PDA

View Full Version : ایجاد یک table در دیتابیس از طریق کد نویسی. البته کد نویسی در محیط دات نت نه خود SQL

mina.net
چهارشنبه 13 آبان 1388, 22:13 عصر
سلام دوستان
از آنجای که جناب mani_rf اشتباه متوجه شده و تاپیک منو به جای منتقل کردن که یکی کلاش هم اونطرفا بیفته نمی ره برداره این تاپیک رو دوباره مطرح می کنم.

من می خوام در برنامه ام با استفاده از کد نویسی یک اسکریپت رو اجرا کنم ویک table به دیتابیس موجودم اضافه کنم و یا از طریق sqlcomand . لطفا دوستانی که می دونن چطور باید این کار رو کرد راهنمایی کنن البته با مثال لطفا

shahab2025
چهارشنبه 13 آبان 1388, 22:36 عصر
سلام

همون دستوری را که میخواهی در sql بنویسی جلوی sqlcommand قرار بده و اجرا کن

به همین سادگی:بامزه:

majid_vb_2008
پنج شنبه 14 آبان 1388, 08:55 صبح
سلام

همون دستوری را که میخواهی در sql بنویسی جلوی sqlcommand قرار بده و اجرا کن

به همین سادگی:بامزه:

اگر امكان داره دستورات رو يكم توضيح بديد من بلد نيستم :خجالت:

Mani_rf
پنج شنبه 14 آبان 1388, 10:11 صبح
mina.net عزیز؛ ایجاد یک جدول در یک دیتابیس به بخش VB.Net مربوط نمی باشد. شما با هر زبان برنامه نویسی که کار می کنید ، برای ایجاد یک جدول باید و باید از فرمان های SQL و یا LINQ استفاده نمایید که هیچ یک از این دو به بخش VB.Net مربوط نیست. تاپیک شما اتفاقی به بخش دیگر انتقال داده نشد. لطفا به تصمیم مدیران بخش ها احترام بگذارید.

برای ایجاد یک جدول جدید در یک دیتابیس در VB.Net یا هر زبان دیگری از Net. از فرمان Create Table که جز دستورات SQL است استفاده می شود، برای انجام این کار شما می توانید به صورت زیر عمل کنید :

Dim SqlCon As New OleDb.OleDbConnection("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=F:\Documents and Settings\Doostan\My Documents\DB.accdb")
Dim SQlComm As New OleDb.OleDbCommand("CREATE TABLE Customer(name text(40))", SqlCon)
SqlCon.Open()
SQlComm.ExecuteNonQuery()
SqlCon.Close()

نمونه کد بالا برای دیتابیس Access آماده شده ، در صورتی که از SQL Server ، Oracel و یا هر دیتابیس دیگری استفاده می نمایید ، باید قسمت ایجاد Connection و نوع فیلد را به نسبت آن تغییر دهید.

موفق باشید...