PDA

View Full Version : سوال: استارت منوي برنامه شبيه استارت منو ويندوز

abas1388
شنبه 16 آبان 1388, 19:02 عصر
با سلام
دوستان! در تصوير ضميمه ، استارت منوئي شبيه استارت منو ويندوز مشاهده مي كنيد كه در يك نرم افزار طراحي شده با اكسس و توسط آقاي دستگردي بكار برده شده است . از اين بزرگوار و دوستان ديگر خواستم خواهش كنم اگر چنين منوئي براي برنامه اكسس سراغ دارند آنرا براي بنده و ديگر دوستان علاقمند آپلود نمايند .
با تشكر

MOR_MS
یک شنبه 17 آبان 1388, 15:35 عصر
باسلام
من برای برنامه خودم بصورت ابتدایی و خیلی ساده یکی درست کردم نمی دانم بدرد شما می خوره یا نه

amirali111
سه شنبه 19 آبان 1388, 01:21 صبح
باسلام
من برای برنامه خودم بصورت ابتدایی و خیلی ساده یکی درست کردم نمی دانم بدرد شما می خوره یا نه
با تشکر از شما.
اما آنچه من در برنامه حسابداری عرفان(پست1) دیدم چیزی بسیار فراتر از این موضوع بود.
و در محل نصب برنامه پسوند های mdf و pip دیده میشه و از طرفی برنامه exe شده است . به نظر میرسه که برنامه فقط از access به عنوان db استفاده کرده و بقیه کارها (منو و ...) در محیط دیگری هست.
دوستان صاحب نظر , راهنمائی کنند.
هم در مورد اصل موضوع
هم در مورد برنامه نامبرده شده.

nabeel
سه شنبه 19 آبان 1388, 09:59 صبح
سلام amirali111

در اينكه دوستمون MOR_MS روش درستي رو ارائه كردن ، شك نكنيد ، سيستم حسابداري عرفان هم از همين روش استفاده ميكنه ( شايد بشه گفت ، حتي در بخشي هم بهينه تر شده ) ، مثال ارائه شده توسط دوستمون تنها جهت تفهيم موضوع بوده و با تصوير سازي ساده وليكن نمونه مورد بحث شما ، بر روي تصوير سازيش بيشتر كار شده ( به احتمال قريب به يقين جهت تصوير سازي از Photo Impact استفاده شده )
اون فايلهايي كه فرموديد ، مرتبط با اين موضوع نيستند .

وليكن يك توصيه : ( اميدوار بودم اين توصيه ها رو من نمي كردم تا تعبير به دخالت نشه ، به هر حال اينها رو من نوعي به عنوان يه كاربر نبايد مطرح كنم )

موضوع رو به گونه اي پيش ببريد ، كه بحث بر سر كم و كيف نرم افزار فردي خاص نشه
شايد ايشون به دلايل شغلي خودشون نخوان در خصوص روش طراحي توضيح بدن ( صد در صد حق دارن ، براي نرم افزارشون زحمت كشيدن و منبع درآمدشونه ) نمونه پيش رو يه نمونه آموزشي نيست .

سئوال بايد به گونه اي مطرح بشه ، كه شخص رو در معذوريت اخلاقي قرار نديد . هر شخصي ممكنه بر روي روشهايي زحمت كشيده باشه كه نخواد اونها رو با ديگران به اشتراك بذاره .

در همين جا هم از آقاي دستگردي عذر خواهي ميكنم كه اندكي هر چند به صورت سر بسته ، در خصوص روش مورد استفاده ايشون توضيح دادم . اين كار رو كردم تا شايد سر و ته اين تاپيك زودتر هم بياد .
( خدا رو چه ديديد ، شايد آقاي دستگردي Source برنامشون رو قرار دادن توي سايت !! )

موفق باشيد

mosaArabi
سه شنبه 19 آبان 1388, 19:56 عصر
دوست گرامي
متاسفانه به دليل حجم زياد فايل نتونستم قايل را آپلود كنم ولي عكس را گذاشتم . ببين اگه دوست داشتي پيغام بذار تا سايز كوچك نمونه را هم در آينده درست كنم و برات آپلود كنم
موفق باشي

انگوران
چهارشنبه 20 آبان 1388, 07:50 صبح
دوستان سلام-در منوئي كه ساخته شده از يكسري اشكال ( آيكن ) براي منو ها استفاده شده آيا دوستان مي تونن اونا رو در اختيار ما قرار بدن ؟ با سپاس

mosaArabi
چهارشنبه 20 آبان 1388, 09:57 صبح
جناب انگوران
اگه منظور جنابعالي ايكونهاي مورد استفاده در فايل بنده باشه. در ارائه حرفي نيست ولي متاسفانه براي ارسال در زيپ 288كيلويي بيشتر از 7-8 تا ايكون نمي شه ارسال كرد . اگه دوست داشتي ايملت را بده يكسري برات بفرستم
موفق باشي

ali190
چهارشنبه 20 آبان 1388, 10:49 صبح
با سلام و عرض خسته نباشيد خدمت استاد گرامي جناب آقاي mosaArabi (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=54785)
آيا عكسي از برنامه را كه شما در اين تايپيك آپ كرديد مربوط به برنامه اكسس هست؟
اگر هست آيا اين امكان وجود دارد كه يك نمونه هايي از اين برنامه ها را كه به اين زيبايي طراحي شده اند (البته به صورت open source) را جهت افزايش معلومات برايمان آپ كنيد (يا در جاي ديگري آپلود كنيد و آدرس را در پست خود بگذاريد) و كلاً در اين تايپيك درباره چگونگي خلق اين آثار زيبا بحث و تبادل نظر شود.مثلاً همين برنامه اي كه عكسش را در اختيار دوستان قرار داديد ، آيا امكان ارسال اين برنامه وجو دارد؟

از همكاري و حسن نظر جنبعالي كمال تشكر را دارم.

MOR_MS
چهارشنبه 20 آبان 1388, 13:08 عصر
با سلام
از اینکه جسارت می کنم و این مطلب را می نویسم ببخشید برای طراحی منوها وکه من یک نمونه گزاشتم از پاور پوینت استفاده کردم ولی شما می توانی با گرفتن عکس از صفحه دکستاپ و کمی تغییر ان را در برنامه خود استفاده کنید من این کار را کردو و تقرباً قشنگ شده بقیه دیگه صلیقه ای است حتا ایکونه ها را هم می توانید در این برنامه درست کنید

laia56
چهارشنبه 20 آبان 1388, 13:57 عصر
دوست گرامي
متاسفانه به دليل حجم زياد فايل نتونستم قايل را آپلود كنم ولي عكس را گذاشتم . ببين اگه دوست داشتي پيغام بذار تا سايز كوچك نمونه را هم در آينده درست كنم و برات آپلود كنم
موفق باشي

اگر امکان دارد نمونه فوق را جهت یادگیری برا من بفرستید
باتشکر

ali190
چهارشنبه 20 آبان 1388, 17:02 عصر
با سام خدمت دوستان عزيز
اگر از اين برنامه هاي باحال(عكس پيوستي) داريد يا سايتي رو براي دانلود ميشناسيد براي ما آپللود يا معرفي كنيد.البته ناگفته نمونه كه هيچ سايتي مثل barnamenevis.org نميشه.

abas1388
چهارشنبه 20 آبان 1388, 17:21 عصر
با سام خدمت دوستان عزيز
اگر از اين برنامه هاي باحال(عكس پيوستي) داريد يا سايتي رو براي دانلود ميشناسيد براي ما آپللود يا معرفي كنيد.البته ناگفته نمونه كه هيچ سايتي مثل barnamenevis.org نميشه.
با سلام
فکر میکنم این تصویر قشنگ مربوط به اینترفیس پروژه آقای بهرامی ، که سخت دنبال یک کامپوننت جهت راست چین نمودن زیر منوهای برنامه اش است می باشد.

ali190
چهارشنبه 20 آبان 1388, 18:19 عصر
اين برنامه ها مال هركسي كه هست لطفاً آپ كنيد.(لطفاً )

انگوران
پنج شنبه 21 آبان 1388, 07:28 صبح
ضمن تشكر از دوست خوبمون آقاي عربي ايميل من : angouran@yahoo.com
اميدواريم لطف ساير دوستان هم شامل حالمون بشه با سپاس مجدد

mohammadsaleh
پنج شنبه 21 آبان 1388, 09:55 صبح
با سلام خدمت دوستان
من در یک برنامه از کامند باتون های شرکت Codejock استفاده کردم. که تصویر آن ضمیمه است. و با یک مقدار کد نویسی ساده میشه تو هر مانیتوری آن رو اجرا کرد. دقیقا به شکلی که ضمیمه کردم. ضمنا با فشردن هر دکمه زیر منوی آن باز میشه. در پایین صفحه هم از یک استاتوس بار برای مشخصات استفاده کردم.

mosaArabi
پنج شنبه 21 آبان 1388, 10:00 صبح
با سلام خدمت دوستان
بله برنامه با اكسس ساخته شده است . البته كار پيچيده اي نيست . براي ساختن اين فرم ها ابتدا يك عكس از منو پايين ويندوز گرفتم و بعد در برنامه فتوشاپ به پايين عكس اضافه كردم(فرم1). بعد از منو استارت ويندوز هم يك عكس گرفتم و در فتوشاپ ليست برنامه ها را حذف كرم و در زمينه فرم 2 قراردادم .
ودر اخر بر روي قسمت سبز رنگ با ليبل اكسس كلمه شروع را اضافه كردم و در قسمت آن كليك فرمان باز شدن فرم 2 را نوشته و بعد جاي باز شده فرم را در بالاي شروع تنظيم كردم (كمي حوصله ميخواد).
براي نام قسمتهاهم همين كاررا كردم و در كنار هر شرح هم يك آيكون قراردادم

عكس هاي مراحل ساخت منو و نمونه منو را قرار دادم
موفق باشيد

جناب انگوران عزيز متاسفانه چند روزي كه خط اينترنتي ما مشكل داره و خوب Ping نميده كه شركت طرف قرارداد قراره درست كنه. حجم فايل قابل ارسال نزديك 5.5 مگ ميباشد . به محض درست شدن ارسال ميكنم (با عرض شرمندگي)

ali190
پنج شنبه 21 آبان 1388, 10:26 صبح
خيلي خيلي ممنون
ولي امكانش هست يك برنامه كاملتر و جامع تر رو واسه استفاده ما قرار بديد.
ممنون

انگوران
پنج شنبه 21 آبان 1388, 12:05 عصر
جناب آقاي عربي ممنونم . از اين نمونه آيكنها در برنامه كاربر محترم « محمد صالح» و ديگر دوستان عضو اين سايت زياد ديدم . باز هم منتظر عنايت دوستان مي مونيم .

mosaArabi
پنج شنبه 21 آبان 1388, 13:42 عصر
جناب آقاي عربي ممنونم . از اين نمونه آيكنها در برنامه كاربر محترم « محمد صالح» و ديگر دوستان عضو اين سايت زياد ديدم . باز هم منتظر عنايت دوستان مي مونيم .

با سلام
جناب انگوران فايل ارسال شد. البته اين تمام ايكونها نبود . چون حجم كلش در حدود 25مگ ميباشد. البته من اين ايكونها را به مرور از سايتها و وبلاگها گلچين كردم . اميدوارم تونسته باشم كاري انجام داده باشم
با آرزوي موفقيت

Profesorjd
پنج شنبه 21 آبان 1388, 22:44 عصر
با سلام خدمت دوستان
من در یک برنامه از کامند باتون های شرکت Codejock استفاده کردم. که تصویر آن ضمیمه است. و با یک مقدار کد نویسی ساده میشه تو هر مانیتوری آن رو اجرا کرد. دقیقا به شکلی که ضمیمه کردم. ضمنا با فشردن هر دکمه زیر منوی آن باز میشه. در پایین صفحه هم از یک استاتوس بار برای مشخصات استفاده کردم.
سلام و تشكر
ميشود كمي بيشتر در خصوص كامند باتون‌هاي شركت Codejock توضيح دهيد ؟!
ضمناً اگر ايميل بدهيم !! براي ماهم ارسال ميشود اين هم ايميل بنده Profesorjd@gmail.com و البته تشكر بابت عنايتي كه ميشود

انگوران
جمعه 22 آبان 1388, 15:35 عصر
آقاي عربي عزيز فايل رو دريافت كردم . از لطفتون ممنونم . اگه امكانش باشه بقيه فايلها رو هم برام بفرستي ممنون ميشم .

amirali111
شنبه 23 آبان 1388, 00:31 صبح
با تشکر از دوستان محترم؛و تشکر ویژه از عربی عزیز.دوست عز آقای نبیل منو ناامید کرد. البته بنده با توجه به اینکه شروع این تاپیک با عکس برنامه عرفان بود اون مسائل رو عنوان کردم و واقعآ سوالاتی از روی کنجکاوی و جهت یادگیری بود و منظور دیگه ای نداشتم.به هر حال شاید برای خیلی از دوستان (با توجه به اینکه این سایت از بهترین سایتهای آموزشی و مفید برنامه نویسی هستش) می خوان برای بهتر شدن برنامه هاشون بیشتر بدونن و من هم همین طور.و من همچنان مایلم بدونم چگونه می تونم برنامه ای مثل برنامه خوب آقای دستگردی عزیز طراحی کنم. (این به معنی کپی کردن برنامه ایشون نیست)و اینکه چطور از اکسس استفاده شده که ردپائی از اکسس و پسونداش نیست.اما داخل برنامش مشخص است که فرمها آیکن اکسس دارند.البته آقای عربی عزیز نحوه ساخت زمینه فرم اصلی برنامه رو توضیح دادند که ممنونم....

انگوران
شنبه 23 آبان 1388, 07:21 صبح
راستي در بعضي از كامندها هم عكس و هم متن استفاده شده اون چطوره ؟

nabeel
شنبه 23 آبان 1388, 12:13 عصر
سلام amirali111

نبیل منو ناامید کرد
متاسفم كه توصيه و راهنمايي من منجر به ناراحتي شما شد
من جسارت نكردم و نگفتم شما ميخوايد از نمونه آقاي دستگردي ، كپي برداري كنيد ( گو اينكه اين كار في نفسه فاقد هر نوع مشكليه ، شما از ايده هر كسي در خلوت خودتون مجاز هستيد استفاده كنيد ) ، فقط توصيه حرفه اي ( شغلي ) كردم و بس
ولي در خصوص اينكه چه جور اين كار رو انجام ميدن ، فكر ميكنم پاسخ من ، كامل و شفاف بود
نمونه ارائه شده از سوي دوستمون كه توي تاپيك ارائه فرمودن همون كار رو ميكنه، تصوير سازي نمونه آقاي دستگردي در PhotoImpact بوده و روي اين بخش هم بيشتر و بهتر كار كردن
ولي در مجموع در مثال موجود كليات و چهارچوب به درستي رعايت شده ( اغييرات مورد نياز سليقه اي هستش )
در مورد اون دو تا فايل ، خلاصه و مفيد خدمتتون عرض كردم كه ارتباطي به موضوع نداشتن و ميخواستم كمك كنم كه ذهنتون جهت انجام كار مد نظر ( منو ) ، معطوف به اونها نشه ، ضمناً همون مبحث به نوعي قبلاً پاسخ داده شده بود ( پاسحگويي به اون بخش با عنوان تاپيك مغاير بود )

بنده در همون پست اولم هم نوشتم كه شايد آقاي دستگردي اومدن و Source برنامه رو اينجا قرار دادن ! با توجه به اينكه ايشون از اون تاريخ تاكنون چندين بار به تالار اومدن و پاسخي هم از سوي ايشون داده نشده ، پس به نظر مياد من در توصيه خودم دچار اشتباه نشدم ، به هر حال بنده هم مثل خود ايشون در بسياري مواقع به دلايل حرفه اي ، و يا بهتره بگيم ، رقابتي ، از اعلام بعضي روشها معذوريم ، كه اين عملاً حق هر برنامه نويسيه كه بعضي موارد رو براي خودش حفظ كنه ، چرا كه نتيجه برخي زحمات رو نميشه تنها با استناد به جمله : زكات علم در نشر آن است ، در اختيار همه قرار داد ، خصوصاً براي دوستاني كه به صورت حرفه اي اين كار رو انجام ميدن ، كه تصور ميكنم آقاي دستگردي هم جزو همون گروه هستن )
بپذيريم تاوان برخي مطالب پرداخت بايد بشه ، حال ميتونه به هر يك از طرق پرداخت هزينه و يا صرف زمان جهت يادگيري بوده باشه . ( كه ممكنه در مورد پيش رو هزينه كار گشا نباشه ، پس ميمونه مورد دوم يعني صرف زمان ، سعي و تلاش در جهت يادگيري )

بنا به گفته اچ جكسون براون :

براي بسياري موفقيتهاي يك شبه ، معمولاً 15 سال زمان صرف شده است !

بپذيريم كه زمان قيمت نداره

من در همين جا از مديريت بخش عذر خواهي ميكنم ، برخي مطالب نبايد توسط من عنوان بشه ، ولي حتماً بايد يادآوري بشه كه :
صرف آموزشي بودن محل نبايد برخي اصول حرفه اي زير پا گذاشته بشه ، برخي آموزشهاي حين آموزش اكسس هم هست ، كه بايد داده بشه :

هيچ سئوال كننده اي نبايد ، پاسخ دهنده رو در معذوريت و فشار قرار بده ، خصوصاً از نوع اخلاقي
هيچ سئوال كننده اي نبايد انتظار داشته باشه ، پاسخ به گونه اي مطرح بشه ، كه تمام و كمال باشه و بدون نياز به تلاش اضافه توسط خود سئوال كننده ( در واقع اين كار در بسياري مواقع امكان پذير نيست و گرنه هيچ پاسخ دهنده اي قصد شر كه نداره ، اگه داشت اصلاً جواب نميداد )

و خيلي نبايدهاي ديگه كه اگه نياز شد ، بايد خود مديريت در خصوص چگونگي اعلام اون تصميم بگيرن

اين پاسخ تنها به اين دليل ابراز شد ، تا حقي از اينجانب به دليل كلي گويي مطرح شد ، تضييع نشه .

و در پايان

كسي كه خفت يادگيري را نچشد ، طعم سر بلندي را نخواهد چشيد
بلندي از آن يافت كو پست شد ، در نيستي كوفت تا هست شد

موفق باشيد

مديريت محترم : در صورتي كه اين پست انحرافيست ، نسبت به حذف آن اقدام نماييد

mosaArabi
شنبه 23 آبان 1388, 13:24 عصر
راستي در بعضي از كامندها هم عكس و هم متن استفاده شده اون چطوره ؟
دوست گرامي جنا انگوران
در اين خصوص بايد بگم اين هم كارچندان سخت نيست. شما ميتوانيد در برنامه فتوشاپ يا همين برنامه Paint ويندوز يك آيكون را كپي نماييد و متن مورد نظر را هم كنا آن نوشته و در ابعاد كامند خود ذخيره نماييد (البته با پسوند bmp) بعد از طريق پيكچر كامند خود عكس ذخيره شده را فرراخواني نماييد
موفق باشيد

انگوران عزيز
آدرس زير مربوط به يكسري آيكون هست خواستي دانلود كن . در حدود 11مگ ميباشد
عكس آيكونها را هم ضميمه كردم

http://patoghu.com/grafick/726-flash-live-system-icon.html

مهدی قربانی
شنبه 23 آبان 1388, 15:47 عصر
سلام خدمت همه دوستان

با موراد زير موافقم و هر از گاهي در خلال پستها و تاپيكها تذكر داده ميشه و اتفاقاً ديشب هم يك نمونه اقدام شد :

هيچ سئوال كننده اي نبايد ، پاسخ دهنده رو در معذوريت و فشار قرار بده ، خصوصاً از نوع اخلاقي
هيچ سئوال كننده اي نبايد انتظار داشته باشه ، پاسخ به گونه اي مطرح بشه ، كه تمام و كمال باشه و بدون نياز به تلاش اضافه توسط خود سئوال كننده ( در واقع اين كار در بسياري مواقع امكان پذير نيست و گرنه هيچ پاسخ دهنده اي قصد شر كه نداره ، اگه داشت اصلاً جواب نميداد )

Profesorjd
شنبه 23 آبان 1388, 20:25 عصر
با سلام
اساتيد گرامي اگر سئوال بنده برنامه آماده‌اي براي آپلود نيست! لطف كنيد ( هر كسي كه ميداند ماهيگيري را ) در خصوص سئوال بنده توضيحي بفرمايد . البته اگر ميتواند و مستأصل نمي شود و معذوريت ندارد و ...
بنظرم مي‌رسد گاهي اصل ايجاد تاپيك با بخشهايي نا مرتبط (‌ مثلاً موارد درخواست برنامه و ايرادات ارسال آن و تشكر از اينكه كسي حرف دل كس ديگري را زده است و ... ) به انحراف كشيده ميشود (در همين تاپيك صفحه 3 انحرافي است) كه مدير ميتواند بعد از دو يا سه روز از آن ، اين بخشهاي اضافي را حذف نمايد . البته خودم به شخصه موافق تمامي فرمايشات جناب پيروزمهر هستم ولي بعضي موارد يك سئوال به نظر ساده جوابش از ياد ميرود ( نمونه‌اش اخيراً براي خودم اتفاق افتاد ) راهنمايي دوستان ضمن يادگيري براي بعضي يادآوري براي بعضي ديگر است .

MOR_MS
دوشنبه 25 آبان 1388, 12:54 عصر
با سلام خدمت دوستان
ظاهراً این تایپیک زیاد مورد توجه قرار نگرفته چون چند روزی است که دوستان نظرات خودشونو ارائه نمی دن :ناراحت:

ali190
دوشنبه 25 آبان 1388, 14:54 عصر
با سلام خدمت دوستان عزيز
من اون نمونه اي رو كه آقاي mosaArabi گذاشته بودن رو دريافت كردم و يه تغييراتي توش دادم ولي نميدونم چرا ارور ميده .من فايل پيوستي رو به همراه توضيحات لازم اينجا ميذارم ، خواهشاً دوستان عنايت كنند و خطاي اونو برطرف كنند.
ممنون

ali190
دوشنبه 25 آبان 1388, 19:10 عصر
البته وقتي كه اين مشكل حل شد قصد دارم تا اين نمونه رو كامل و در اختيار ساير دوستان جهت استفاده قرار بدم.

amirali111
سه شنبه 26 آبان 1388, 00:30 صبح
دوست عزیز سلام.
در کد مربوط به onclick فرم1 "DoCmd.GoToControl "command26 رو اضافه کن درست میشه.البته قبل از خط موجود.

ali190
سه شنبه 26 آبان 1388, 11:28 صبح
نه مشكل حل نشد .فكر نميكنم اين كد بتونه كمك كنه.وقتي رو ساب فرم كليك ميكنم انگار يه جورايي قفل ميشه و ديگه visible=false نميشه.
دوستان اگر ميشه نمونه رو اصلاح كنند.

اين هم نمونه

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=39879&d=1258368878

boodonabood
سه شنبه 26 آبان 1388, 14:34 عصر
آقای موسی عربی
با سلام و احترام
لطفاَ برای تهیه منویی که ارائه کرده اید ، بنده رو راهنمایی بفرمایید
اگر امکان ارسال نمونه بود لطفاً به ایمیلم بفرستید:
bood)nabood@yahoo.com
با تشکر فراوان
ایمیل صحیح :
bood0nabood@yahoo.com

nabeel
سه شنبه 26 آبان 1388, 19:27 عصر
سلام ali190

جواب amirali111 که درسته

علت وقوع رو براتون توضیح بدم که درصورت تکرار , بدونید مشکل کجاست و نیاز به سئوال پرسیدن مجدد از کسی نداشته باشید

یک کنترل وقتی که فوکوس بر روی اون قرار داره , امکان مخفی کردنش وجود نداره
به طور مثال شما وقتی رو یه دونه فرش قرار دارید ( بر روی اون به نوعی متمرکز هستید ) , امکان کشیدن فرش از زیر شما وجود نداره ( البته اگه کسی بخواد شما رو کله پا کنه که میشه , ولی اکسس از این کارا بلد نیست ) , برای اینکار شما اول باید از روی اون برید کنار , تا امکان ادامه عملیات به وجود بیاد ( در واقع باید Focus خودتون رو از روی اون بردارید .
شما جهت مخفی کردن , به رویداد کلیک بر روی بخش Detail متوسل شدید , بخش Detail آبجکتی با قابلیت دریافت فوکوس نیست برای همین هم شما ابتدا مجبورید فوکوس رو از شی مورد نظر اولیه بردارید و به شی دیگه منتقل کنید تا امکان مخفی کردن شی اول برای شما مهیا بشه ( به طور نمونه همین کدی که دوستمون نوشتن )

موفق باشید

nabeel
یک شنبه 01 آذر 1388, 00:00 صبح
سلام
در خصوص انجام این کار توضیحاتی رو به اختصار میدم
استفاده از Sub Form برای انجام اینکار شاید چندان درست نباشه , اونهم در حالتی که شما در داخل منوی خودتون بخواید حالت Sub Menu رو هم ایجاد کنید
در مثال ساده ارائه شده , شما با روش کلی آشنا میشید
آدرس دهی ها به صورت نسبی هستند , همین امر به شما کمک میکنه با تغییر رزولوشن , چیدمان اجزا مجدداً به درستی انجام بگیره
البته این روش هم نیاز به دقت خاص خودش در محاسبه چیدمانها داره
مثال کامل نیست ولی کلیات رو به طور کامل در بر گرفته
باز شدن منو , باز شدن Sub Menu , بسته شدن منو پس از انجام عملیات مورد نظر و مخفی شدن اتوماتیک منو در صورتی که ماوس بر روی اون قرار نداشته باشه و در نهایت حالتهای مختلف چیدمان اجزا به صورت آدرس دهی نسبی
این مثال تنها بر روی کلیات تکیه داره و ترکیب ظاهری اون مد نظر نیست
جهت تست , ماوس رو بر روی تصویر مشکی و پس زمینه حرکت بدید
بر روی تصویر قرمز حرکت کنید و دکمه ماوس رو فشار بدید
بر روی تصویر زرد کلیک کنید و ..

40142

موفق باشید

MOR_MS
یک شنبه 01 آذر 1388, 08:51 صبح
سلام
دست شما درد نکند
اقای نبیل عزیز میشه کاری کرد که وقتی موس روی مثلاً همان رنگ مشکی یا قرمز حرکت می کند بقیه قسمتهای همان منو لرزش نداشته باشه من در نمونه خود که درست کردم این مشکل خیلی ناجور ه :تشویق:

nabeel
یک شنبه 01 آذر 1388, 13:12 عصر
سلام
قابل حل كردن هستش ، نمونه كاملتر ديگه اي رو براتون قرار ميدم
اين روش ، به روش نهايي مورد استفاده ، خيلي نزديكه ( تقريباً ميشه گفت خودشه ! )

40161

موفق باشيد

MOR_MS
شنبه 07 آذر 1388, 02:14 صبح
با سلام خدمت همه دوستان من یک نمونه را کمی تکمیل تر کردم با کمک و راهنمایهای اقای قربانی و اقای نبیل عزیز بقیه دوستان با سلیغه خودشان ادامه بدن و کامل ترکنن
بعد از وارد شدن برای فرم اصلی یک تصویر در بگراند ان بگزارید و دوباره وارد برنامه شوید

hasan.kachuee
دوشنبه 30 مرداد 1391, 12:34 عصر
:بوس:با سلام خدمت دوست عزیز
صد افرین خیلی قشنگ کار کردی:تشویق:
من یک دیتابیس برای آتش نشانی درست کردم خیلی دوست داشتم یک سری منو طراحی کنم تا صفحاتش اینقدر شلوغ نباشه اما موفق نشدم
ولی بادیدن این کار زیبای شما امیدوار شدم
ممکن خواهش کنم برای طراحی منو من رو کاملا راهنمایی کنی که چطور منو رو طراحی کردی؟:لبخندساده:
ایمیلم رو پایین صفحه می نویسم
kachuee55@yahoo.com
با تشکر از شما:چشمک: