PDA

View Full Version : سوال: لود کردن عکس در فرم و ذخیره عکس در یک یک پوشه دلخواه در مسیر پروژه

moslempishro
شنبه 16 آبان 1388, 11:08 صبح
سلام
چه جوری میشه یک عکس رو در یک picture box نشون داد و اونو تو یک فولدر در مسیر پروژه ذخیره کرد .البته با کد نویسی

nkhozooii
شنبه 16 آبان 1388, 12:29 عصر
جهت گرفتن تصوير با استفاده از FileUpload و ذخيره آن در فولدر دلخواه اين مراحل را انجام مي دهيم:

if(uplFile1.HasFile)
{
Array arr1 ;
arr1 =Split (uplFile1.FileName, ".");
string str1=arr1(UBound(arr1));
string FileName1 = Server.MapPath("Files") & "/PagesImages/" & "IntroImage" & "." & str1;
if(System .IO.File .Exists (FileName1 )
{
System .IO.File.Delete (FileName1);
}
else
{
uplFile1.SaveAs(FileName1);
}
}

در هنگام نمايش آن:

Image1.ImageUrl = Server.MapPath("Files") & "/PagesImages/" & "IntroImage" & "." & str1;

البته اين كدها را خيلي كاملتر مي توان نوشت مثلا هنگام ذخيره تصاوير Tambnail هم ايجاد نمود و ذخيره كرد و ...

minu63
شنبه 16 آبان 1388, 12:35 عصر
pictrebox1.image=Image.Fromfile(" مسیر عکس");
برای ذخیره میتونی از متدcopyاستفاده کنی

amirfallah3301
یک شنبه 09 آبان 1389, 12:45 عصر
جهت گرفتن تصوير با استفاده از FileUpload و ذخيره آن در فولدر دلخواه اين مراحل را انجام مي دهيم:

if(uplFile1.HasFile)
{
Array arr1 ;
arr1 =Split (uplFile1.FileName, ".");
string str1=arr1(UBound(arr1));
string FileName1 = Server.MapPath("Files") & "/PagesImages/" & "IntroImage" & "." & str1;
if(System .IO.File .Exists (FileName1 )
{
System .IO.File.Delete (FileName1);
}
else
{
uplFile1.SaveAs(FileName1);
}
}
در هنگام نمايش آن:

Image1.ImageUrl = Server.MapPath("Files") & "/PagesImages/" & "IntroImage" & "." & str1;
البته اين كدها را خيلي كاملتر مي توان نوشت مثلا هنگام ذخيره تصاوير Tambnail هم ايجاد نمود و ذخيره كرد و ...
سلام
من خیلی تازه کارم:لبخند: ، می شه یه زحمتی بکشید(البته اگه سختتون نیست) همین کدی رو که می فرمایید توی یه پروژه ی خیلی کوچک که فقط کارش همین ذخیره عکس و نمایش عکس باشه درست کنید و آپلود کنید تا هم من خیلی به شما دعا کنم و هم همه دوستانی که این تاپیک رو می خونند.مرسی:قلب: