PDA

View Full Version : سوال: مشکل در استفاده از DropDown در GridView

vahid dot net
پنج شنبه 14 آبان 1388, 13:48 عصر
باسلام به دوستان عزیز
من قصد دارم در یک GridView از یک DropDownList که به یک فیلد از جدول بایند شده استفاده کنم . برای این منظور خصوصیت SelectedValue مربوط به DropDownList رو با دستور Bind("Status") بایند کردم تا با اجرای صفحه متن فیلد بایند شده از گزینه های DropDown انتخاب شده باشد . اما با اجرای آن با پیغام خطا روبروی زیر روبرو می شوم .

DropDownList1' has a SelectedValue which is invalid because it does not exist in the list of items.
Parameter name: value

لطفا برای حل این مشکل مرا راهنمایی کنید .

<asp:DropDownList ID="DropDownList1" runat="server" Height="16px"
SelectedValue='<%# Bind("Status") %>'
SkinID="DropDownList" Width="113px" >
<asp:ListItem>ثبت شده</asp:ListItem>
<asp:ListItem>پرداخت شده</asp:ListItem>
<asp:ListItem>در دست اقدام</asp:ListItem>
<asp:ListItem>انجام شده</asp:ListItem>
<asp:ListItem>صرف نظر شده</asp:ListItem>
<asp:ListItem>تمدید شده</asp:ListItem>
<asp:ListItem>اتمام</asp:ListItem>
</asp:DropDownList>

Himalaya
پنج شنبه 14 آبان 1388, 14:36 عصر
اول اینکه شما هیچ کدوم از list item هاتون مقدار value نداره... (این کدی که میبینم نشون میده که شما drop رو با مقادیر مورد نظرتون و نه از طریق بایند کردن ، پر کردید)پس چه جوری میخواید value مورد نظر رو بخونید یا ازش استفاده کنید
دوما شما چه جوری توی سورس صفحه (منظورم بخش html هستش) خاصیت selectedvalue رو قرار دادید... این خاصیت که توی حالت html برای drop وجود نداره...(تو قسمت کدهای C#‎ یا vb میتونید به اون دسترسی داشته باشید
سوما selectedvalue مقدار فقط خوندنی هستش و فقط value اون آیتمی که انتخاب شده رو برمیگردونه و شما نمیتونید مقدار اونو ست کنید

vahid dot net
پنج شنبه 14 آبان 1388, 14:59 عصر
با تشکر
اینکه خصوصیت SelectedValue مربوط به DropDown در کد Html قابل دسترسی نیست من از طریق گزینه Edit DataBinding استفاده کردم (تصویر ضمیمه ) پس لطفا بفرمایید برای حل این مشکل بایستی چطور عمل کرد؟ لطفا دست مبتدی ها رو بگیرید .
با تشکر

asp2.net
شنبه 16 آبان 1388, 15:49 عصر
شما بايد يك جدول با دو ستون كه يكي مقدار value و يكي ديگر از مقدار text ان را قرار دهيد.و بعد در گريدويو يك templet استاده كني و جدول فوق را درين ستون بايند كني و بقيه ماجرا.