PDA

View Full Version : گزارش اجمالي

majid_labbeiky
یک شنبه 17 آبان 1388, 11:23 صبح
با سلام خدمت دوستان
من يه بانك اطلاعاتي دارم كه توش اطلاعات عروس ها و دامادها رو ذخيره مي كنم مثل ميزان سواد ، مرحله ازدواج ، وضعيت سرپرست و ...
از اين بانك مي خوام يه گزارش كلي تهيه كنم كه اطلاعات عروس ها و دامادها رو با هم مقايسه كنه مثل
بي سواد ابتدايي راهنمايي متوسطه ديپلم كارداني كارشناسي
عروس 5 2 3 0 6 0 1
داماد 0 3 5 6 0 1 0

در ضمن من خودم يه كوري درست كردم كه فقط براي عروس ها رو نشون ميده و به صورت مقايسه اي نيست . لطفا به صفر بودن بعضي از مقادير دقت كنيد چون مقاديري كهمن توي كوئري گرفتم اگه صفر باشن نشون نميده

فايل اكسس رو هم ضميمه كردم

مهدی قربانی
یک شنبه 17 آبان 1388, 23:16 عصر
سلام
دوست عزیز جدول شما رو یک تغییراتی دادم تا بشه از اون کوئری Crosstab ایجاد کرد تا شبیه به اون تصویر مورد نظرتون بشه به ساختار جدول و کوئری Crosstab ساخته شده در نمونه توجه کنید :

majid_labbeiky
دوشنبه 18 آبان 1388, 16:05 عصر
:چشمک:آقا مهدي ممنون از كمكي كه كردين اما باز هم يه مشكل هست اونم اينكه شما عروس و دامادها رو از هم جدا كردين .(گناه دارن اول زندگي:قهقهه:)
من بايد توي يه ركورد تمام اطلاعاتشون رو ذخيره كنم . اطلاعاتي مثل شماره سند ازدواج مشخصات شناسنامه اي و يه سري اطلاعات براي مقايسه كردن عروس ها و دامادها با يكديگه كه مدرك تحصيلي هم جزئي از اونهاست .
راه ديگه اي وجود نداره تا بشه اون گزارش مقايسه اي رو بگيرم
خيلي واجبه

با زهم تشكر مي كنم از اون مطلبي كه به من ياد دادي :لبخندساده:

مهدی قربانی
سه شنبه 19 آبان 1388, 11:31 صبح
سلام
اول بفرمائيد اين برنامه دقيقاً چه كاري انجام ميده و چرا بايد اطلاعات زوج و زوجه در يك ركورد ثبت بشه ؟ توجه داشته باشيد كه سيستم الزاماً مثل يك دفتر ثبت عمل نمي كنه و قابليت انعطاف بيشتري داره .

majid_labbeiky
سه شنبه 19 آبان 1388, 11:38 صبح
آقا مهدي اين برنامه رو براي واحد جهيزيه كميته امداد دارم مي نويسم
اين واحد قبلا به صورت دستي يه فرم رو تكميل مي‌كرد بعد تشكيل پرونده و مشاوره و ...
من توي يه فرم اطلاعات عروس ها و دامادها رو از كاربر مي‌گيرم و بعد يه فرم رو چاپ مي كنم
و در انتها براي گزارشات ماهيانه و مقايسه اي براي پرداخت ها به عروس و دامادها و همچنين مقايسه اينها با هم بايد يه گزارش چاپ كنم مثل اون عكس اول

مهدی قربانی
چهارشنبه 20 آبان 1388, 11:24 صبح
سلام
اين نمونه رو ببينيد .