PDA

View Full Version : سوال: مشکل در استفاده از کامپوننت XGrid از سری Devexpress

Nima NT
جمعه 15 آبان 1388, 20:54 عصر
با عرض سلام و ادب خدمت اساتید.
مشکلی که بنده دارم شاید کمی خنده دار به نظر بیاد و متاسفانه برمیگرده به تازه کاری بنده در C#‎ و امیدوارم دوستان و اساتید بنده رو راهنمایی بفرمایند.
بنده در Data Grid عادی خود VS با استفاده از دستور زیر میتونستم یک Textbox رو مقید به یک آیتم بکنم که در Grid توسط کاربر انتخاب میشه. یعنی کد رو در رویداد Mouse UP مینوشتم.

txtName.Text = DataGrid1[DataGrid1.CurrentRowIndex, 0].ToString().Trim();در گریدهای مجموعه Devexpress نتونستم همچین کاری بکنم و ممنون میشم دوستان کمکم کنن.
البته لازم به ذکر هست که بنده این مشکل رو با XGrid از مجموعه Devexpress دارم.
با تشکر.

Reza_Yarahmadi
شنبه 16 آبان 1388, 00:07 صبح
توی رویداد SelectionChange کد زیر رو بنویسید ببینید کار میکنه یا نه

textBox1.Text = dataGridViewX1.CurrentRow.Cells[1].Value.ToString();
//OR
textBox1.Text = dataGridViewX1[1, dataGridViewX1.CurrentRow.Index].Value.ToString();
این کد واسه اکثر گریدها جواب میده. ولی به جای اینکار بهتر نیست تکست باکس رو مستقیم به DataTable وصل کنید؟

hakelberfin
شنبه 16 آبان 1388, 00:12 صبح
بیشتر کامپوننت های آماده از این مشکلات دارن . مخصوصا کامپوننت های Devexpress
دوست من سعی کن از این کامپوننت ها در برنامه هات استفاده نکنی

Reza_Yarahmadi
شنبه 16 آبان 1388, 00:37 صبح
بیشتر کامپوننت های آماده از این مشکلات دارن . مخصوصا کامپوننت های Devexpress
دوست من سعی کن از این کامپوننت ها در برنامه هات استفاده نکنی
این حرف شما رو کاملا رد میکنم! اتفاقا کامپوننتهای VS همیشه مشکل دارند (معمولا امکانات کمی دارند).
مشکل دوستمون فقط به این دلیل بود که اولا جای مقدارهای سطر و ستون رو جابجا نوشتند ثانیا تعیین نکردن کدوم خاصیت از سلول مورد نظرشون رو نیاز دارن (توی این مثال value). این کامپوننتها هم از نظر ظاهر و هم از نظر امکانات بسیا قویتر از کامپوننتهای VS هستند. من الان خیلی وقته از این کامپوننتها ( Devexpress , Janus , ...) دارم استفاده میکنم و تا الان هیچ مشکلی باهاشون نداشتم.

Nima NT
شنبه 16 آبان 1388, 20:16 عصر
از کمک دوستان ممنونم.

ولی به جای اینکار بهتر نیست تکست باکس رو مستقیم به DataTable وصل کنید؟
مجبور شدم همین کار رو انجام بدم.:لبخند:
بازم ممنون.

mohsen_zelzela00
یک شنبه 17 آبان 1388, 18:17 عصر
این حرف شما رو کاملا رد میکنم! اتفاقا کامپوننتهای VS همیشه مشکل دارند (معمولا امکانات کمی دارند).
مشکل دوستمون فقط به این دلیل بود که اولا جای مقدارهای سطر و ستون رو جابجا نوشتند ثانیا تعیین نکردن کدوم خاصیت از سلول مورد نظرشون رو نیاز دارن (توی این مثال value). این کامپوننتها هم از نظر ظاهر و هم از نظر امکانات بسیا قویتر از کامپوننتهای VS هستند. من الان خیلی وقته از این کامپوننتها ( Devexpress , Janus , ...) دارم استفاده میکنم و تا الان هیچ مشکلی باهاشون نداشتم.

من هم حرف این دوستمون رو تایید می کنم مخصوصاً gridex شرکت janus واقعاً محشره