوانند کاراکتر ها و کدهایی مانند ctrl+h رو در خود نگهداری کنن مانند بارکد PDF417 . حالا شما بفرمایید از کدام نوع بارکد استفاده میکنید؟

سلام
دوست عزیز من نوع بارکدها را میشناسم مشکل من از نوع بارکد نیست . ببین هر نوع بارکدی رو که میخواهم بخوانم ( در براوزر ) همین مشکل رو دارم

شما میتوانید از نرم افزار notepad برای خواندن بارکد استفاده کنید ، ببینید در notepad دقیق چی رو ارسال میکند، و پاینکه پایان خط enter میخوره یا خیر ؟

فکر جالبی بود، من در ++ Notpad بارکد رو خوندم نتبجه جالب بود اولی بار که خوانده میشه کدهای CR و LF به انتهای بارکد میچسپه و بار دوم که خونده میشه هیچی اضافه نمیشه بار سوم دوباره کدها اضافه میشن و این تصاعد ادامه دارد یعنی در خواندنهای فرد هر بار این کدها به انتهای عدد خونده شده اضافه میشه!!
ایا راهی برای از بین بردن آنها وجود دارد؟ ( در محیط ویندوز راحته اما در وب نمیدانم )

kiosksoft
سه شنبه 19 آبان 1388, 17:11 عصر
ایا راهی برای از بین بردن آنها وجود دارد؟

از جاوا اسکریپت استفاده کنید ، حل میشه . طوری هنگام ورود داده به یک کنترل TextBox داده ها را فیلتر کنید.

Hossein Bazyan
سه شنبه 19 آبان 1388, 18:17 عصر
از جاوا اسکریپت استفاده کنید ، حل میشه . طوری هنگام ورود داده به یک کنترل TextBox داده ها را فیلتر کنید.
سلام

کد جاوا اسکریپتش را نمیدانم اگه امکانش هست لطفا بنویسید
قبل از Textbox ی که فوکوس داره کنترل واردش بشه خود IE این کدها رو میگیره یعنی اگر بارکد را در حالی که فوکوس روی IE میباشد بخوانیم ( هیچ تکست باکسی فوکوس نداشته باشه ) باز هم همین پنجره باز میشه .