PDA

View Full Version : مشورت و نظرخواهی

tah_206207
پنج شنبه 14 آبان 1388, 21:55 عصر
با سلام
من برنامه نویس c++ هستم به نظر شما شروع به یادگیری یه کتابخانه(QT ) واسه c++ کنم یا اینکه شروع به یادگیری جاوا کنم در ضمن من می خوام واسه وب هم برنامه نویسی کنم به نظر شما کدام یک از ترکیب های زیر خوب هستن لطفا دلایل خودتونو بگید
1: سی پلاس پلاس با کتابخانه qt و php
2: جاوا و php
3: نظرات و ترکیبات شما
من qt و جاوا رو به این خاطر می خوام انتخاب کنم که بتونم باهاشون هم واسه لینوکس و هم واسه ویندوز برنامه بنویسم
می دونم با qt میشه واسه موبایلهای s60 برنامه نوشت آیا واسه موبایلهای دیگه مثل موبایل گوگل و آیفون هم برنامه نوشت کلا با c++
و یه سوال اینکه از ترکیبات بالا کدوم کاراتر و یادگیریش آسانتر و کلا به درد بخور هست
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

saleh.hi.62
جمعه 15 آبان 1388, 14:23 عصر
ببین دوست عزیز javaو c++ هر دو خوبن.
ولی اگه شما به c++ تسلط داری واقعا حیف بری جاوا بخونی.

گفته بودی دلایل, ببین qt رو nokia داره پشتیبانی میکنه و الان سرعت پیشرفت قابل توجهی داره.
مثلا از qt4.5 تا 4.6 که الان اومده کلی ویژگی های جدید رو به همراه داره ولی مثل اینکه شرکت sun دیگه فعالیت زیادی روی java نداره نمیدونم چرا.(اابته شایدم من اشتباه میکنم)

در کل هر دو cross platform هستن ولی اینکه یک بار برنامه رو کامپایل کنی و بعد بدون نصب هیچ چیزی جاهای دیگه اجرا بشه (البته فقط همون نوع os)لذت بخش تره.

و در آخر php هیچ رابطه ای با اینها نداره و شما میتونین برای وب ازش استفاده کنین.
موفق باشین

tah_206207
یک شنبه 17 آبان 1388, 00:26 صبح
خیلی ممنون دوست عزیز نظرتون خوب و قابل توجه بود
آیا میشه از c++ برای برنامه نویسی در موبایل هم استفاده کرد؟

saleh.hi.62
یک شنبه 17 آبان 1388, 06:25 صبح
اینو بدون دوست من اگه میلونها میلیون زبان برنامه نویسی جدید و سطح بالا بیاد

c++ تا ابد جای خودش رو برای برنامه نویسی کار های خاص از دست نمیده.

در حال حاضر بهترین زبان برای برنامه نویسی موبایل c++ البته python هم خوبه ولی همه جا باید مفسرش رو هم نصب کنی.

شما با QT برای symbian,windoaws mobile,android میتونی برنامه بنویسی فکر میکنم iphone هم بشه ولی مطمئن نیستم.

شما اگه c++ رو ادامه بدین پشیمون نمیشین چون تو ایران تعداد کسانی که تو این زبون حرفه ای هستن خیلی زیاد تر ار java.

tah_206207
دوشنبه 18 آبان 1388, 00:51 صبح
و یه سوال دیگه ببخشید اینقدر سوال میپرسم
بعضیا میگن نوشتن برنامه های enterprise application با c++ خیلی سخته در حالی که میتونی با جاوا خیلی راحت تر اینکارو انجام بدی از شما میخوام راجع به این موضوع هم توضیح بدین
اگه میشه منابع فارسی و انگلیسی خوب واسه آموزش qt معرفی کنید
و یه سوال راجع به مسابقات acm که در دانشگاه شریف برگزار میشه دارم من چطوری میتونم خودمو به بهترین نحو واسه این مسابقات آماده کنم من دانشجوی نرم افزار هستم

saleh.hi.62
دوشنبه 18 آبان 1388, 07:15 صبح
و یه سوال دیگه ببخشید اینقدر سوال میپرسم
این چه حرفی دوست من .ما اینجاییم تا به هم کمک کنیم.

در اون مورد واقعا تجربه ای ندارم بهتره حرفهای ها مثل آقا نیما و دیگر دوستان که با سابقه هستن نظر بدن.

برای یاد گبری QT هم بهتره که کتابی رو که خود کمپانی QT به صورت آنلاین ارائه میده بخونی
(دوست من این یک نصیحت برادرانه اگه میخوای واسه خودت کسی بشی دندون کتاب فارسی رو بکش بنداز بیرون)

این لینکشه :http://www.qtrac.eu/C++-GUI-Programming-with-Qt-4-1st-ed.zip

برای ACMهم یه سری کتابها هست که مخصوص این مسابقات هست که آماده میکنه دانشجو رو.
باید سرچ کنی