PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد radio button

soniarose
دوشنبه 18 آبان 1388, 18:23 عصر
سلام من دو تا radio button توی فرمم دارم که میخوام کاربر هر کدوم از اونها رو که انتخاب کرد text اون در بانکم ذخیره بشه حالا باید چطوری این دو رو در دستور insert به فیلد مورد نظرم ربط بدم

majid_vb_2008
دوشنبه 18 آبان 1388, 22:09 عصر
سلام من دو تا radio button توی فرمم دارم که میخوام کاربر هر کدوم از اونها رو که انتخاب کرد text اون در بانکم ذخیره بشه حالا باید چطوری این دو رو در دستور insert به فیلد مورد نظرم ربط بدم

اول يك تكس باكس روي فرمت بزار بعد توي رويداد كليك هر كدوم از راديو باتم هات متني رو كه مي خواي توي تكس باكس مقدار بده بعد محتويات تكس باكس رو توي بانك ذخيره كن

Parham.D
سه شنبه 19 آبان 1388, 09:58 صبح
به کد زیر توجه کنید:

string StringCommand = "INSERT INTO employee " + "(YourField )" + "VALUES (@YourField)";

Command.CommandType = CommandType.Text;

Command.Parameters.AddWithValue("@YourField", RadioButton1.Text));

قبل از اجرای کد با یک شرط میتوانید مشخص کنید کدام RadioButton انتخاب شده و بعد با کد بالا به فیلد اضافه کن. @ برای یک جا نگهدار موقت استفاده میشود که بعد با یک مقدار واقعی جایگزین میشه. مثل کد بالا که با مقدار متن RadioButton جایگزین شده.

موفق باشی . . .

arsalansalar
سه شنبه 19 آبان 1388, 10:57 صبح
از خاصيت text raddiobutton استفاده كن.

radiobutton.text

soniarose
سه شنبه 19 آبان 1388, 18:42 عصر
میشه شرط if رو برام بزارید

soniarose
چهارشنبه 20 آبان 1388, 18:25 عصر
لطفا کمک کنید:گریه:

Parham.D
پنج شنبه 21 آبان 1388, 09:37 صبح
Private Sub RadioButton_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles RadioButton1.Click, RadioButton2.Click
Dim test As RadioButton = sender
MessageBox.Show(test.Name)
End Sub

برای نمونه میتوان از کد بالا استفاده کرد. اول رویداد هر دو Radio Button را در پنل Properties و در بخش Event ها ست کنید به متود کلیکی که نوشته شد. یعنی هر دو از یک رویداد کلیک استفاده کنند. بعد هم با یک تبدیل ساده میتونی بر آنها کنترل داشته باشید.

azadehsr
پنج شنبه 21 آبان 1388, 09:52 صبح
خیلی سادست, هر RadioButton یه Event داره به اسم CheckChanged. اونو Handle کن. توشم بنویس

if (rd.checked)
{
//Insert command goes here
}
else
{
//Delete Commands goes here
}

فرض کن که اسم RadioButton رو گذاشتی rd
واسه هر دوتا Radiobutton هات اینو بنویس.