PDA

View Full Version : سوال: چگونه كلمات يك رشته را از هم جدا كنيم ؟

vahidmoghadam
پنج شنبه 14 آبان 1388, 08:45 صبح
دوستان و اساتيد عزيز ، سلام
من مي خواستم بدونم شما براي جدا كردن كلمات يك رشته چه راه حلي رو در php داريد ؟

مثلا ما يك رشته داريم كه كلمات با يك كاراكتر خاص مثل ، , ! @ # $ % ^ & * يا شبيه اينا

كلمه يك،كلمه دو، كلمه سه،كلمه چهار، ........

خيلي ممنون

vahidmoghadam
پنج شنبه 14 آبان 1388, 09:25 صبح
آقايون خودم جواب سوالمو اتفاقي پيدا كردم به خاطر همين عنوان تاپيك رو از سوال به آموزش تغيير ميدم شايد همين سوال بقيه بچه ها باشه :

راهنماي كامل براي اين كار رو از اين لينك http://cz2.php.net/manual/en/function.explode.php ببينيد (تابع explode)

موفق باشيد

binyaft
پنج شنبه 14 آبان 1388, 19:34 عصر
اگر بخواهید این کلمات و حروف را جدا و فیلتر کنید از کد زیر استفده کنید

$name="in the name of god !$%^&*(";
$key='?<> ":;,/\][{}|`~!@#$%^&*()_+=-?؟';
$name=trim($name,$key);
echo("$name");

در ضمن تابع explode برای تبدیل یک رشته به یک ارایه میباشد نه جدا کردن کلمات از رشته

www.binyaft.com
سایت آموزش زبان های برنامه نویسی

vahidmoghadam
پنج شنبه 14 آبان 1388, 21:38 عصر
معلومه اصلا به مثالي كه زدم توجه نكرديد

كلمه1 كلمه2 كلمه3

توجه كنيد كلمات 1 تا 3 فقط با يه فاصله از هم جدا ، حالا اگه ما بخوايم هر كدوم رو جدا جدا داشته باشيم كه روش بتونيم عمليات مختلف انجام بديم راحت ترينش اينه كه هر كدوم از كلمات رو تو يه خونه از يه آرايه داشته باشيم، حالا بايد گفت با يه نصفه نيمچه خط با تابع explode كه دو تا پارامتر ناقابل ميگيره همه اين كار ها رو ميشه انجام داد

ضمنا بحث فيلترينگ يه رشته هم مد نظرم نبود ولي خوب شما آموزش خوبي رو اينجا گذاشتيد حتما به كار من و بقيه بچه ها مياد ، ممنونم

ضمنا طاهر خان من تو سايت php تابعي با اسم regex پيدا نكردم ، اگه مايل بوديد خوشحال ميشم كارايي اين تابع رو بهمون بگيد ، ممنون

s_salavati2002
پنج شنبه 14 آبان 1388, 22:43 عصر
ضمنا طاهر خان من تو سايت php تابعي با اسم regex پيدا نكردم ، اگه مايل بوديد خوشحال ميشم كارايي اين تابع رو بهمون بگيد
دوست عزیزم regex همون Regular Expressions خودش تابع نیست ولی با تابعی مثل

preg-match میشه ازش استفاده کرد.
در واقع برای شناسایی رشته ها به کار میره نظیر اون چیزی که برای چک کردن ایمیل استفاده می کنیم.

cybercoder
پنج شنبه 14 آبان 1388, 23:42 عصر
با هر دوش میشه هر دوش هم درسته