PDA

View Full Version : سوال: آموزش SQL از مبتدی تا حرفه ای

saeedzx
چهارشنبه 13 آبان 1388, 22:02 عصر
سلام اساتید محترم
من ویژوال بیسیک کار می کنم اما تا حالا با Sql کار نکردم یعنی من میخوام از پایه یاد بگیرم
من می خوام بدونم

اول کدوم SQL بهتر ؟؟؟ 2000 یا 2005 یا 2008 ؟

روش ساخت بانک اطلاعاتی SQL چه فرمی یعنی مثل اکسس یا نه ؟؟

اگه مقاله آموزشی در این رابطه در اختیار من بذارید خیلی خیلی ممنونتون می شم

محمد سلیم آبادی
چهارشنبه 13 آبان 1388, 22:11 عصر
سلام،
اگر می خواهین زیر بنایی SQL را یادبگیرین بهترین کتابهایی که در جهان برای این منظور وجود دارد کتابهای فردی به نام Itzik Ben_Gan's است.
این فرد نویسنده چندین کتاب در مورد T-SQL بوده و کتابهایش را انتشارات Microsoft چاپ کرده است.
از جمله کتابهای ایشون کتاب زیر است:
Inside Microsoft SQL Server T-SQL 2005/2008 Querying/Programming

مطمئنا نسخه های جدیدتر SQL Server قابلیت ها و امکانات بیشتری را برای کاربران در اختیار می گذارد.

برای ساخت بانک هم از طریق Wizard این امکان وجود دارد و هم از طریق script نویسی.

shahab2025
چهارشنبه 13 آبان 1388, 23:20 عصر
من ویژوال بیسیک کار می کنم اما تا حالا با Sql کار نکردم سلام
من متوجه نشدم . شما اگر sql کار نکرده اید حتما از بانک اکسس استفاده میکردید که در این صورت خیلی از دستورات sql را بلدید (چون خیلی به هم شبیه هستند):لبخند:

یه پروژه شروع کن با بانک sql مطمئن باش به مشکلی نمیخوری که نتونی حل کنی
در ضمن در sql یک book online هست که خیلی بهت کمک میکنه.

قربون محیط sql2008 هم بشم که کلاً شبیه net. شده که نگران غریبه بودنت هم نباشی:بامزه:

saeedzx
پنج شنبه 14 آبان 1388, 09:23 صبح
دوستان واقغلا از لطفتون ممنونم

خب می شه یک فیلم آموزشی فقط از ساختن بانک اطلاعاتی SQL یا روش ساختن رو برام بذارین چون من اصلا نمی دونم چه جوری باید بانک رو ایجاد کنم

mammad_asir
پنج شنبه 14 آبان 1388, 15:44 عصر
یه کتاب در مورد اس کیو ال یا سی شاره مثل همین جعفر نژاد بگیر تو 5 صفحه به تو میگه چه کار کنی سعی نکن از همون اول بری سراغ زبون اصلی!!!!!!!!!

shahab2025
شنبه 16 آبان 1388, 00:43 صبح
خب می شه یک فیلم آموزشی فقط از ساختن بانک اطلاعاتی SQL یا روش ساختن رو برام بذارین چون من اصلا نمی دونم چه جوری باید بانک رو ایجاد کنم

سلام
برای بانک جدید، روی databases کلید راست موس را زده و new database را انتخاب میکنی
یک نام جدید میدی و ok میکنی

سپس وارد بنک شده و روی tables کلیک سمت راست را زده و اولین table را هم میسازی (ساختنش مثل اکسس است و در آخر نام جدول را ازت میپرسه)

به همین روال ادامه بده یهو میبینی :متعجب:یه بانک اطلاعاتی گنده داری:قهقهه:

به همین راحتی... به همین خوشمزگی