PDA

View Full Version : مرتب کردن کنترل های فرم

AliRezaPro
چهارشنبه 13 آبان 1388, 22:32 عصر
سلام
جدیدا دارم ASP کار میکنم مشکلی که دارم باحاش اینه که تو کتاب نوشته از منوی Layout برید Absolute را انتخاب کنبد تا بتونید ابجکتها رو مرتب کنید
چرا پس من اصلا منوی Layout ندارم؟کلا چیجوری باید مرتب کنم؟حتما باید با CSS استایل بدم یا راه دیگه ایی هم هست؟

kardo.software
پنج شنبه 14 آبان 1388, 10:14 صبح
راستش منم یه سالی میشه ASP.Net کار می کنم ، خیلی دنبال یه روش راحت و آسون برای مرتب سازی صفحه گشتم ، بالاخره به این نتیجه رسیدم که باید همه چیزو خودم با table ها و CSS باید مرتب کنم.

Aidin
پنج شنبه 14 آبان 1388, 10:33 صبح
توصیه می کنم به جای استفاده از Table از Div استفاده کنید.

AliRezaPro
پنج شنبه 14 آبان 1388, 10:49 صبح
پس چرا صفحه ی 711 آقای هاشمیان نوشته " و سپس از منوی layout نحوه ی قرار گیری آنها را در فرم به Absolute تغییر دهید؟" یعنی اون فقط تو نسخه هی قدیمی ئیژوال استودیو بود؟

Hossein Bazyan
پنج شنبه 14 آبان 1388, 13:48 عصر
پس چرا صفحه ی 711 آقای هاشمیان نوشته " و سپس از منوی layout نحوه ی قرار گیری آنها را در فرم به Absolute تغییر دهید؟" یعنی اون فقط تو نسخه هی قدیمی ئیژوال استودیو بود؟
سلام
منوی layout و Absolute با باز شدن منوی style باز میشوند. برای باز کزدن style هم روی صفحه کلیک راست کن تا آنرا ببینی

در ضمن بهترین شیوه استفاده از css و div و tabel همانظور که دوستان اشاره کردن میباشد.

AliRezaPro
پنج شنبه 14 آبان 1388, 16:43 عصر
منظورتون کجاست؟روی کنترل و تولبار و هر جایی کلیک میکنم همچین چیزی نیست!
تو تولبار Style هست اونم میزارم absoulto نیست ! Layout هم اظافه کردم در تولبار ولی ..روی فرم هم کلیک میکنم ولی نیست
کجاست این صفحه؟

Hossein Bazyan
پنج شنبه 14 آبان 1388, 17:00 عصر
منظورتون کجاست؟روی کنترل و تولبار و هر جایی کلیک میکنم همچین چیزی نیست!
تو تولبار Style هست اونم میزارم absoulto نیست ! Layout هم اظافه کردم در تولبار ولی ..روی فرم هم کلیک میکنم ولی نیست
کجاست این صفحه؟
سلام
دوست عزیز شما یه جدول یا یه div ایحاد کن و داخل آنها رایت کلیک کن ببین هست یا نه ؟ در ضمن روی هر شی رایت کلیک کنی هست .
به شکل زیر توجه کن

AliRezaPro
پنج شنبه 14 آبان 1388, 17:41 عصر
روی هر ابجکتی رایت کلیک میکنم نیست ! رفتم تو بخش Customize از تب Commands دکمه ی Rearrange Commands رو زدم وAdd Style Rule , Building Style ) Style )رو به منوی File اضافه کردم ولی روی هر کنترلی میرم و از منو گزینشو میبینم ، بصورا Disable هست !
خیلی عجیبه ! شما نسخه ی VS تون چنده ؟
Table هم ایجاد کدم و داخلش textbox گذاشتم ولی بازم گزینه ی Style نیست

slashslash2009
پنج شنبه 14 آبان 1388, 18:01 عصر
اگه از vs 2008 استفاده می کنی منوی layout وجود نداره واسه اینکه بتونی کنترلاتو حرکت بدی این کارو بکن اولا بهتره که هر کنترلیتو تو یه div درست کنی و اونوقت div رو انتخاب کنی بعد وارد منوی format بشی گزینه position را انتخاب کن که یک فرمی باز میشه شبیه به یکی از فرمهای office هست حالا هرچی بعدش تو قسمت positioning style گزینه Absolute رو انتخاب کن. البته یک سری از کنترلا رو نمی خواد تو div بزاری ولی بعضیهاشونو مخصوصا label هارو باید تو div بزاری بعدا اون کارو انجام بدی یعنی برو تو منوی format\position\absolute

Hossein Bazyan
پنج شنبه 14 آبان 1388, 18:02 عصر
روی هر ابجکتی رایت کلیک میکنم نیست ! رفتم تو بخش Customize از تب Commands دکمه ی Rearrange Commands رو زدم وAdd Style Rule , Building Style ) Style )رو به منوی File اضافه کردم ولی روی هر کنترلی میرم و از منو گزینشو میبینم ، بصورا Disable هست !

خیلی عجیبه ! شما نسخه ی VS تون چنده ؟
Table هم ایجاد کدم و داخلش textbox گذاشتم ولی بازم گزینه ی Style نیست

سلام
حتما در حالت اجرا رایت کلیک میکنی در اینجالت نمیشه
اما من نسخه 2005 و 2008 دارم اما الان نگاه کردم نسخه 2008 نداره:لبخند: اما در عوض در منوی format دو تا زیر منو بنامهای set position و position داره که میتونی استفاده کنی

AliRezaPro
پنج شنبه 14 آبان 1388, 18:07 عصر
ممنون دوستان
این حالت کاری از پیش نمیبره
همون بهتره بریم سراغ استایل نویسی !