PDA

View Full Version : خواندن از یک فایل متنی و ذخیره داخل sql server 2005

r_mehrizi
شنبه 16 آبان 1388, 11:36 صبح
من یک فایل متنی دار که رکوردهای من داخل اون ذخیره شده میخوام داده ها را از این فایل متنی بخونم و داخل sql 2005 ذخیره کنم
برای این کار چه باید کرد خیلی ضروری هستش

محمد سلیم آبادی
شنبه 16 آبان 1388, 11:41 صبح
جواب شما Bulk Insert است. و بسته به اینکه چگونه سطرهای از هم تفکیک شدند و از چه کاراکتری برای جداسازی فیلدهای جدول استفاده کردین می توانید از کد زیر استفاده کنید:

Bulk Insert table_target From 'c:\text.txt' --Source
with
(
DataFileType = 'char',
FieldTerminator = ',',
RowTerminator = '\n'
)

r_mehrizi
شنبه 16 آبان 1388, 12:04 عصر
میشه بیشتر راهنمایی کنی من فایل را گذاشتم

داخل sql دستور را نوشتم خطای زیر را داد
Bulk load data conversion error (truncation) for row 2, column 1 (tel_no).

r_mehrizi
یک شنبه 17 آبان 1388, 08:42 صبح
من اطلاعات را از فایل خوندم و داخل sqlذخیره کردم اما داده های من که فارسی هستش داخل sql خرچنگ قورباغه نشون داده میشه .من نوع داده ها را nvarchar داخل sql گرفتم اما درست نشد
خواهشا راهنمایی کنید

مهدی نان شکری
یک شنبه 17 آبان 1388, 09:46 صبح
با سلام
این رو تست کنید

BULK INSERT TABLENAME
FROM 'FILEPATH'
WITH (
FIELDTERMINATOR=',',
CODEPAGE = 'ACP'
);

r_mehrizi
یک شنبه 17 آبان 1388, 11:19 صبح
یه سوال دیگه داشتم میشه داده های یک فرم را داخل چند تا جدول که به یکدیگر کلید خارجی دارند قرار داد

محمد سلیم آبادی
یک شنبه 17 آبان 1388, 13:48 عصر
یه سوال دیگه داشتم میشه داده های یک فرم را داخل چند تا جدول که به یکدیگر کلید خارجی دارند قرار داد

در صورتی که ابتدا مقدار در جدول کلید اصلی درج شود می توان از همان مقدار برای جدول کلید خارجی نیز استفاده کرد.

AminSobati
دوشنبه 18 آبان 1388, 21:24 عصر
من اطلاعات را از فایل خوندم و داخل sqlذخیره کردم اما داده های من که فارسی هستش داخل sql خرچنگ قورباغه نشون داده میشه .من نوع داده ها را nvarchar داخل sql گرفتم اما درست نشد
خواهشا راهنمایی کنید

اگر فایلتون بصورت Unicode ذخیره شده، در دستور BULK INSERT پارامتر DATAFILETYPE رو معادل 'widechar' قرار بدین