PDA

View Full Version : ويرايش و حذف ركورد

lovelygirl
دوشنبه 18 آبان 1388, 09:28 صبح
اگه بخوام يه سطر از ركوردمو حذف كنم چطوري ميشه؟
البته من كله برنامه ام رو adoquery نوشتم الان ميخوام دو تا دكمه بزارم واسه حذف و ويرايش ركوردهام كه اين ركوردها هم تو جدول اكسسم هست
ميشه راهنمايي كنيد

sat4iran
دوشنبه 18 آبان 1388, 09:36 صبح
سلام. میدونم ربطی نداره ولی من یه مشکل تو قطعه نوشتن پاسکال دارم..
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=188684 مطلب در این تاپیک هست!میتونین کمک کنید؟

حسین شهریاری
دوشنبه 18 آبان 1388, 10:20 صبح
اگه بخوام يه سطر از ركوردمو حذف كنم چطوري ميشه؟
البته من كله برنامه ام رو adoquery نوشتم الان ميخوام دو تا دكمه بزارم واسه حذف و ويرايش ركوردهام كه اين ركوردها هم تو جدول اكسسم هست
ميشه راهنمايي كنيد

سلام:لبخندساده:
برای حذف رکورد در بهترین حالت شما باید از متد Delete استفاده کنید.
این متد رکورد جاری را حذف میکند.

AdoTable1.Delete

البته این دستور اصلی بود شما باید دستورات پرسشی و غیره را خودتون اضافه کنید.
برای ویرایش نیز از متد Edit استفاده کنید.

AdoTable1.Edit

البته در حالت معمول به محض ورود به یک کنترل Dbedit و اعمال تغییر به صورت خودکار شما در حالت ویرایش قرار میگیرید.
در ضمن نوع بانک شما توی کد نویسی تاثیری نداره!!!!!

موفق باشید

lovelygirl
دوشنبه 18 آبان 1388, 10:48 صبح
سلام:لبخندساده:
برای حذف رکورد در بهترین حالت شما باید از متد Delete استفاده کنید.
این متد رکورد جاری را حذف میکند.

AdoTable1.Delete

البته این دستور اصلی بود شما باید دستورات پرسشی و غیره را خودتون اضافه کنید.
برای ویرایش نیز از متد Edit استفاده کنید.

AdoTable1.Edit

البته در حالت معمول به محض ورود به یک کنترل Dbedit و اعمال تغییر به صورت خودکار شما در حالت ویرایش قرار میگیرید.
در ضمن نوع بانک شما توی کد نویسی تاثیری نداره!!!!!

موفق باشید

دوست عزيزم من كه گفتم از adotable استفاده نكردم از adoquery استفاده كردم خيلي روش ها امتحان كردم نشد
منم نگفتم بانكم تو كد نويسي تاثيري داره گفتم كه ميخوام سطرهاي جدولم پاك شه همين

حسین شهریاری
دوشنبه 18 آبان 1388, 11:09 صبح
اگر کلیه اطلاعاتتون را توسط Query مربوطه Select کرده و اونا Open کرده باشید اون موقه Qquery هم برای شما دقیقه نقش همون Table را بازی میکنه و تمام متدهای فوق را هم دارد یعنی اکثر متدهاشون مشترکه.

البته شما فرمودین که از Query استفاده کردین ولی نگفتین که به روش فوق الذکری که بنده توضیح دادم کار کردین یا اینکه خودتون با دستور Insert into مربوط به Sql این کار را کردین.

به هر حال اگه این کار ره هم کرده باشید راهش اینه که دستور Delete را به شکل زیر بنویسید:

ADOQUERY.SQL.TEXT:='DELETE FROM TABLE WHERE
ADOQUERY.EXECSQL

البته این شبه کده جای TABLEاسم جدول و بعد از WHERE شرط خودتا بنویس.اگه میخاین خمه اطلاعات حذف بشه دیگه WHERE نیاز نیست.

البته روش دوم را همینطوری حدسی و برای اطمینان گفتم و مطمئنم شما از همون روش اول استفاده کردین ، درسته؟