PDA

View Full Version : یه سوال حیاتی در مورد ایراد فارسی سازی در ویندوزها

amir_king2_2
پنج شنبه 06 شهریور 1382, 07:42 صبح
سلام.
من برنامه های بانک اطلاعاتیم رو که روی sql server یا access ذخیره میشن رو با دلفی مینویسم.
تا حالا در مورد فارسی سازی اطلاعات در win98 از فارسی ساز parsa2001 و در ویندوز 2000 سرور از فارسی ساز خود ویندوز 2000 استفاده میکردم. ضمنا Font انتخابی من توی همه برنامه هام Tahoma هست.

تمام اطلاعات وارده توی win98 , win2000 در هر یک از کامپیوترها درست نشان داده میشن ولی تو windows XP به یه مشکل اساسی برخوردم که همه اطلاعات فارسیم به صورت علات سوال (؟) نشون داده میشن. :cry:
برای فارسی سازی Xp هم از فارسی ساز خود XP استفاده میکنم و فونت رو هم Tahoma انتخاب میکنم ولی مثل ویندوزهای قبلی اطلاعات از توی برنامه فارسی نشون داده نمیشن :!:

حتی وقتی اطلاعات بانک اطلاعاتی Access رو با MS Access باز میکنم اطلاعات کاملا فارسی و درست نشون داده میشن ولی از توی برنامه همون اطلاعات اکسس چرت و پرت دیده میشن.

واقعا نمیدونم دیگه چکار کنم !!! :(
خودم فکر میکنم مشکل از فارسی سازی نباشه چون اطلاعات از توی خود Sql Server یا میکروسافت اکسس فارسی هستن و فقط تو برنامه هایی که ویندوزشون Xp هست چرت و پرت نشون داده میشن.

شاید مشکل از فونت باشه.

لطفا راهنماییم کنید.

با تشکر : امیر خلابش

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 06 شهریور 1382, 20:04 عصر
Control Panel-Regional and Language Options-Advance
در قسمت Language for none unicode زبان Farsi رو انتخاب کنین ! ببینین مشکل حل می شه

مهدی کرامتی
جمعه 07 شهریور 1382, 02:09 صبح
در ضمن در Tab اول همون پنجره‌ای که در Regional Settings باز میشه هم زبان را بر روی فارسی بگذارید (یعنی هم در Tab اول و هم در Tab سوم).